REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Park handlowy w Ostrzeszowie z kilkoma pierwszymi najemcami [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Park handlowy w Ostrzeszowie z kilkoma pierwszymi najemcami [WIZUALIZACJE]
Media Expert, KiK, Sinsay oraz Lidl to najemcy, którzy podpisali już umowy najmu powierzchni w nowo realizowanym parku handlowym. W sumie podpisane już umowy najmu dotyczą 70% powierzchni handlowych, które na ostrzeszowski rynek dostarczy nowy park handlowy. Park handlowy w Ostrzeszowie dostarczy około 6400 mkw. nowoczesnych powierzchni handlowych.
Event Hall w warszawskiej Fabryce Norblina już otwartyartykuł
Pokaż artykuł
Event Hall w warszawskiej Fabryce Norblina już otwarty
Fabryka Norblina zyskała nową przestrzeń do organizacji wydarzeń. Event Hall to 670 mkw. powierzchni urządzonej w industrialnym stylu, przeznaczonej na eventy, które mogą zgromadzić nawet do 500 osób. Znajduje się w kinie KinoGram na poziomie +2 w budynku Galwan na terenie warszawskiego kompleksu przy ulicy Żelaznej.
Konopacka: Komfort, Który Ma Historięartykuł
Pokaż artykuł
Konopacka: Komfort, Który Ma Historię
Czy można poczuć się jednocześnie częścią historii i nowoczesnego miasta? Praga Północ udowadnia, że to możliwe! To miejsce, gdzie codzienność przeplata się z klimatem dawnych lat, a każda ulica opowiada własną historię. Na Konopackiej powstaje inwestycja, która doskonale oddaje ten wyjątkowy charakter – tu stare spotyka się z nowym, tworząc przestrzeń z niepowtarzalną tożsamością.
Po 8 latach modernizacji otwarte zostało Muzeum Puszczy Kampinoskiejartykuł
Pokaż artykuł
Po 8 latach modernizacji otwarte zostało Muzeum Puszczy Kampinoskiej
Po ośmiu latach modernizacji w Granicy otwarte zostało Muzeum Puszczy Kampinoskiej. W uroczystości w Kampinoskim Parku Narodowym wzięła udział minister Paulina Hennig-Kloska oraz wiceminister Mikołaj Dorożała, Główny Konserwator Przyrody.
Wnętrza nowej krytej pływalni w Poznaniu nabierają kształtu [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Wnętrza nowej krytej pływalni w Poznaniu nabierają kształtu [FILM+ZDJĘCIA]
Przy ul. Taborowej w Poznaniu powstaje hala z basenami, salami fitness i rehabilitacji oraz pomieszczeniami administracyjnymi. Inwestycja jest na etapie prac wykończeniowych.
Niemiecka firma Eberspächer otworzyła nową fabrykę w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Eberspächer otworzyła nową fabrykę w woj. opolskim
Kolejna zagraniczna firma zdecydowała się na inwestycję w województwie opolskim. Niemiecki Eberspächer otworzył nową fabrykę w Przylesiu (gmina Olszanka, powiat brzeski). Na 12 500 metrach kwadratowych firma zamierza produkować systemy zarządzania temperaturą dla elektrycznych autobusów miejskich i autokarów. Produkcja rozpoczęła się w grudniu 2024 r.
Największa przestrzeń coworkingowa w Krakowie zdobyła pierwszego najemcę – Volvo Car Polandartykuł
Pokaż artykuł
Największa przestrzeń coworkingowa w Krakowie zdobyła pierwszego najemcę – Volvo Car Poland
Największa przestrzeń coworkingowa w Krakowie zdobyła pierwszego najemcę – Volvo Car Poland. Grupa Inter-Bud stworzyła największą w Krakowie przestrzeń coworkingową. Zajmuje 10 kondygnacji biurowca Fabryczna Flex i liczy ponad 9,5 tys. mkw.
Europejska marka Candy Cat otworzyła pierwszy sklep ze słodyczami w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
Europejska marka Candy Cat otworzyła pierwszy sklep ze słodyczami w Łodzi
Europejska marka Candy Cat, poszerzając listę miast, w których jest obecna, o Łódź, wybrała Manufakturę. I była to z pewnością słuszna decyzja, bo sklep od pierwszych dni cieszy się niesłabnącą popularnością wśród gości Manufaktury. Nic dziwnego – można tu kupić m.in. żelki pająki, bezy przypominające banany, słodkie toffie… słowem: wszystko, o czym tylko marzą łasuchy. To miejsce, gdzie amatorzy słodkich propozycji mogą puścić wodzę fantazji i własnoręcznie skomponować swój wyjątkowy zestaw słodyczy lub zdecydować się na gotową paczkę.
Biurowiec Swobodna SPOT w centrum Wrocławia pnie się w górę [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec Swobodna SPOT w centrum Wrocławia pnie się w górę [FILM+WIZUALIZACJE]
Prace nad pierwszym etapem wrocławskiej inwestycji Echo Investment przy ulicy Swobodnej 60 postępują zgodnie z planem. Dynamiczne tempo budowy, której konstrukcja wyszła już z ziemi, będzie teraz widoczne gołym okiem. Co około 3 tygodnie budynek będzie wyższy o kolejne piętro i za pół roku osiągnie docelową wysokość 11 pięter. Gotowy biurowiec Swobodna SPOT powita najemców już za rok.
Nowa droga ekspresowa S15 może połączyć północno-wschodnią z południowo-zachodnią częścią Polski. Marszałkowie czterech województw apelują do premiera Tuskaartykuł
Pokaż artykuł
Nowa droga ekspresowa S15 może połączyć północno-wschodnią z południowo-zachodnią częścią Polski. Marszałkowie czterech województw apelują do premiera Tuska
Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki oraz marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński, marszałek województwa opolskiego Szymon Ogłaza i wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak złożyli w Toruniu podpisy pod wspólnym apelem do premiera Donalda Tuska o podjęcie działań zmierzających do budowy drogi ekspresowej S15. Inicjatywa zmierza do zbudowania szerokiego ponadregionalnego poparcia na rzecz powstania nowego korytarza transportowego łączącego północno-wschodnią i południową część kraju.
Wody Polskie aktualizują umowę na projekt zbiornika Kamieniec Ząbkowickiartykuł
Pokaż artykuł
Wody Polskie aktualizują umowę na projekt zbiornika Kamieniec Ząbkowicki
Wody Polskie podpisały aneks do umowy, obejmujący rozszerzenie zakresu prac projektowych dla zbiornika Kamieniec Ząbkowicki. Opracowanie będzie uwzględniało aktualizację Studium Wykonalności zbiornika oraz przygotowanie rozwiązań przeciwpowodziowych dla rzeki Białej Lądeckiej. Jednocześnie zostanie dostosowany harmonogram rozliczeń finansowych do zmienionego zakresu projektu.
Oxyviainwestycja
Pokaż inwestycję
Oxyvia
Gdynia, Bosmańska
Zielona energia w magazynach to kierunek przyszłościartykuł
Pokaż artykuł
Zielona energia w magazynach to kierunek przyszłości
Na koniec czerwca zainstalowana w Polsce moc w fotowoltaice przekraczała 14 GW, co oznacza blisko 37-procentowy wzrost względem pierwszej połowy 2022 roku, natomiast w farmach wiatrowych 8,7 GW (17-procentowy przyrost) – wynika z raportu Agencji Rynku Energii. Zrównoważony rozwój stał się jednym z priorytetów oraz elementem strategii dla przedsiębiorstw na całym świecie. Obszarem, w którym dokonuje się ogromnych postępów w dążeniu do bardziej ekologicznych praktyk, są magazyny.
Podsumowanie I połowy 2023 roku na rynku magazynowym i handlowym w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Podsumowanie I połowy 2023 roku na rynku magazynowym i handlowym w Polsce
Największą aktywność inwestorów można wciąż zaobserwować w segmencie magazynów. Inwestycje w tym sektorze stanowiły ponad połowę wolumenu pierwszych dwóch kwartałów br., a całkowity obrót wyniósł 438 mln euro. Oznacza to spadek o 34 proc. w stosunku do pierwszej połowy 2022 r. Jednak obrót w pierwszej połowie 2023 roku był wciąż wyższy od 10-letniej średniej.
Lepsza informacja pasażerska i nowe technologie dla podróżnych na stacjach i przystankachartykuł
Pokaż artykuł
Lepsza informacja pasażerska i nowe technologie dla podróżnych na stacjach i przystankach
Polskie Linie Kolejowe unowocześnią system informacji pasażerskiej na stacjach i przystankach. Zmiany w wewnętrznych regulacjach spółki umożliwiają zastosowanie technologii e-papier na wyświetlaczach i montaż paneli fotowoltaicznych jako źródła ich zasilania. Nowe rozwiązania ograniczą zużycie energii elektrycznej oraz wydłużą żywotność urządzeń. Szersze zastosowanie znajdzie technologia LED.
Upadły pomysły na "nową" opłatę planistyczną w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Upadły pomysły na "nową" opłatę planistyczną w Polsce
Opłata planistyczna naliczana w wysokości 30 proc. wzrostu wartości nieruchomości, nawet wtedy gdy nie dochodzi do jej sprzedaży, ostatecznie zniknęła z projektu ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Ministerstwo rezygnuje też z pomysłu, aby decyzje o warunkach zabudowy posiadały termin ważności. Czyżby był to efekt zmasowanej krytyki i szeregu uwag zgłoszonych w ramach konsultacji publicznych?
[Dolny Śląsk] KGHM zainwestuje 10 miliardów złotych na Dolnym Śląsku w ciągu 4 latartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] KGHM zainwestuje 10 miliardów złotych na Dolnym Śląsku w ciągu 4 lat
Plan polskiego rządu dla państwowego KGHM-u zakłada w najbliższych latach miliardowe inwestycje w Po...
Prawie miliard strat zamiast bloku węglowego w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
Prawie miliard strat zamiast bloku węglowego w Ostrołęce
Działania zarządu spółki Elektrownia Ostrołęka związane z wycofaniem się z budowy bloku węglowego Ostrołęka C i z rozliczeniem przerwanej inwestycji były nielegalne (niezgodne z warunkami zawartego kontraktu) i niegospodarne, wynika z kontroli przeprowadzonej przez NIK. Wbrew interesowi spółki zarząd zaakceptował i pokrył roszczenia głównego wykonawcy projektu w wysokości ponad 958 mln zł netto, mimo że nie zweryfikował ani ich zasadności, ani wysokości.
Wrocław: Nowe osiedle na styku Maślic i Stabłowic. PKP sprzedały terenartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Nowe osiedle na styku Maślic i Stabłowic. PKP sprzedały teren
Tylko jedna osoba zainteresowała się nieruchomością przy ulicy Starobielawskiej. Zapłaciła prawie mi...
Sieć Badawcza Łukasiewicz i Politechnika Wrocławska przyspieszą rozwój technologiczny Dolnego Śląskaartykuł
Pokaż artykuł
Sieć Badawcza Łukasiewicz i Politechnika Wrocławska przyspieszą rozwój technologiczny Dolnego Śląska
Politechnika Wrocławska dołącza do grona partnerów akademickich Sieci Badawczej Łukasiewicz. Współpr...
REKLAMA