REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[mazowieckie] Gawin: Fiasko sprzedaży TK Telekom szansą na zmianę podejścia do prywatyzacjiartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Gawin: Fiasko sprzedaży TK Telekom szansą na zmianę podejścia do prywatyzacji
Proces prywatyzacji TK Telekom został wstrzymany. Oznacza to, że spółka pozostanie w grupie PKP. Jes...
FARMER CO. Łukasz Kłósekfirma
Pokaż firmę
FARMER CO. Łukasz Kłósek
Rzezawa, Borek 352
Ikominki - sklep internetowy z wkładami i kominkamifirma
Pokaż firmę
Ikominki - sklep internetowy z wkładami i kominkami
Jastrząb, Boczna 77
firma
Pokaż firmę
Przeprowadzki TRASTAN Marcin Stańczyk – Usługi Transportowe | Przewóz Mebli | Transport Włocławek
Włocławek, Władysława Nowcy 1
Znany producent słodyczy Wawel S.A. inwestuje w Małopolsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Znany producent słodyczy Wawel S.A. inwestuje w Małopolsce [FILM]
Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu dla znanego producenta słodyczy, firmy Wawel S.A., w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, co wiąże się z ulgą podatkową na nowe przedsięwzięcia. Przedsiębiorstwo zrealizuje inwestycję o wartości ponad 95,9 mln zł w swoich zakładach produkcyjnych w Dobczycach i Niezdowie (woj. małopolskie, powiat myślenicki).
Panattoni rozpoczął budowę kolejnego etapu Panattoni Park Gdańsk West IIartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni rozpoczął budowę kolejnego etapu Panattoni Park Gdańsk West II
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, rozpoczął kolejny etap swojej inwestycji na Pomorzu. W ramach Panattoni Park Gdańsk West II powstanie obiekt o powierzchni 39 000 metrów kwadratowych, który zostanie oddany w I kwartale 2026 roku. Jednym z najemców nowej hali będzie NRF Thermal Engineering Poland – międzynarodowy lider w dziedzinie rozwiązań chłodniczych.
Kolejne dwie firmy zainwestują w Małopolsce w ramach Polskiej Strefy Inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne dwie firmy zainwestują w Małopolsce w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Krakowski Park Technologiczny (KPT) wydał kolejne dwie decyzje o wsparciu inwestorów w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Decyzje trafią do firmy Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o. mającej swoją siedzibę w podkrakowskim Podłężu oraz do firmy Wessper Sp. z o.o. z Rzezawy. Suma nakładów inwestycyjnych wyniesie 18 062 700,00 zł.
Firma z branży logistycznej wynajęła niemal 32 tys. mkw. powierzchni w CTPark Warsaw Northartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży logistycznej wynajęła niemal 32 tys. mkw. powierzchni w CTPark Warsaw North
Firma ILS Sp. z o.o. zajęła łącznie 31 982 mkw. powierzchni w parku biznesowym CTPark Warsaw North. Lokalizacja pełni rolę magazynu buforowego, wpierając działalność głównego centrum logistycznego ILS w Zakroczymiu. W procesie wyboru przestrzeni najemcy doradzał Colliers.
W Szczecinie kończy się budowa nowej fabryki firmy Nemera, światowego giganta w produkcji sprzętu medycznego [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Szczecinie kończy się budowa nowej fabryki firmy Nemera, światowego giganta w produkcji sprzętu medycznego [ZDJĘCIA]
W Szczecinie kończy się budowa nowej fabryki firmy Nemera, światowego giganta w produkcji sprzętu medycznego. Uruchomiono właśnie serce nowego zakładu, czyli tzw. cleanroom, gdzie odbywa się finalny montaż urządzeń do podawania leków. Jest to aktualnie największe i najnowocześniejsze tego typu pomieszczenie w Polsce.
POL-MAK wybuduje w Iławie jedną z najnowocześniejszych fabryk bibuły w Europie artykuł
Pokaż artykuł
POL-MAK wybuduje w Iławie jedną z najnowocześniejszych fabryk bibuły w Europie
Kolejna duża inwestycja produkcyjna w województwie warmińsko-mazurskim w północno-wschodniej części Polski. W lipcu w Iławie rozpocznie się budowa jednego z najnowocześniejszych europejskich zakładów produkcyjnych. Inwestorem jest POL-MAK Iława, generalnym wykonawcą – spółka SIGNET. Fabryka bibuły będzie składała się m.in. z hal magazynowych i produkcyjnej, laboratorium oraz części socjalnej dla pracowników. Powstanie z najwyższymi standardami zrównoważonego rozwoju.
Globalny, szwajcarski koncern ABB rozbuduje fabrykę w Przasnyszu. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Globalny, szwajcarski koncern ABB rozbuduje fabrykę w Przasnyszu. Powstaną nowe miejsca pracy
ABB ogłasza jedną z największych inwestycji przemysłowych ostatnich lat w Polsce. Koncern przeznaczy około 100 mln zł na rozbudowę i modernizację fabryki w Przasnyszu (woj. mazowieckie), wzmacniając jej rolę w produkcji technologii średniego napięcia i automatyki sieciowej. To element szerokiej, europejskiej strategii modernizacji infrastruktury energetycznej — i jednocześnie impuls rozwojowy dla regionu, gdzie powstanie ponad 200 nowych miejsc pracy.
Co z 700 pracownikami RAFAKO S.A.? Zarząd złożył wniosek o ogłoszenie upadłościartykuł
Pokaż artykuł
Co z 700 pracownikami RAFAKO S.A.? Zarząd złożył wniosek o ogłoszenie upadłości
Kolejna zła informacja z województwa śląskiego, dotycząca dużej i znanej, działającej od wielu lat polskiej firmy. Duże problemy finansowe ma jeden z największych pracodawców w Raciborzu, firma RAFAKO S.A., zatrudniająca obecnie blisko 700 pracowników.
Grupa ERBUD otwiera fabrykę drewnianych obiektów modułowych w podtoruńskim Ostaszewie artykuł
Pokaż artykuł
Grupa ERBUD otwiera fabrykę drewnianych obiektów modułowych w podtoruńskim Ostaszewie
Już w najbliższy wtorek, 29 listopada w podtoruńskim Ostaszewie nastąpi uroczysta inauguracja zakładu produkcyjnego MOD21. Tym samym Grupa ERBUD uruchamia nowy segment działalności o potencjale sprzedażowym liczonym w setkach milionów złotych.
Velvet CARE zainwestuje 363,5 mln złotych w rozbudowę i automatyzację fabryki w Kluczach k. Olkuszaartykuł
Pokaż artykuł
Velvet CARE zainwestuje 363,5 mln złotych w rozbudowę i automatyzację fabryki w Kluczach k. Olkusza
Velvet CARE, lider w Polsce oraz regionie Europy Środkowej w branży celulozowych produktów higienicznych, o obrotach szacowanych w roku 2023 na 1,5 mld zł, informuje o planowanej znaczącej rozbudowie i dalszej automatyzacji zakładu papierniczego w Kluczach k. Olkusza (powiat olkuski), w województwie małopolskim. Do końca marca 2026 roku moce wytwórcze fabryki wzrosną o ponad 30 proc., czyli o 60 tys. ton rocznie do poziomu 210 tys. ton, a powierzchnia budynków zwiększy się do poziomu około 115 tys. mkw. Wartość inwestycji to 363,5 mln zł.
PKP PLK S.A. zapewni na lata dobre połączenia Wielkopolski z Dolnym Śląskiemartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK S.A. zapewni na lata dobre połączenia Wielkopolski z Dolnym Śląskiem
Na kolejne lata PKP PLK S.A. zapewni dobre połączenia Wielkopolski z Dolnym Śląskiem. Na linii kolejowej Ostrów Wielkopolski – Grabowno Wielkie wyremontowany zostanie tor i przebudowane będą perony. W ten sposób zwiększy się komfort i poprawi bezpieczeństwo.
Francuska Nemera rozbudowuje fabrykę w Szczecinie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Francuska Nemera rozbudowuje fabrykę w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Nemera, światowy lider w wytwarzaniu urządzeń do podawania leków, rozbudowuje swój zakład w Szczecinie. W ramach inwestycji powstają kolejne dwie nowoczesne hale. Dzięki nim zwiększą się moce produkcyjne firmy, a co za tym idzie pojawią się kolejne atrakcyjne miejsca pracy.
Rozpoczęło się zasypywanie tunelu drogowego pod ul. Marszałkowskąartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęło się zasypywanie tunelu drogowego pod ul. Marszałkowską
Tunel pod ul. Marszałkowską przechodzi definitywnie do historii. Po jego niedawnym zamknięciu w czwartek 25 lipca rozpoczęło się zasypywanie podziemnej przeprawy. To pierwszy krok ku przebudowie kwartału Złota/Zgoda, który już za dwa lata zmieni się nie do poznania. Likwidacja tunelu pozwoli także na połączenie przyszłego skweru z powstającym tuż obok placem Centralnym.
Szwajcarska firma Sika wybuduje fabrykę w woj. kujawsko-pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Szwajcarska firma Sika wybuduje fabrykę w woj. kujawsko-pomorskim
Sika, międzynarodowy koncern produkujący chemię budowlaną, inwestuje w Polsce w nową fabrykę z rozbudowaną infrastrukturą, w tym farmą fotowoltaiczną. Obiekty powstaną w Brześciu Kujawskim koło Włocławka, w obszarze Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Największa jak do tej pory inwestycja Sika w Polsce wzmocni pozycję firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki.
W elektrociepłowni Żerań powstanie największy w Polsce akumulator ciepłaartykuł
Pokaż artykuł
W elektrociepłowni Żerań powstanie największy w Polsce akumulator ciepła
PGNiG TERMIKA S.A. podpisała umowę na budowę akumulatora ciepła na terenie warszawskiej Elektrociepłowni Żerań. W ramach umowy powstanie także pompownia wody sieciowej oraz infrastruktura towarzysząca. Wykonawcą inwestycji w trybie „zaprojektuj i zbuduj” będzie Inżynieria Rzeszów S.A. z siedzibą w Rzeszowie w konsorcjum z Energy Solution sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie. Na oddanie obiektu firmy mają trzy lata od daty podpisania umowy. Wartość inwestycji to 112,5 mln PLN.
[Warszawa] Warszawski rynek biurowy urośnie o 15 proc.artykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Warszawski rynek biurowy urośnie o 15 proc.
W ciągu najbliższych 2 lat w Warszawie przybędzie ok. 640 tys. mkw. powierzchni biurowej, to prawie...
REKLAMA