Poczta Polska wystawiła na sprzedaż biurowiec w centrum Gdyniźródło: gdynia.pl

Poczta Polska wystawiła na sprzedaż biurowiec w centrum Gdyni

Orzech
Orzech
REKLAMA
Poczta Polska wystawiła na sprzedaż zespół działek i zabudowań wraz z ośmiopiętrowym budynkiem w centrum Gdyni przy pl. Konstytucji 2. Cena wywoławcza wynosi 23 mln zł.
Przedmiotem sprzedaży jest prawo użytkowania wieczystego nieruchomości w centrum Gdyni, przy Placu Konstytucji 2 w skład której wchodzi kompleks 11 działek wraz z zabudową. Licytację zaplanowano na 15 czerwca. Plan zagospodarowania zezwala tam na powstanie np. centrum handlowego. Nieruchomość ma łączną powierzchnię ponad 0,93 hektara.
gdynia.pl
Nieruchomość położona jest nieopodal Dworca PKP Gdynia Główna. Biurowiec Poczty Polskiej usytuowany jest wraz z działką w pobliżu dzielnicy Śródmieście. Biurowiec należący obecnie do Poczty Polskiej powstawał w latach 1960–1965, w stylu modernizmu powojennego, podobnie jak sąsiadujący z nim Dworzec PKP Gdynia Główna. Od 2018 roku  kompleks budynków wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków.
REKLAMA
gdynia.pl
Od czasu przenosin zadań realizowanych wcześniej przez oddział Poczty Polskiej z Gdyni do nowoczesnej sortowni w Pruszczu Gdańskim, biurowiec przy pl. Konstytucji 2 stoi i niszczeje.
gdynia.pl
Poczta Polska jest największym polskim pracodawcą zatrudniającym aktualnie ponad 80 tys. pracowników w całym kraju. Posiada największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju, obejmującą ponad 7,6 tys. placówek.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA