REKLAMA
Znaleziono 1294 wyników
Robyg kupuje WPB i zwiększa obecność we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Robyg kupuje WPB i zwiększa obecność we Wrocławiu
Warszawski deweloper sfinalizował przejęcie Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego, które realiz...
Firma z branży automotive stawia na Gdańsk i Panattoni Park Tricity East Iartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży automotive stawia na Gdańsk i Panattoni Park Tricity East I
Działająca w branży automotive spółka AS-PL to nowy najemca powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Tricity East I. Łącznie do dyspozycji firmy pozostaje prawie 2900 mkw. nowoczesnej przestrzeni. Negocjacje warunków spółka AS-PL powierzyła firmie doradczej Newmark Polska.
Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowała 2024 r.artykuł
Pokaż artykuł
Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowała 2024 r.
Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA zakończyła 2024 rok z solidnym wynikiem. W ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydała 26 decyzji o wsparciu nowych inwestycji. Łącznie przedsiębiorcy zainwestują blisko 469 milionów złotych i utworzą ponad 200 nowych miejsc pracy.
Warmińsko-Mazurska SSE podsumowuje 2024 rokartykuł
Pokaż artykuł
Warmińsko-Mazurska SSE podsumowuje 2024 rok
Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna SA zakończyła 2024 rok z solidnym wynikiem. W ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydała 26 decyzji o wsparciu nowych inwestycji. Łącznie przedsiębiorcy zainwestują blisko 469 milionów złotych i utworzą ponad 200 nowych miejsc pracy.
Kraków stawia na recykling. Grupa NDI wybuduje Punkt Selektywnego Zbierania Odpadówartykuł
Pokaż artykuł
Kraków stawia na recykling. Grupa NDI wybuduje Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów
Nowa inwestycja w Krakowie czyli Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, to część szerszego projektu – Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych, realizowanego na terenie dawnej Huty im. T. Sendzimira. Za budowę odpowiada Grupa NDI, która podpisała właśnie kontrakt z inwestorem, Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Krakowie.
Zadłużeni "milionerzy" drenują mniejsze firmy w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Zadłużeni "milionerzy" drenują mniejsze firmy w Polsce
Przedsiębiorstwo z Warszawy, działające w branży nieruchomości, ustanowiło rekord w zadłużeniu. Ma ono 20,5 mln zł zaległości wobec firmy doradczo-finansowej udzielającej pożyczek na inwestycje, co jest najwyższą kwotą odnotowaną w bazie danych Krajowego Rejestru Długów. Widnieje tam aż 727 firm, które obarcza co najmniej milion złotych nieuregulowanych zobowiązań. Z tak dużych obciążeń trudno wyjść na prostą. Rykoszetem dostają kontrahenci, którzy nie otrzymują pieniędzy za dostarczone towary bądź wykonane usługi.
Dolny Śląsk: HOERBIGER Automotive rozbuduje za 47 mln zł fabrykę w Bolesławcuartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: HOERBIGER Automotive rozbuduje za 47 mln zł fabrykę w Bolesławcu
Niemiecko-szwajcarska firma z branży motoryzacyjnej HOERBIGER Automotive otrzymała kilka tygodni tem...
Unijne regulacje dotyczące obowiązkowego raportowania ESG wchodzą w życie – najpierw duże spółkiartykuł
Pokaż artykuł
Unijne regulacje dotyczące obowiązkowego raportowania ESG wchodzą w życie – najpierw duże spółki
W listopadzie 2022 roku Parlament Europejski zagłosował za przyjęciem Dyrektywy o Raportowaniu w Zakresie Zrównoważonego Rozwoju (CSRD – Corporate Sustainability Reporting Directive). Głównym celem CSRD jest zwiększenie przepływu gospodarczego w kierunku bardziej zrównoważonych modeli biznesowych w całej Unii Europejskiej i wymaga od firm dzielenia się informacjami na temat sposobu monitorowania i zarządzania kwestiami społecznymi i środowiskowymi.
KGHM zapowiada współpracę z Samsungiem. Kolejny krok ku dekarbonizacjiartykuł
Pokaż artykuł
KGHM zapowiada współpracę z Samsungiem. Kolejny krok ku dekarbonizacji
KGHM Polska Miedź S.A. podpisała porozumienie (Memorandum of Understanding) z Samsung C&T Corporation dotyczące współpracy przy wdrażaniu technologii nisko i zeroemisyjnych. Spółki zapowiedziały wspólne działania w zakresie OZE, małych modułowych reaktorów jądrowych (SMR), produkcji i wykorzystaniu wodoru czy technologii wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCSU), która mogłaby zostać wykorzystana w procesach hutniczych.
Polskie Elektrownie Jądrowe otwierają Pomorskie Centrum Local Content w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Polskie Elektrownie Jądrowe otwierają Pomorskie Centrum Local Content w Gdańsku
Centrum będzie pełnić rolę pierwszej linii kontaktu między inwestorem a lokalnym otoczeniem gospodarczym. Jego zadaniem jest zapewnienie przedsiębiorcom pełnego dostępu do informacji o projekcie jądrowym, w tym do harmonogramów zamówień PEJ oraz konsorcjum Bechtel- Westinghouse, a także do norm i wymagań stawianych potencjalnym dostawcom. Punkt wesprze współpracę pomiędzy sektorem przedsiębiorstw a pomorskim światem nauki oraz będzie na bieżąco monitorować potrzeby i potencjał lokalnego biznesu, aby jak najlepiej dopasować ofertę wsparcia do możliwości firm działających w regionie.
W Gdyni powstanie Centrum Technologii Kosmicznych GRUPY WBartykuł
Pokaż artykuł
W Gdyni powstanie Centrum Technologii Kosmicznych GRUPY WB
GRUPA WB poinformowała o utworzeniu Centrum Technologii Kosmicznych. To kolejna z inicjatyw polskiego przemysłu, której celem jest uzyskanie suwerenności technologicznej w branży kosmicznej ze skupieniem się na zdolnościach obserwacyjnych i komunikacyjnych. Informacje oficjalnie przekazano 5 września podczas XXXII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.
Ukraińscy pracownicy, a polska gospodarkaartykuł
Pokaż artykuł
Ukraińscy pracownicy, a polska gospodarka
Temat migracji jest obecnie jednym z głównych punktów sporu politycznego w większości krajów rozwiniętych. Dotyczy nie tylko Polski, ale także krajów takich, jak Zachodnia Europa, Stany Zjednoczone czy Kanada – które przez dekady były krajami imigracyjnymi. W wielu z nich kwestia migracji rozgrzewa do czerwoności różne grupy społeczne i polityczne.
[Wrocław] Od poniedziałku tramwaje mają wrócić na Oporówartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Od poniedziałku tramwaje mają wrócić na Oporów
Do 8 maja ma się zakończyć naprawa awarii sieci, jaką na skrzyżowaniu ulic Grabiszyńskiej i Ostrowsk...
[Dolny Śląsk] W Środzie Śląskiej powstanie Inkubator Przedsiębiorczościartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] W Środzie Śląskiej powstanie Inkubator Przedsiębiorczości
W podwrocławskiej Środzie Śląskiej powstanie Średzki Inkubator Przedsiębiorczości. Ma to być mi...
Dolny Śląsk: Polska firma Shot Blasting zainwestuje w gminie Żórawinaartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Polska firma Shot Blasting zainwestuje w gminie Żórawina
Kolejne polskie przedsiębiorstwo zainwestuje na Dolnym Śląsku w ramach Polskiej Strefy Inwestyc...
Dolny Śląsk: ZPAS S.A. inwestuje w zakład produkcyjny w gminie Nowa Rudaartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: ZPAS S.A. inwestuje w zakład produkcyjny w gminie Nowa Ruda
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park (WSSE) wydała decyzję o wsparciu nowej inwestycj...
Nowe marki i modernizacje w galerii Nowy Świat w Rzeszowieartykuł
Pokaż artykuł
Nowe marki i modernizacje w galerii Nowy Świat w Rzeszowie
Galeria Nowy Świat to centrum handlowo-usługowe w zachodniej części Rzeszowa, które od 14 lat cieszy się uznaniem klientów. Jest to również miejsce zapewniające doskonałe warunki do prowadzenia biznesu w przyjaznej atmosferze, sprzyjającej rozwojowi i odniesieniu sukcesu.
Zielonogórska galeria Focus Mall z 4 nowymi najemcamiartykuł
Pokaż artykuł
Zielonogórska galeria Focus Mall z 4 nowymi najemcami
Zielonogórska galeria Focus Mall pozyskała kolejnych czterech nowych najemców. Właścicielem tego popularnego obiektu handlowo-rozrywkowego, wybudowanego w samym centrum miasta, w zabytkowych wnętrzach dawnej fabryki Polskiej Wełny, jednego z najważniejszych symboli miasta, jest NEPI Rockcastle sp. z o.o.
W Łodzi już wkrótce otworzy się największy w Europie familijny park rozrywki [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi już wkrótce otworzy się największy w Europie familijny park rozrywki [ZDJĘCIA]
Nowa Sukcesja, świeżo otwarte centrum handlowe, w ponad połowie swojej przestrzeni dedykowane jest rozrywce, której sercem jest właśnie Hopa Lupa. To niezwykłe połączenie gigantycznego placu zabaw, parku trampolin, parku linowego, strefy gier i gokartów oraz wielu innych atrakcji, które zapewnią świetną zabawę dla każdego. Hopa Lupa zostanie otwarta już 14 lutego, a zajmuje powierzchnię aż 20 000 metrów kwadratowych.
firma
Pokaż firmę
Galeria Kamieni
Rokiciny-Kolonia, ul. Wodna 8
REKLAMA