Szwedzki koncern SKF otworzy w Poznaniu Finansowe Centrum Usług Wspólnych

Szwedzki koncern SKF otworzy w Poznaniu Finansowe Centrum Usług Wspólnych

Orzech
Orzech
REKLAMA
Szwedzka grupa kapitałowa SKF, która posiada w Poznaniu fabrykę łóżysk tocznych, zdecydowała się o ulokowaniu w tym mieście swojego międzynarodowego Finansowego Centrum Usług Wspólnych (Shared Service Finance Center). SKF chce w nim zatrudnić 80 specjalistów w dziedzinie księgowości i finansów.
Powstające w stolicy Wielkopolski Centrum jest jednym z 7 takich centrów powstających na całym świecie, obsługujących praktycznie wszystkie podmioty z Grupy SKF. Poznańskie Centrum jest jednym z 3 powstających w Europie (pozostałe lokalizacje europejskie to Madryt i Goteborg).
W ramach tworzonego Centrum znajdą się następujące działy: RTR (Record to Report), który będzie odpowiadał za szeroki zakres procesów księgowych i sprawozdawczych, OTC (Order to Cash), obejmujący cały proces od złożenia zamówienia przez klienta po płatności za produkt lub usługę oraz PTP (Purchase to Pay), odpowiadający za szeroki zakres procesów zakupowych i związanych z tym aspektów podatkowych a także dział controllingu.
REKLAMA
Na początku swojej działalności w Poznaniu Finansowe Centrum Usług Wspólnych obsługiwać będzie kraje takie jak Polska, Niemcy, Austria i Szwajcaria. Powstające w ramach Grupy SKF Finansowe Centra Usług Wspólnych to nie tylko kompleksowa obsługa jednostek SKF, w zakresie księgowości i finansów ale także doskonalenie procesów finansowych poprzez wymianę wiedzy pomiędzy specjalistami z całego świata. Nowo powstająca jednostka to centrum wiedzy specjalistycznej dlatego dla inwestora kluczowa jest wyspecjalizowana kadra, którą obecnie rekrutuje.
Fabryka SKF Polska S.A. w Poznaniu, jako dawna Fabryka Łożysk Tocznych, w tym roku będzie obchodziła 60-lecie swojego funkcjonowania. Zatrudnia blisko 800 osób, Od 1995 roku zakład należy do szwedzkiej grupy kapitałowej SKF z siedzibą w Göteborgu. Firma specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu łożysk, uszczelnień oraz systemów smarowania. Ponadto świadczy usługi oceny eksploatacyjnej kondycji maszyn, utrzymania ruchu zorientowanego na niezawodność, a także regeneracji i przebudowy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA