REKLAMA
Znaleziono 9387 wyników
Wrocław: Tak pojedzie tramwaj na Swojczyce [WIDEO]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Tak pojedzie tramwaj na Swojczyce [WIDEO]
Nowa trasa autobusowo-tramwajowa będzie przebiegać m.in. przez nowe Mosty Chrobrego. Pojazdy komunik...
Powrót kolei przez Mazury do Mrągowa i Mikołajekartykuł
Pokaż artykuł
Powrót kolei przez Mazury do Mrągowa i Mikołajek
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują przebudowę torów na trasie z Czerwonki przez Mrągowo, Mikołajki, Orzysz do Ełku. Spółka przygotowuje przetarg na opracowanie studium wykonalności wraz z dokumentacją projektową. Planowana inwestycja pozwoli w przyszłości przywrócić nieczynną linię na kolejową mapę Polski i zapewnić mieszkańcom województwa dostęp do pociągów.
Kolejny etap budowy dostępu kolejowego do elektrowni jądrowejartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny etap budowy dostępu kolejowego do elektrowni jądrowej
Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych na odcinku Wejherowo – Choczewo, realizowanych w ramach projektu pn. „Zapewnienie dostępu kolejowego do elektrowni jądrowej Lubiatowo – Kopalino”. To kolejny etap inwestycji, której celem jest zapewnienie sprawnego i bezpiecznego transportu kolejowego na potrzeby budowy oraz przyszłej eksploatacji elektrowni jądrowej, a także poprawa dostępności komunikacyjnej północnej części województwa pomorskiego.
W woj. świętokrzyskim powstanie port przeładunkowy przy szerokotorowej linii LHSartykuł
Pokaż artykuł
W woj. świętokrzyskim powstanie port przeładunkowy przy szerokotorowej linii LHS
W województwie świętokrzyskim planowana jest realizacja nowej, dużej inwestycji związanej z infrastrukturą kolejową. Powstanie terminal przeładunkowy na styku szerokotorowej linii kolejowej nr 65 (LHS) i normalnotorowej lk. 70. Inwestycja realizowana będzie z wsparciem finansowym Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP S.A.).
W Radomiu powstanie kolejny nowy przystanek kolejowyartykuł
Pokaż artykuł
W Radomiu powstanie kolejny nowy przystanek kolejowy
PKP PLK S.A. wybudują w Radomiu kolejny nowy przystanek – Radom Południowy. Trzy nowe perony powstaną obok kładki dla pieszych, do realizacji której zobowiązało się Miasto. Podpisano właśnie porozumienie w tej sprawie. Pasażerowie zyskają wygodny transport do pracy i szkół.
Głubczyce wrócą na kolejową mapę Polski!artykuł
Pokaż artykuł
Głubczyce wrócą na kolejową mapę Polski!
Mieszkańcy dojadą koleją z Głubczyc do Raciborza i Opola. Umowa na dokumentację projektową już podpisana! Wykonawca zaprojektuje ponad 50 km linii, po której pociągi pojadą z prędkością do 120 km/h. Będzie też 13 nowych lub odbudowanych przystanków i stacji. Zadanie o wartości ponad 15 mln zł realizowane jest z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus.
Dworzec kolejowy i stacja Olsztyn Główny otwarte! [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Dworzec kolejowy i stacja Olsztyn Główny otwarte! [FILMY]
Podróżni i przewoźnicy mogą już w pełni korzystać z nowego dworca kolejowego i zmodernizowanej stacji Olsztyn Główny. To elementy większego projektu – modernizacji linii kolejowej nr 216 na odc. Działdowo-Olsztyn. To największa i najważniejsza inwestycja kolejowa ostatnich lat w woj. warmińsko-mazurskim. Inwestycję zrealizowano z udziałem Funduszy Europejskich Programu Polska Wschodnia 2014-2020.
Koleją na święta do Zakopanegoartykuł
Pokaż artykuł
Koleją na święta do Zakopanego
22 grudnia wracają pociągi na trasę Kraków – Zakopane. Dla podróżnych zwiększa się dostępn...
Pociągi powróciły na trasę Kraków-Bonarka – Bielsko-Biała [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi powróciły na trasę Kraków-Bonarka – Bielsko-Biała [ZDJĘCIA]
Od 7 listopada można ponownie podróżować pociągiem z Bielska-Białej do Krakowa. W Barwałdzie Średnim...
Remont stacji kolejowej w Pabianicach na finiszuartykuł
Pokaż artykuł
Remont stacji kolejowej w Pabianicach na finiszu
Prace związane z modernizacją stacji kolejowej w Pabianicach zmierzają ku końcowi. We wrześniu podró...
[Wrocław] Koleją jednak dojedziemy do lotniska, chyba że... urzędnicy postawią na tramwajartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Koleją jednak dojedziemy do lotniska, chyba że... urzędnicy postawią na tramwaj
Kolej na lotnisko powstanie, tyle że po 2013 roku. Najprawdopodobniej linię w jej pierwotnym planowa...
Wydatki inwestycyjne CPK do 2032 r. Jest nowy, urealniony Program Wieloletni [LISTA]artykuł
Pokaż artykuł
Wydatki inwestycyjne CPK do 2032 r. Jest nowy, urealniony Program Wieloletni [LISTA]
Rada Ministrów przyjęła 31 grudnia Program Wieloletni Centralnego Portu Komunikacyjnego na lata 2024-2032. Przewiduje on wydatki na kontynuację prac przygotowawczych i projektowych oraz zasadnicze roboty budowlane w łącznej wysokości 131,7 mld zł. Urealniony harmonogram zakłada uruchomienie do końca 2032 roku pierwszego etapu Lotniska CPK i Kolei Dużych Prędkości między Warszawą, CPK i Łodzią, a także zaawansowanie prac budowlanych na odcinkach KDP do Wrocławia i Poznania.
Polska ma szansę stać się dużym hubem elektromobilności w Europieartykuł
Pokaż artykuł
Polska ma szansę stać się dużym hubem elektromobilności w Europie
Elektryfikacja transportu drogowego stwarza realną szansę na wzmocnienie pozycji Polski w globalnej branży motoryzacyjnej, wynika z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Kearney. Atutem Polski jest rozwinięty łańcuch dostaw, dostęp do wykwalifikowanej kadry i trend przenoszenia produkcji bliżej klienta końcowego
Skarżysko-Kamienna: Zmodernizowany peron zwiększy możliwości kolei na linii w kierunku Tomaszowa Mazowieckiegoartykuł
Pokaż artykuł
Skarżysko-Kamienna: Zmodernizowany peron zwiększy możliwości kolei na linii w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego
10 marca podróżni skorzystają z przebudowanego peronu nr 1a na stacji w Skarżysku-Kamiennej. PKP Polskie Linie Kolejowe SA zakończyły zasadnicze prace budowlane przy nim, oraz zachodnim fragmencie stacji. Inwestycja zwiększy możliwości kolei na linii nr 25 w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego i ułatwi dostęp do pociągów. Projekt za niemal 9 mln zł sfinansowany został ze środków budżetowych.
Województwo podlaskie – PKP PLK S.A. podsumowują rok 2024artykuł
Pokaż artykuł
Województwo podlaskie – PKP PLK S.A. podsumowują rok 2024
Ubiegły rok przyniósł konkretne efekty w regionie – najważniejsze to nowa stacja w Białymstoku i szybsze podróże do Warszawy. PKP PLK S.A. działa także w skali lokalnej poprzez budowę nowych przystanków czy prace przy utrzymaniu prawidłowego stanu torów, które zapewniają dobrą komunikację i zmniejszają wykluczenie mniejszych miejscowości. Przed nami kolejne wyzwania, w tym modernizacja trasy Białystok – Ełk i linii do Łomży.
[Kraków] Stacja kolejowa Kraków-Zabłocie będzie szerszaartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Stacja kolejowa Kraków-Zabłocie będzie szersza
Kolejarze najpierw z wielką pompą otworzą w grudniu tego roku stację Kraków-Zabłocie dla pasażerów,...
Nowe możliwości podróży z centrum Gorlic zapewni łącznica kolejowaartykuł
Pokaż artykuł
Nowe możliwości podróży z centrum Gorlic zapewni łącznica kolejowa
Lepszą dostępność do kolei i sprawniejsze połączenia pociągiem zyskają mieszkańcy Małopolski, dzięki kolejnym planowanym inwestycjom PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w ramach Krajowego Programu Kolejowego. Ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej, obejmującej rewitalizację linii nr 110 Gorlice Zagórzany – Gorlice wraz z budową łącznicy.
Aktywny zimowy wypoczynek w Górach Sowich umożliwia kolejartykuł
Pokaż artykuł
Aktywny zimowy wypoczynek w Górach Sowich umożliwia kolej
Szybkie i sprawne połączenia między stolicą Dolnego Śląska a Górami Sowimi i Wałbrzyskimi umożliwia przebudowana i przywrócona do użytku linia Świdnica – Jedlina-Zdrój. To efekt inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., za 130 mln współfinansowanej ze środków RPO Województwa Dolnośląskiego.
Tunel i estakada połączą kolejowo Tymbark z Limanową. Kolejna umowa dla projektu Podłęże - Piekiełko podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
Tunel i estakada połączą kolejowo Tymbark z Limanową. Kolejna umowa dla projektu Podłęże - Piekiełko podpisana
Kolejna umowa dla projektu Podłęże - Piekiełko została podpisana. 12 marca 2026 r. PKP Polskie Linie Kolejowe SA zawarły umowę na modernizację odcinka z Tymbarku do Limanowej. Inwestycja o wartości przeszło 1,6 mld zł będzie realizowana przez najbliższe trzy lata. W trudnym, podgórskim terenie powstaną nowe mosty, wiadukty, a także tunel i estakada. Lepszy dostęp do kolei zapewnią stacja w Tymbarku oraz przystanek w Koszarach. Dzięki temu powstanie szybkie i niezawodne połączenie tego regionu z Krakowem i Nowym Sączem.
Opóźni się powrót pociągów osobowych na trasie z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicyartykuł
Pokaż artykuł
Opóźni się powrót pociągów osobowych na trasie z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy
Niestety wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie uda się w tym roku uruchomić kolejowych połączeń na zr...
REKLAMA