REKLAMA
Znaleziono 8145 wyników
[Białystok] Budimex wybuduje spalarnię odpadów w Białymstokuartykuł
Pokaż artykuł
[Białystok] Budimex wybuduje spalarnię odpadów w Białymstoku
31 sierpnia 2012 roku Budimex podpisał z Przedsiębiorstwem Usługowo- Handlowo- Produkcyjnym ,,LECH"...
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Fabryka telewizorów Itsumi
Wrocław, Fabryczna
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Świdnica] Fabryka Opakowań RTV i AGD firmy KNAUF
Świdnica, Świebodzice
[Warszawa] Fabryka Garbarska Temler i Szwedeinwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Fabryka Garbarska Temler i Szwede
Warszawa, Wola, Okopowa 78
inwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka wodoru na Śląsku
Katowice, Mikołowska 100
Fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznychinwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych
Wrocław, Piołunowa
Górny Śląsk drugim największym rynkiem logistycznym w Polsce [RAPORT] artykuł
Pokaż artykuł
Górny Śląsk drugim największym rynkiem logistycznym w Polsce [RAPORT]
Górny Śląsk niezmiennie pozostaje jednym z najważniejszych hubów magazynowo-przemysłowych w Polsce. Na koniec pierwszego kwartału 2025 roku całkowite zasoby powierzchni magazynowej w regionie osiągnęły 5,86 mln metrów kwadratowych, co oznacza wzrost o 6 proc. r/r. W okresie od stycznia do marca br. podaż nowej powierzchni wyniosła 118 100 m kw., niemal podwajając wynik z analogicznego okresu 2024 roku – wynika z raportu Savills.
Nowe europejskie prawo: koniec polskiego sektora bateryjnego?artykuł
Pokaż artykuł
Nowe europejskie prawo: koniec polskiego sektora bateryjnego?
Unia Europejska przygotowuje regulacje, które mogą stanowić poważne wyzwanie dla polskiego sektora baterii, wartego aż 38 mld zł. Nowe przepisy, o których wprowadzenie intensywnie zabiega Francja, znacznie ograniczą konkurencyjność polskich firm. – Przyjęcie tych regulacji w obecnie proponowanej formie stwarza realne zagrożenie dla krajowej gospodarki – podkreśla Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności (PSNM).
[Wrocław] Pierwszy dzień targów InEnerg 2014 za namiartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Pierwszy dzień targów InEnerg 2014 za nami
Dziesiątki wystawców, setki zwiedzających, konferencje i fora biznesowe, spotkania kooperacyjne… Na...
[Warszawa] W stolicy trwają targi RENEXPOŸ Polandartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] W stolicy trwają targi RENEXPOŸ Poland
W Warszawskim Centrum EXPO XXI rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywnośc...
Mondelez Polska rozbudowuje fabrykę ciastek w Płońsku. Powstanie wiele nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Mondelez Polska rozbudowuje fabrykę ciastek w Płońsku. Powstanie wiele nowych miejsc pracy
W ramach powiększania skali działalności fabryki ciastek Mondelez Polska w Płońsku do 2024 roku powstaną w pełni operacyjne, innowacyjne dwie nowe linie produkcyjne. Dodatkowo, trwają prace nad nowym budynkiem socjalno-administracyjnym dla wszystkich pracowników fabryki, w tym nowe szatnie, stołówka, biura i specjalne punkty sanitarno-higieniczne.
Chiński inwestor kupił dużą nieukończoną fabrykę materiałów katodowych w Koninie. Jakie ma plany?artykuł
Pokaż artykuł
Chiński inwestor kupił dużą nieukończoną fabrykę materiałów katodowych w Koninie. Jakie ma plany?
Kolejna chińska inwestycja w Polsce. Tym razem w województwie wielkopolskim. Spółka Ningbo Ronbay New Energy Technology odkupiła od brytyjskiej firmy Johnson Matthey budowaną w Koninie fabrykę materiałów katodowych.
Rekordowa transakcja. Dwie wielkie fabryki w Polsce sprzedane za ponad miliard złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Rekordowa transakcja. Dwie wielkie fabryki w Polsce sprzedane za ponad miliard złotych!
Kolejna wielka transakcja na rynku nieruchomości w Polsce. Tym razem dotyczy rynku nieruchomości przemysłowych. Jedna z największych firm produkcyjnych w Polsce sprzedała dwa nowoczesne fabryki o łącznej powierzchni 264 000 metrów kwadratowych., zlokalizowane w południowej Polsce za ponad 1 miliard złotych. Jest to największa umowa typu "sale and leaseback" w historii Europy Środkowo-Wschodniej.
Co dalej z budową fabryki samochodów elektrycznych Izera?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z budową fabryki samochodów elektrycznych Izera?
Co dalej z budową w Jaworznie, w województwie śląskim wielkiej fabryki samochodów elektrycznych Izera? Po ostatnich wyborach parlamentarnych pojawiały się pytania o to, co nowy rząd zrobi z projektem budowy polskich samochodów elektrycznych marki Izera?
Duży polski producent otworzy fabrykę domów prefabrykowanych w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Duży polski producent otworzy fabrykę domów prefabrykowanych w woj. opolskim
W województwie opolskim zostanie otwarta fabryka energooszczędnych domów szkieletowych. Polska firma Zimmermann-Haus buduje swój zakład produkcyjny w miejscowości Jemielnica.
Kolejny rekord – niemal 90% Polaków za budową elektrowni jądrowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny rekord – niemal 90% Polaków za budową elektrowni jądrowych w Polsce
Niemal 90% Polaków popiera budowę elektrowni jądrowych w Polsce, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska w listopadzie 2023 r. Jednocześnie prawie 77% badanych zgodziłoby się, aby taka elektrownia powstała w okolicy ich miejsca zamieszkania. To najlepsze wyniki w historii badań realizowanych co roku od 2012 r.
Śląsk spięty z Małopolską [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Śląsk spięty z Małopolską [ZDJĘCIA]
Konstrukcja mostu nad Wisłą, budowanego w ramach obwodnicy Oświęcimia, połączyła oba brzegi rzeki. Przeprawa ma 432 m (dla jezdni lewej) oraz 420 m (dla jezdni prawej) długości i leży na terenie gmin Bojszowy w województwie śląskim i Oświęcim w Małopolsce. W najbliższych tygodniach planujemy połączenie segmentów drugiego mostu powstającego nad Sołą.
Blisko 190 mln zł na kolejne wielkie, zielone inwestycje w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Blisko 190 mln zł na kolejne wielkie, zielone inwestycje w Gdańsku
Miasto Gdańsk zrealizuje kolejne zielone inwestycje. Po pierwsze – budowę bioelektrociepłowni, czyli instalacji do produkcji energii elektrycznej i cieplnej z bioodpadów w zamkniętym procesie. Po drugie – realizację drugiego etapu rekultywacji kwatery składowania odpadów. Oba przedsięwzięcia pozwolą znacząco ograniczyć uciążliwości zapachowe, poprawić efektywność zagospodarowania odpadów oraz zwiększyć niezależność energetyczną zakładu. Realizacja inwestycji rozpocznie się już w 2025 roku. Będą kosztować łącznie blisko 190 mln zł.
[kujawsko-pomorskie] Pierwsza farma wiatrowa EDF Energies Nouvelles w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
[kujawsko-pomorskie] Pierwsza farma wiatrowa EDF Energies Nouvelles w Polsce
EDF Energies Nouvelles uruchomiła swoją pierwszą farmę wiatrową w Polsce, prowadzoną przez spółkę za...
Nawet 450 nowych wagonów dla PKP Intercity. Umowa podpisana [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nawet 450 nowych wagonów dla PKP Intercity. Umowa podpisana [WIZUALIZACJE]
PKP Intercity i Fabryka Pojazdów Szynowych – H. Cegielski podpisały kontrakt na dostawę 300 nowych wagonów. Zamówienie może zostać powiększone o kolejne 150 pojazdów. Wartość kontraktu bez rozszerzenia wynosi blisko 4 mld 239 mln brutto zł.
REKLAMA