REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Kraków: Biurowiec Moon Office sprzedanyartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Biurowiec Moon Office sprzedany
Za ponad 55 mln zł biurowiec Moon Office, przy Centrum Kongresowym, został zakupiony w cał...
[Wrocław] Sołtysowicka - przebudowainwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Sołtysowicka - przebudowa
Wrocław, Psie Pole, Sołtysowicka
[Wrocław] Dworzec Marchijskiinwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Dworzec Marchijski
Wrocław, Stare Miasto, orląt
Dodatkowe 30 mln zł na ochronę przeciwpowodziową Żuław Wiślanychartykuł
Pokaż artykuł
Dodatkowe 30 mln zł na ochronę przeciwpowodziową Żuław Wiślanych
12 marca 2026 roku Prezes Rady Ministrów przyznał Ministrowi Infrastruktury 30 mln zł z ogólnej rezerwy budżetowej jako dotację celową dla Wód Polskich na realizację zadania „Ochrona przeciwpowodziowa Żuław Wiślanych”. Środki te zostaną przeznaczone na utrzymanie i modernizację systemu przeciwpowodziowego, aby wzmocnić bezpieczeństwo całego regionu.
[Polska] Wpływ unijnych dyrektyw dotyczących budynków energetycznych na polską branżę budowlaną – czy będziemy mieszkać taniej i zdrowiej?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Wpływ unijnych dyrektyw dotyczących budynków energetycznych na polską branżę budowlaną – czy będziemy mieszkać taniej i zdrowiej?
W ostatnich latach tematem numer jeden dla branży budowlanej stało się uzyskanie jak najwyższej efek...
[Dolny Śląsk] Niemiecki poddostawca VW planuje inwestycję w okolicach Legnicyartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Niemiecki poddostawca VW planuje inwestycję w okolicach Legnicy
Jeden z większych poddostawców niemieckiego koncernu Volkswagen planuje budowę fabryki w okolicach L...
Budowana przez Grupę Antczak w Kaliszu nowoczesna pływalnia będzie ogrzewana ciepłem z ziemiartykuł
Pokaż artykuł
Budowana przez Grupę Antczak w Kaliszu nowoczesna pływalnia będzie ogrzewana ciepłem z ziemi
Obiekt, który wraz z basenem zajmie około 1,8 tys. mkw. Powierzchni, ma być funkcjonalny, ekologiczny i energooszczędny. Dlatego głównym źródłem ciepła i chłodu będzie układ pompy ciepła, która zapewni ogrzewanie wody basenowej, a w okresie letnim chłodzenie pomieszczeń. Budowa ma być ukończona w połowie 2023 roku.
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonychartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach będzie produkowane ciepło ze ścieków oczyszczonych
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gliwicach realizuje jeden z najbardziej zaawansowanych projektów transformacji energetycznej w polskim ciepłownictwie – budowę wielkoskalowej pompy ciepła wykorzystującej ciepło ze ścieków oczyszczonych pochodzących z Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Gliwicach. Za realizację kluczowego etapu przedsięwzięcia odpowiadać będzie Grupa KDM, wybrana na integratora inwestycji. Podpisano umowę w tej sprawie.
firma
Pokaż firmę
ArC2 Fabryka Projektowa Sp. z o.o.
firma
Pokaż firmę
FABRYKA MEBLI BODZIO BOGDAN SZEWCZYK SP.J.
Start budowy Parku Zielonej Energii w Gliwicach coraz bliżej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Start budowy Parku Zielonej Energii w Gliwicach coraz bliżej [WIZUALIZACJE]
9 maja 2025 roku w gliwickim Ratuszu odbyła się uroczystość podpisania umów związanych z budową Parku Zielonej Energii w Gliwicach – kluczowej inwestycji dla miejskiego ciepłownictwa, a zarazem jednego z najbardziej innowacyjnych technologicznie i nowoczesnych rozwiązań energetycznych w kraju. Podpisy pod dokumentami złożyli przedstawiciele Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – GLIWICE Sp. z o. o. oraz firm, które zrealizują inwestycję – konsorcjum gliwickich firm MOSTOSTAL ZABRZE GPBP S.A. i PRUiM S.A. oraz niemieckiego OSCHATZ Power GmbH z Essen (nowoczesny blok energetyczny, kocioł wielopaliwowy), a także spółkę AB Industry S.A. z Ożarowa Mazowieckiego (termiczna farma solarna wraz z magazynem ciepła).
[Polska] Nie tylko MdM, Eko-Domy również z dopłatąartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Nie tylko MdM, Eko-Domy również z dopłatą
Bardzo dużo ostatnio mówi się w kontekście rządowego programu ,,Mieszkanie dla Młodych”, dzięki któr...
Jedna z największych grup piekarniczych w Europie planuje nowe inwestycje w Nowej Soliartykuł
Pokaż artykuł
Jedna z największych grup piekarniczych w Europie planuje nowe inwestycje w Nowej Soli
Firma Lantmannen Unibake Poland, należąca do duńskiej Grupy Lantmannen Unibake, wiodący dostawca produktów piekarniczych, obchodzi 30-lecie działalności w Polsce. Firma planuje dalsze umocnienie pozycji w naszym kraju, kolejne inwestycje i rozwijanie mocy produkcyjnych, a także rozwój portfela produktów. W ciągu najbliższych dwóch lat Lantmannen Unibake chce uruchomić kolejne linie produkcyjne w piekarni w Nowej Soli, a także zwiększyć moce produkcyjne już istniejących linii oraz powierzchnie magazynowe. Firma planuje także kolejne znaczące inwestycje w procesy automatyzacji i cyfryzacji produkcji, będzie wprowadzać na rynek kolejne nowe produkty, wychodząc naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom klientów.
W woj. mazowieckim otwarto zaawansowany technologicznie zakład 4Rartykuł
Pokaż artykuł
W woj. mazowieckim otwarto zaawansowany technologicznie zakład 4R
23 października w miejscowości Grabce Józefpolskie (powiat żyrardowski) pod Mszczonowem (woj. mazowieckie) odbyło się uroczyste otwarcie zakładu 4R (Recovery, Recycling, Reclamation, Reuse), w którym wykorzystywana jest unikalna technologia do rozdziału mieszanin czynników chłodniczych. Zakład otrzymał imię śp. prof. Janusza Kozakiewicza, który jako światowej klasy autorytet przez wiele lat zawodowej kariery wnosił nieoceniony wkład w rozwój nauki i ochrony środowiska, w szczególności w zakresie ochrony warstwy ozonowej i klimatu.
PRO-VENT Systemy Wentylacyjnefirma
Pokaż firmę
PRO-VENT Systemy Wentylacyjne
Dąbrówka Górna, Posiłkowa 4a
W Nałęczowie pod Lublinem powstanie fabryka bardziej ekologicznych nakrętek ECOPETartykuł
Pokaż artykuł
W Nałęczowie pod Lublinem powstanie fabryka bardziej ekologicznych nakrętek ECOPET
Pod Lublinem powstanie jedna z pierwszych w Polsce fabryk produkujących nakrętki przymocowane do plastikowych butelek. Wytwarzane tam produkty, będą zgodne z najnowszymi unijnymi wymaganiami, które wejdą w życie w lipcu 2024 r., aby zoptymalizować recykling plastików. Przy projekcie pracuje Arup, firma specjalizująca się w zrównoważonej inżynierii.
Polska przegrała rywalizację o gigantyczną inwestycję chińskiej firmy CATLartykuł
Pokaż artykuł
Polska przegrała rywalizację o gigantyczną inwestycję chińskiej firmy CATL
Polska po raz kolejny przegrała walkę o wielką inwestycję. I po raz przegrała ją z Węgrami. To właśnie w tym kraju, a nie w Polsce swoją nową inwestycję zrealizuje chiński gigant Contemporary Amperex Technology Co, Limited (CATL).
W Jeleniej Górze powstanie nowy park handlowy artykuł
Pokaż artykuł
W Jeleniej Górze powstanie nowy park handlowy
Dawna Fabryka to nowy park handlowy, który powstanie w Jeleniej Górze. Projekt zlokalizowano na terenie dawnych Zakładów Odlewniczych ZREMB, nieopodal centrum miasta, tuż przy trasie prowadzącej do Szklarskiej Poręby, w pobliżu stacji kolejowej Jelenia Góra Zachodnia.
Mercedes planuje przenieść produkcję do Polski. Fabryka pod Berlinem zagrożona likwidacjąartykuł
Pokaż artykuł
Mercedes planuje przenieść produkcję do Polski. Fabryka pod Berlinem zagrożona likwidacją
Niemiecki koncern motoryzacyjny Mercedes-Benz rozważa relokację części produkcji do Polski. Jednocześnie pojawiły się plany wygaszenia działalności fabryki w Ludwigsfelde pod Berlinem, gdzie zatrudnionych jest ponad 2,2 tys. osób. Związkowcy alarmują: „W zakładzie panują gniew i rozczarowanie”. Polska zyska, Niemcy stracą?
1200 miejsc pracy! Hiszpańska firma Persan otworzyła fabrykę pod Wrocławiem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
1200 miejsc pracy! Hiszpańska firma Persan otworzyła fabrykę pod Wrocławiem [FILM]
Kolejna wielka inwestycja pod Wrocławiem gotowa. Ponad 1200 osób znalazło zatrudnienie w nowo otwartej fabryce chemii gospodarczej hiszpańskiej firmy Persan w podwrocławskich Wróblowicach, w gminie Miękinia. Budowa zakładu produkcyjnego zlokalizowanego przy drodze krajowej nr 94, zaledwie kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia trwała dwa lata. To jedyna fabryka tej firmy w Polsce.
REKLAMA