Nowy biurowiec K2 w Gdyni należący do Vastint Poland ma pozwolenie na użytkowanie Vastint Poland

Nowy biurowiec K2 w Gdyni należący do Vastint Poland ma pozwolenie na użytkowanie

ZDJĘCIA
REKLAMA

Vastint Poland otrzymał pozwolenie na użytkowanie dla biurowca K2 w Gdyni. Budynek, o powierzchni najmu 11 400 mkw., powstał w eksponowanym punkcie miasta, przy ul. Kieleckiej.

Kameralny gmach swoją architekturą nawiązuje do gdyńskich tradycji modernizmu. Został także zaprojektowany zgodnie z kryteriami certyfikacji środowiskowej LEED. Pierwszy najemca, gdyńska firma spedycyjna C. Hartwig wprowadzi się już we wrześniu tego roku.

– To bardzo udany projekt, który doskonale wpisuje się w krajobraz Gdyni, nawiązując do historii tego miasta i jego wyjątkowej architektury. Oprócz spójności z urbanistyką, chcieliśmy również zapewnić najemcom jak najbardziej elastyczne możliwości aranżacji wnętrz, a co za tym idzie najbardziej komfortowe warunki pracy – mówi Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland.

Vastint Poland

– Białe panele obrazują żagle na wietrze. Dzięki temu ta minimalistyczna elewacja stała się dynamiczna. Wygląda inaczej w zależności od tego pod jakim kątem się na nią patrzy, a dodatkowo, w zależności od pory dnia inaczej układają się na niej cienie – podkreśla Dżafar Bajraszewski, architekt z trójmiejskiego oddziału pracowni APA Wojciechowski, gdzie powstał projekt budynku.

Sześciopiętrowy budynek K2 oferuje ponad 11 400 mkw. biur, lobby zaprojektowane jako przestrzeń, z której najemcy mogą korzystać zarówno podczas spotkań biznesowych, jak i towarzyskich oraz dwukondygnacyjną halę garażową ze 136 miejscami postojowymi i szatniami dla rowerzystów. Jednoślady swoje miejsca postojowe będą miały również od strony tylnego dziedzińca, który ozdobi pięćdziesiąt ponad dwudziestoletnich brzóz.

REKLAMA
Vastint Poland
Vastint Poland

– Budynek ma charakterystyczny kształt litery "H". Taki układ zapewnia, że przestrzeń wewnątrz budynku jest dobrze doświetlona z każdej strony i daje bardzo szerokie możliwości aranżacji powierzchni biurowej. Po części jest to również efekt wykorzystania wielkogabarytowych betonowych prefabrykatów stropowych. Nie jest to powszechnie stosowane rozwiązanie, ale dzięki niemu rozpiętość skrzydła piętra dochodzi do szesnastu metrów i jest całkowicie wolna od słupów czy innych elementów konstrukcyjnych – informuje Tomasz Okuszko, Project Manager Vastint Poland.

Nowo oddany biurowiec spełnia wymogi certyfikacji środowiskowej LEED. Zastosowane w projekcie materiały i rozwiązania techniczne zapewniają ponadprzeciętny standard przestrzeni biurowej. Dodatkowo, pozwolą na osiągnięcie podwyższonej wydajności w zakresie oszczędzania zużycia energii elektrycznej i wody oraz kontroli jakości powietrza.

Vastint Poland

Inwestorem i deweloperem kompleksu jest Vastint Poland Sp. z o.o., za projekt architektoniczny K2 odpowiada gdyńska pracownia APA Wojciechowski Sp. z o.o., znana m.in. z nagrodzonego wieloma prestiżowymi nagrodami projektu osiedla Riverview w Gdańsku. Proces budowlany prowadzony był przez firmę wykonawczą CFE Polska Sp. z o.o.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
zani(gość)
On ma tyle z modernizmem co ja z Gdynią
REKLAMA