Ruszyła budowa trzeciego pasa autostrady A2 między węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód Fot. Autostrada Wielkopolska S.A.

Ruszyła budowa trzeciego pasa autostrady A2 między węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód

MAPY
Orzech
Orzech
REKLAMA

Ruszyła budowa trzeciego pasa autostrady A2 między węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód. Kierowcy muszą liczyć się ze zmianą organizacji ruchu. Realizatorem prac jest spółka Autostrada Wielkopolska. Prace zostaną podzielone na etapy, a cała inwestycja potrwa do końca 2025 roku.

W poprzednich latach trzeci pas został dobudowany między węzłami Poznań Zachód a Poznań Krzesiny. Rozbudowa na kolejnych 10 kilometrach – między węzłami Poznań Krzesiny a Poznań Wschódma na celu poprawę płynności ruchu oraz zapewnienie sprawnego, bezpiecznego i komfortowego przejazdu tym odcinkiem A2.

Już w sobotę, 15 czerwca drogowcy rozpoczęli wprowadzanie elementów tymczasowej organizacji ruchu – wytyczyli pasy dla pojazdów jadących autostradą, oddzielając teren robót od ruchu, zainstalowali znaki ostrzegawcze oraz nakazu i zakazu – związane z realizowanymi pracami.

17 czerwca rozpoczęły się prace drogowe związane z budową trzecich pasów na kolejnym odcinku, tym razem na wschód. W związku z tym nastąpi zmiana organizacji ruchu. Kierowcy powinni zachować ostrożność i stosować się do znaków.

Pierwszy etap robót będzie dotyczył odcinka między 176 km (sąsiedztwo Miejsc Obsługi Podróżnych Krzyżowniki i Tulce) oraz 180 kilometrem autostrady A2 (węzeł Poznań Wschód). Prace zostały zaplanowane w taki sposób, aby były jak najmniej uciążliwe dla kierowców. Będą oni mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, niemniej wprowadzono ograniczenie prędkości na remontowanym odcinku, odpowiednio do 80 i 60 km/h.

Autostrada Wielkopolska S.A.
Autostrada Wielkopolska S.A.

Pomiędzy kilometrem 176 i 177 autostrady:

Jadący w kierunku na Świecko będą poruszać się pasem szybkim jezdni północnej oraz pasem szybkim jezdni południowej ("pod prąd"). Jadący w kierunku na Warszawę będą poruszać się dwoma pasami jezdni południowej (wolnym oraz awaryjnym).

REKLAMA
Autostrada Wielkopolska S.A.

Pomiędzy kilometrem 177 a 180 autostrady:

Kierowcy jadący na Świecko będą poruszać się pasem awaryjnym oraz wolnym jezdni północnej. Kierowcy jadący na Warszawę będą poruszać się pasem szybkim jezdni południowej oraz północnej (tym ostatnim "pod prąd").

Autostrada Wielkopolska S.A.

Uwaga!!!

Kierowcy jadący z kierunku Świecka, chcący zjechać z autostrady na węźle Poznań Wschód w trasę S5, powinni poruszać się jezdnią południową, standardowo przeznaczoną do jazdy w kierunku na Warszawę. Z pasa lewego, poprowadzonego jezdnią północną ("pod prąd") nie będzie możliwości zjazdu na węźle Poznań Wschód na drogę S5.

Na tym odcinku (między kilometrem 176 a 180 autostrady A2) prace będą realizowane przez ok. dwa miesiące. Powyższy harmonogram robót może ulec korekcie z uwagi na m.in. warunki pogodowe.

Źródło: Autostrada Wielkopolska S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA