REKLAMA
Znaleziono 8145 wyników
Ukraiński inwestor zwolnił pracowników i zlikwidował Calfrost. W Kaliszu znika dawna fabryka mrożonek. Jest nowy właścicielartykuł
Pokaż artykuł
Ukraiński inwestor zwolnił pracowników i zlikwidował Calfrost. W Kaliszu znika dawna fabryka mrożonek. Jest nowy właściciel
Koniec epoki Calfrostu. Ruszyła rozbiórka zakładu po 20 latach działalności. W Kaliszu rozpoczęły się prace rozbiórkowe dawnych zabudowań fabryki mrożonek Calfrost, która przez lata była jednym z ważnych punktów przemysłowych miasta. Obiekt należał przez dwie dekady do spółki Nordis Chłodnie Polskie, a jesienią 2023 roku cały koncern został przejęty przez ukraińską firmę Three Bears (Trzy Niedźwiedzie) – producenta lodów i żywności mrożonej. Wkrótce po transakcji (po roku od niej) nowy właściciel ogłosił decyzję o likwidacji zakładu.
Fabryka Perun: Na warszawskiej Pradze-Południe rozpoczyna się jeden z ciekawszych procesów rewitalizacyjnych ostatnich lat [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Perun: Na warszawskiej Pradze-Południe rozpoczyna się jeden z ciekawszych procesów rewitalizacyjnych ostatnich lat [WIZUALIZACJE]
Na warszawskiej Pradze-Południe rozpoczyna się jeden z ciekawszych procesów rewitalizacyjnych ostatnich lat. Teren dawnej fabryki Perun przy ul. Grochowskiej 301/305, miejsce o ponad stuletniej historii przemysłowej, ma szansę zyskać nowe życie jako wielofunkcyjny kwartał mieszkaniowy. Za koncepcję architektoniczną odpowiada pracownia WWAA, która proponuje projekt wpisujący się w aktualny nurt przekształcania postindustrialnych przestrzeni w strukturę współczesnej Warszawy.
[Katowice] Seminarium Projektu systemowego PARP "PPP"artykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Seminarium Projektu systemowego PARP "PPP"
W dniach 22-23 marca r. w Katowicach odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu seminariów regionalnych...
[Poznań] Polski sklep wyposażenia wnętrz w Poznań Plazaartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Polski sklep wyposażenia wnętrz w Poznań Plaza
Homla otwiera swój salon w Poznań Plaza. Od 11 grudnia klienci centrum będą mogli wybierać wśród pię...
Wałbrzyska SSE zakupiła działki o powierzchni 130 hektarów pod inwestycje w Jaworzeartykuł
Pokaż artykuł
Wałbrzyska SSE zakupiła działki o powierzchni 130 hektarów pod inwestycje w Jaworze
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park" otrzymała z Ministerstwa Przedsiębiorczości i...
Acciona i Cordia planują wejść na wrocławski rynek mieszkaniowyartykuł
Pokaż artykuł
Acciona i Cordia planują wejść na wrocławski rynek mieszkaniowy
Dwóch dużych deweloperów realizujących inwestycje m.in. w stolicy chce budować także w stolicy Dolne...
Na Politechnice Łódzkiej powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy ZME EMITartykuł
Pokaż artykuł
Na Politechnice Łódzkiej powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy ZME EMIT
ZME EMIT należy do Grupy Cantoni, czyli europejskiego producenta maszyn elektrycznych i napędów stos...
Prawobrzeżna Warszawa ma duży potencjał. Gdzie mogą powstawać nowe biurowce?artykuł
Pokaż artykuł
Prawobrzeżna Warszawa ma duży potencjał. Gdzie mogą powstawać nowe biurowce?
W Warszawie, mieście o wysokim potencjale zasobów powierzchni biurowej, zauważalne są liczne kierunki rozwoju i przyszłość rynku nieruchomości. Podział stolicy na część lewobrzeżną i prawobrzeżną naturalnie generuje pytania i spekulacje dotyczące rozwoju powierzchni biznesowych po obu jej stronach.
PepsiCo rekrutuje pracowników do nowej, wielkiej fabryki przekąsek na Dolnym Śląsku. Zatrudni 500 osóbartykuł
Pokaż artykuł
PepsiCo rekrutuje pracowników do nowej, wielkiej fabryki przekąsek na Dolnym Śląsku. Zatrudni 500 osób
Na Dolnym Śląsku, pod Środą Śląską, w odległości kilkunastu kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstaje nowy zakład produkcyjny amerykańskiego koncernu PepsiCo, który produkować będzie chipsy Lay's i Lay’s Oven Baked oraz nachosy Doritos. Będzie to największy i najbardziej zrównoważony środowiskowo obiekt PepsiCo w Europie.
Polska firma SaMASZ zainwestowała ponad 60 mln zł w rozbudowę fabryki pod Białymstokiemartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma SaMASZ zainwestowała ponad 60 mln zł w rozbudowę fabryki pod Białymstokiem
Z początkiem lipca polska firma SaMASZ otworzyła nową halę magazynowo-laserową o powierzchni 4 tys. mkw. Inwestycja kosztowała 11 mln zł, zaś nowoczesne wyposażenie służące automatyzacji procesów obróbki stali – 51 mln zł. Równolegle ze zwiększaniem mocy produkcyjnych w SaMASZ trwa transformacja cyfrowa.
Nemera otworzyła rozbudowaną innowacyjną fabrykę w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Nemera otworzyła rozbudowaną innowacyjną fabrykę w Szczecinie
Tak nowoczesnej i rozwojowej fabryki trudno szukać na mapie Polski, a nawet i Świata. Nemera uroczyście otworzyła kolejną halę produkcyjną, potwierdzając w ten sposób zarówno dynamiczny progres szczecińskiego oddziału jak i całej grupy. Dzięki nowym inwestycjom, systematycznie rośnie też zatrudnienie w szczecińskiej fabryce.
Jak wygląda realizacja wielkich inwestycji PKP Intercity ze środków unijnych?artykuł
Pokaż artykuł
Jak wygląda realizacja wielkich inwestycji PKP Intercity ze środków unijnych?
PKP Intercity od wielu lat sukcesywnie rozwija się m.in. dzięki efektywnemu wykorzystywaniu środków unijnych. Już od 2007 roku Spółka otrzymuje środki z UE. Do tej pory dofinansowanie unijne zostało przyznane 14 projektom przewoźnika, z czego 12 zostało już zrealizowanych. Łączna kwota przyznanego wsparcia to ponad 5,3 mld złotych dla projektów o wartości 11 mld złotych.
Warszawa sprzeda swoją najdroższą działkę. Pustostan wart ponad 300 mln zł!artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa sprzeda swoją najdroższą działkę. Pustostan wart ponad 300 mln zł!
Zniknie kolejne zaniedbane miejsce w centrum, przynoszące od wielu lat wstyd stolicy? Rozpadający się gmach dawnej Fabryki Garbarskiej Temler i Szwede przy ul. Okopowej 78 na warszawskiej Woli, od lat stojący pusty, trafi na sprzedaż. To najdroższa działka, którą obecnie dysponuje stolica.
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo zainwestuje 460 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Dostanie wsparcie finansowe od polskiego rząduartykuł
Pokaż artykuł
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo zainwestuje 460 mln zł w Dąbrowie Górniczej. Dostanie wsparcie finansowe od polskiego rządu
Dąbrowa Górnicza w województwie śląskim ponownie przyciąga globalny kapitał. Brembo – światowy lider w produkcji układów hamulcowych – planuje budowę nowoczesnej odlewni na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To będzie drugi zakład firmy w mieście, obok istniejącej fabryki przy ul. Roździeńskiego. Inwestor właśnie otrzymał decyzję środowiskową, która określa warunki realizacji przedsięwzięcia.
[śląskie] Gliwice: wiadukt nad DK 88 już gotowyartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Gliwice: wiadukt nad DK 88 już gotowy
Zakończyła się przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Szymanowskiego nad Drogą Krajową nr 88. Od wczoraj...
[Polska] PLGBC dołączyło do Inicjatywy Efektywna Polska!artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] PLGBC dołączyło do Inicjatywy Efektywna Polska!
W Polsce mamy do czynienia z dwoma problemami, które dotychczas były zaniedbane, a których rozwiązan...
Różane Siechniceinwestycja
Pokaż inwestycję
Różane Siechnice
Siechnice, św. Krzyża
Osiedle nad Odrąinwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle nad Odrą
Wrocław, Śródmieście, Rychtalska 20a
Rusza budowa ochrony przeciwpowodziowej doliny rzeki Nysy Kłodzkiej na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa ochrony przeciwpowodziowej doliny rzeki Nysy Kłodzkiej na Dolnym Śląsku
Budimex podpisał umowę na budowę ochrony przeciwpowodziowej doliny rzeki Nysy Kłodzkiej, obejmującej obszary Międzylesia, Kłodzka, Długopola-Zdroju oraz potoku Bystrzyca w Bystrzycy Kłodzkiej. W ramach kontraktu o wartości ponad 157,8 mln zł brutto przeprowadzona zostanie modernizacja infrastruktury, mająca na celu usprawnienie przepływu wód powodziowych, które najczęściej występują w tym rejonie. Inwestorem przedsięwzięcia jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Ponad 90-letni zbiornik Otmuchów na rzece Nysa Kłodzka na Opolszczyźnie przejdzie remontartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 90-letni zbiornik Otmuchów na rzece Nysa Kłodzka na Opolszczyźnie przejdzie remont
Ponad 90-letni zbiornik Otmuchów na rzece Nysa Kłodzka na Opolszczyźnie, który przy normalnym poziomie piętrzenia gromadzi około 58 mln m3 wody, przejdzie remont. Prace są konieczne do przeprowadzenia ze względu na zaawansowany wiek obiektu. Roboty w obrębie czaszy zbiornika będą wiosną wiązały się z okresowym obniżeniem stanu wody w akwenie.
REKLAMA