REKLAMA
Znaleziono 3773 wyników
Szwedzka firma Ecophon rozbudowuje fabrykę w Gliwicachartykuł
Pokaż artykuł
Szwedzka firma Ecophon rozbudowuje fabrykę w Gliwicach
Kolejna inwestycja produkcyjna w Gliwicach, w województwie śląskim. Szwedzka firma Ecophon, producent i dostawca produktów i systemów akustycznych, buduje nową halę w swoim zakładzie produkcyjnym w tym mieście. Obiekt będzie mieć powierzchnię 11 tys. mkw. Inwestycja zostanie ukończona w 2024 roku i będzie kosztować około 19 mln euro.
Zwolnienia grupowe w znanej, globalnej firmie w Poznaniu. Winna m.in. sztuczna inteligencjaartykuł
Pokaż artykuł
Zwolnienia grupowe w znanej, globalnej firmie w Poznaniu. Winna m.in. sztuczna inteligencja
Kolejne informacje o zwolnieniach grupowych, tym razem dotyczące stolicy Wielkopolski. Władze polskiego oddziału globalnej firmy biofarmaceutycznej GSK planują zwolnić w Poznaniu kilkadziesiąt osób. Jako jedna z przyczyn podjęcia takiej decyzji, wymieniana jest sztuczna inteligencja (AI).
590 osób straci pracę? Duża, polska firma złożyła wniosek o upadłośćartykuł
Pokaż artykuł
590 osób straci pracę? Duża, polska firma złożyła wniosek o upadłość
Kolejna zła wiadomość dotycząca polskich firm. Państwowe Przedsiębiorstwo Przemysłu Metalowego „Pomet” z Wronek w województwie wielkopolskim złożyło w dniu 30 kwietnia wniosek o ogłoszenie upadłości do Sądu Rejonowego Poznań–Stare Miasto. Wniosek został oficjalnie zarejestrowany 5 maja. Czy 590 osób straci pracę?
Amerykański koncern kupuje fabrykę i centrum B+R systemów magazynowania energii akumulatorowejartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern kupuje fabrykę i centrum B+R systemów magazynowania energii akumulatorowej
Bardzo dobra wiadomość dla rynku pracy w Gdańsku. Kolejna inwestycja zagraniczna w tym mieście. Amerykański koncern Lyten przejmuje od Northvolt gdańską fabrykę Dwa ESS - największego w Europie producenta systemów magazynowania energii w bateriach - szwedzkiej firmy Northvolt. Warunki finansowe przejęcia nie zostały ujawnione przez żadną ze stron. Lyten i Northvolt planują sfinalizować transakcję w trzecim kwartale 2025 r.
Nowe miejsca pracy. Wavin Polska inwestuje w fabrykę pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. Wavin Polska inwestuje w fabrykę pod Poznaniem
W podpoznańskim Buku trwa dynamiczna rozbudowa zakładu produkcyjnego Wavin Polska. W związku z rozwojem fabryki firma prowadzi rekrutację na nowe stanowiska, w ramach której pracę znajdzie co najmniej 50 osób. Firma specjalizuje się w produkcji systemów i produktów dla instalacji sanitarnych, kanalizacyjnych oraz odwodnieniowych.
[Wrocław] Eleganckie lofty we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Eleganckie lofty we Wrocławiu
Otoczenie dawnej fabryki papieru na Przedmieściu Oławskim zmienia się w stylowe osiedle. Dwa budynki...
[śląskie] Petralana – nowa inwestycja w Bytomiuartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Petralana – nowa inwestycja w Bytomiu
Już niebawem ruszy produkcja w Petralanie, jednej z najnowocześniejszych fabryk wełny mineralnej ska...
[Warszawa] Nowe centra handlowe, nowe marki w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Nowe centra handlowe, nowe marki w Warszawie
Firma doradcza JLL podsumowała sytuację na rynku powierzchni handlowych w Aglomeracji Warszawskiej...
[opolskie] 500 nowych miejsc pracy dzięki fabryce niemieckiej firmy Mubeaartykuł
Pokaż artykuł
[opolskie] 500 nowych miejsc pracy dzięki fabryce niemieckiej firmy Mubea
210 osób znalazło pracę w nowej fabryce automotive niemieckiej firmy Mubea, wybudowanej w gminie Uja...
[Wrocław] Baza transportowa Poczty Polskiej zmieni się w osiedle. Jest nowy planartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Baza transportowa Poczty Polskiej zmieni się w osiedle. Jest nowy plan
W magistracie opracowano nowy plan zagospodarowania dla dawnej bazy transportowej Poczty Polskiej pr...
Aglomeracja Wrocławska: Szwedzki Autoliv rozbuduje za 25 mln euro fabykę w Jelczu-Laskowicachartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Szwedzki Autoliv rozbuduje za 25 mln euro fabykę w Jelczu-Laskowicach
Znamy szczegóły najnowszej inwestycji szwedzkiego koncernu motoryzacyjnego Autoliv w Aglomeracji Wro...
Aglomeracja Wrocławska: Ruszyła rozbudowa fabryki Autoliv w Jelczu-Laskowicachartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Ruszyła rozbudowa fabryki Autoliv w Jelczu-Laskowicach
12 września uroczyście wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę jelczańskiej fabryki Autoliv, gdzie p...
Wrocław: Przeciąga się budowa biur i apartamentów na Ołtaszynie. Przez niezgodność z planem miejscowymartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Przeciąga się budowa biur i apartamentów na Ołtaszynie. Przez niezgodność z planem miejscowym
Corp Development już od ubiegłego roku chce zrealizować przy ulicy Strachowskiego budynek mieszkalno...
Nowa inwestycja Toyoty w Wałbrzychuartykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja Toyoty w Wałbrzychu
Japoński gigant motoryzacyjny po raz kolejny zainwestował w rozwój swojej fabryki w Wałbrzychu. Za 1...
Radisson Hotel Group nie zwalnia tempa w Polsce i przygotowuje nowe inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
Radisson Hotel Group nie zwalnia tempa w Polsce i przygotowuje nowe inwestycje
Radisson Hotel Group zapowiada dalszą ekspansję w naszym kraju i rozwój swojego portfolio. Tylko w tym roku grupa otworzyła Andersia Hotel & Spa Poznań, należący do Radisson Individuals oraz Radisson RED Gdańsk. W najbliższych miesiącach planowane są kolejne otwarcia. RHG posiada portfel 23 hoteli działających i będących w fazie rozwoju, posiadających łącznie ponad 5 200 pokoi.
Momentum Leisure rozpoczyna budowę parku rozrywki w Gliwicach [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Momentum Leisure rozpoczyna budowę parku rozrywki w Gliwicach [WIZUALIZACJE]
Momentum Leisure, holenderski deweloper stojący za sukcesem polskich parków tematycznych Majaland, oficjalnie rozpoczął budowę swojego czwartego parku rozrywki w kraju. Nowy obiekt powstanie w Gliwicach, w południowej Polsce. Inwestycja, warta ponad 50 milionów euro, stanowi kolejny ważny krok w strategii ekspansji spółki w Europie Środkowo-Wschodniej.
W woj. śląskim powstanie fabryka wodoru za 2 mld zł. To będzie game changer dla całego regionuartykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim powstanie fabryka wodoru za 2 mld zł. To będzie game changer dla całego regionu
Szykuje się kolejna wielka i ważna dla polskiej gospodarki inwestycja w województwie śląskim. Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) ogłosiła plan budowy fabryki wodoru, który ma przyczynić się do transformacji polskiej gospodarki w kierunku bardziej ekologicznym. W ramach joint venture z trzema partnerami, w tym jednym technologicznym, ARP zamierza zainwestować w projekt, którego wartość może sięgnąć nawet 2 mld euro.
Wielka inwestycja za ok. 600 mln zł! Nowa fabryka małego AGD dla BSH pod Rzeszowem rozpoczęła produkcjęartykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja za ok. 600 mln zł! Nowa fabryka małego AGD dla BSH pod Rzeszowem rozpoczęła produkcję
BSH, producent AGD marek Bosch i Siemens, przeniósł produkcję do nowej i większej fabryki w Rudnej Wielkiej, nieopodal Rzeszowa. Zakład produkcji małego AGD wybudowała firma Panattoni. Całkowita wartość tego projektu wyniosła niemal 600 milionów złotych. Budowa rozpoczęła się na początku ubiegłego roku i została zrealizowana zgodnie z planem. Firma BSH właśnie przeniosła maszyny produkcyjne z dotychczasowej, pobliskiej lokalizacji.
[Gdańsk] Spółka Inpro przekazuje klucze do mieszkań budynku C osiedla City Parkartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Spółka Inpro przekazuje klucze do mieszkań budynku C osiedla City Park
Inpro SA, jeden z czołowych trójmiejskich deweloperów notowany na GPW w Warszawie, otrzymał pozwolen...
[Gdańsk] Inpro sprzedało 85 proc. lokali w budynku A osiedla Chmielna Parkartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] Inpro sprzedało 85 proc. lokali w budynku A osiedla Chmielna Park
85% mieszkań oraz lokali usługowych w ukończonym budynku A inwestycji Chmielna Park znalazło swoich...
REKLAMA