REKLAMA
Znaleziono 5589 wyników
Fabryka Volkswagena we Wrześni stała się samowystarczalna energetycznieartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Volkswagena we Wrześni stała się samowystarczalna energetycznie
Fabryka Volkswagena we Wrześni stała się samowystarczalna energetycznie Obejmująca obszar 22 ha i złożona z 25 000 paneli fotowoltaicznych farma energetyczna przy zakładzie produkcyjnym Volkswagen Poznań we Wrześni, pracuje już z pełną mocą. Dostarcza ona do fabryki zieloną energię elektryczną o maksymalnej mocy 15,2 MW.
Piastowska Residenceinwestycja
Pokaż inwestycję
Piastowska Residence
Kraków, Krowodrza, Piastowska 34
Srebrzyńska Parkinwestycja
Pokaż inwestycję
Srebrzyńska Park
Łódź, Polesie, Srebrzyńska 42
Infrastruktura ładowania powinna wyprzedzać rozwój elektromobilności w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Infrastruktura ładowania powinna wyprzedzać rozwój elektromobilności w Polsce
Przyjęte w listopadzie 2023 r. unijne rozporządzenie ws. rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR) oznacza dla Polski konieczność wykonania wielu ambitnych zadań związanych z elektromobilnością i paliwami alternatywnymi. O tym, czy jesteśmy w stanie je spełnić, mówił Peter Badík, współzałożyciel i partner zarządzający GreenWay podczas Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi (24-26 września).
Parking P+R Metro Kondratowicza czeka na kierowcówartykuł
Pokaż artykuł
Parking P+R Metro Kondratowicza czeka na kierowców
W poniedziałek, 6 marca, uruchomiony został parking "Parkuj i Jedź" przy stacji Kondratowicza na linii metra M2. Jest tu ponad 100 miejsc parkingowych. Parking znajduje się po południowej stronie budynku urzędu dzielnicy Targówek.
Rusza nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Rusza nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku
Budowa największej i najbardziej zrównoważonej środowiskowo fabryki przekąsek PepsiCo w miejscowości Święte pod Środą Śląską, na Dolnym Śląsku dobiegła końca. Już w środę 31 maja nastąpi uroczyste otwarcie najnowszego zakładu produkcyjnego tego międzynarodowego giganta.
W woj. śląskim powstaje największy nowy park handlowy w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim powstaje największy nowy park handlowy w Polsce
Prace nad największym budowanym obecnie w Polsce parkiem handlowym wchodzą w główną fazę realizacji. Spółki Acteeum Central Europe i Falcon Investment Management, wraz z generalnym wykonawcą MIRBUD S.A. oraz Prezydentem Miasta Rafałem Piechem, symbolicznym wmurowaniem kamienia węgielnego zainaugurowały kolejny etap budowy OTO Parku Siemianowice. Obiekt, jako jeden z nielicznych w Polsce, będzie spełniał wyśrubowane wymogi międzynarodowego certyfikatu Breeam Excellent. W nowym parku handlowym powstanie 300 nowych miejsc pracy.
Wielka chińska inwestycja w Polsce na terenie poradzieckiego lotniska [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wielka chińska inwestycja w Polsce na terenie poradzieckiego lotniska [WIZUALIZACJE]
Kolejna wielka chińska inwestycja przemysłowa w Polsce. Koncern Kingfa, światowy lider w produkcji ekologicznych, biodegradowalnych tworzyw sztucznych, wykorzystywanych w najważniejszych gałęziach przemysłu, przyjaznych dla środowiska tworzyw sztucznych, który wykorzystywany jest w branżach: AGD, motoryzacyjnej i elektronicznej, buduje fabrykę w południowo-zachodniej części Polski. Koszt inwestycji to ponad ćwierć miliarda złotych.
Polenergia buduje blisko 40 nowych stacji ładowania w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia buduje blisko 40 nowych stacji ładowania w Polsce
Polenergia buduje blisko 40 nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych o łącznej mocy prawie 7 MW. Największa polska prywatna grupa energetyczna postawi gęstą sieć punktów ładowania przy Autostradzie A2, która pozwoli między innymi na zasilanie elektrycznych ciężarówek. W sieci Polenergii pojawią się też pierwsze ultraszybkie stacje o mocy 400 kW, wyposażone w kable chłodzone cieczą. Po oddaniu inwestycji do użytkowania Grupa będzie dysponowała liczbą ponad 70 stacji ładowania z planem budowy kilkudziesięciu kolejnych.
Co dalej z polskim samochodem elektrycznym Izera? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z polskim samochodem elektrycznym Izera? [FILMY]
W listopadzie 2022 r. ElectroMobility Poland (EMP) ogłosiło, że partnerem technologicznym Izery – polskiej marki samochodów elektrycznych – będzie chiński koncern Geely. Partner EMP to prawdziwy gigant motoryzacji, zwłaszcza niskoemisyjnej. Obecnie zajmuje 4. miejsce na świecie pod względem rejestracji "elektryków". Jest właścicielem lub współwłaścicielem m.in. takich marek jak: Lotus, Smart, Zeekr czy Polestar. Współpraca z globalnym koncernem ma zagwarantować polskiej marce wysoką jakość technologiczną samochodów Izera.
Niemiecki DWS Draexlmaier przeprowadzi zwolnienia grupowe w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki DWS Draexlmaier przeprowadzi zwolnienia grupowe w Polsce
Złe wiadomości z branży automotive w Polsce. Kolejna zagraniczna firma została zmuszona do dużych zwolnień grupowych. Tym razem jest to niemiecki koncern, posiadający dużą fabrykę w Jeleniej Górze, w województwie dolnośląskim.
Fabryka Stellantis w Tychach wyprodukowała 5. milionowy silnik w swojej historiiartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Stellantis w Tychach wyprodukowała 5. milionowy silnik w swojej historii
Zakład jednostek napędowych Stellantis w Tychach wyprodukował pięciomilionowy silnik, licząc od uruchomienia produkcji w 16 września 1999 r. Załoga fabryki osiągnęła ten imponujący wynik dzięki, między innymi, ugruntowanej kulturze biznesowej, zbudowanej na wiedzy i profesjonalizmie. Te zasoby, w połączeniu z wartą 250 mln euro inwestycją w modernizację tyskiej lokalizacji, zakończoną w 2019 roku, umożliwiły jej zdobycie obecnej, silnej pozycji producenta silników do europejskich modeli marek Stellantis.
W Bielsku-Białej powstanie zaawansowane centrum przemysłowo-technologiczne artykuł
Pokaż artykuł
W Bielsku-Białej powstanie zaawansowane centrum przemysłowo-technologiczne
Bardzo dobra informacja dla Bielska-Białej i regionu. W nieczynnej fabryce automotive po FCA Poland i Powertrain, powstanie zaawansowane centrum przemysłowo-technologiczne. Wszystko dzięki zakupowi tego terenu przez firmę znanego, dużego inwestora, polska firmę DL Invest Group z Katowic. Spółka prowadzi rozmowy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, której podstrefa obejmuje grunty w rejonie ulicy Węglowej i Grażyńskiego.
Firma z branży automotive inwestuje w swoją fabrykę w Częstochowieartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży automotive inwestuje w swoją fabrykę w Częstochowie
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) wydała kolejną decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem otrzymała ją polska firma LINEX Sp. z o.o., która zdecydowała się zainwestować w rozwój swojego zakładu produkcyjnego, zlokalizowanego w Częstochowie.
firma
Pokaż firmę
Telmex Sp. z o.o. Zakład produkcyjny MMI Sleeping
Biskupiec, ul. Ostre Koło 12
Kraków: Lotniczówka – Cordia buduje apartamentowiec w sąsiedztwie parku [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Lotniczówka – Cordia buduje apartamentowiec w sąsiedztwie parku [WIZUALIZACJE]
Budynek mieszkalny powstanie w miejsce nieczynnej stacji paliw z myjnią przy ulicy Życzkowskiego w C...
Rogalskiego – Matexi startuje ze swoim pierwszym krakowskim projektem [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rogalskiego – Matexi startuje ze swoim pierwszym krakowskim projektem [WIZUALIZACJE]
Polska spółka największego belgijskiego dewelopera wkroczyła na małopolski rynek nieruchomości. Grun...
Wrocław: B Urban – Inwestgrupa zbuduje na Popowicach ponad 400 lokali na wynajem [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: B Urban – Inwestgrupa zbuduje na Popowicach ponad 400 lokali na wynajem [WIZUALIZACJE]
Wrocławski deweloper po raz pierwszy postawił na tę część miasta i tego rodzaju inwestycję. Postawi...
Rozpoczęły się pierwsze prace na placu budowy osiedla Essentiel Talarowa na warszawskiej Białołęceartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęły się pierwsze prace na placu budowy osiedla Essentiel Talarowa na warszawskiej Białołęce
Bouygues Immobilier Polska ruszył z budową swojego najnowszego osiedla w stolicy Polski. Na warszaws...
Dwie koreańskie firmy chcą zainwestować w Złotoryiartykuł
Pokaż artykuł
Dwie koreańskie firmy chcą zainwestować w Złotoryi
Firma SungEel HiTech z Korei Południowej chce wybudować w Złotoryi, na Dolnym Śląsku instalację do r...
REKLAMA