REKLAMA
Znaleziono 8435 wyników
Linia kolejowa sprzed 1945 roku znów ożyje. Zamiast pociągów pojadą po niej samochodyartykuł
Pokaż artykuł
Linia kolejowa sprzed 1945 roku znów ożyje. Zamiast pociągów pojadą po niej samochody
Wybrano wykonawcę obwodnicy Bobolic (powiat koszaliński, woj. zachodniopomorskie) w ciągu drogi krajowej nr 25. Nowa trasa będzie poprowadzona w śladzie rozebranej w 1945 roku linii kolejowej.
Gigantyczne plany inwestycyjne Polski. Nowa szerokotorowa linia kolejowa i polski port w Odessieartykuł
Pokaż artykuł
Gigantyczne plany inwestycyjne Polski. Nowa szerokotorowa linia kolejowa i polski port w Odessie
Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP S.A.) ogłosiła ambitne plany inwestycyjne, które mogą znacząco wpłynąć na kierunek rozwoju polskiej infrastruktury logistycznej. Kluczowym projektem jest budowa szerokotorowego połączenia kolejowego z południa Polski do Odessy oraz rozwój relacji gospodarczych z Ukrainą.
Nowa linia kolejowa Kraków – Busko-Zdrój coraz bliżej. Małopolska i Świętokrzyskie łączą siłyartykuł
Pokaż artykuł
Nowa linia kolejowa Kraków – Busko-Zdrój coraz bliżej. Małopolska i Świętokrzyskie łączą siły
Samorządy Małopolski i województwa świętokrzyskiego wykonały kolejny krok w stronę budowy nowej linii kolejowej z Krakowa do Buska‑Zdroju. W Kazimierzy Wielkiej powołano komitet sterujący, który ma koordynować działania i zabiegać o wpisanie inwestycji do Krajowego Programu Kolejowego – informuje Kurier Krakowski.
Za ponad 2 mld zł netto powstanie nowa linia kolejowa w woj. małopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Za ponad 2 mld zł netto powstanie nowa linia kolejowa w woj. małopolskim
PKP PLK S.A. ogłosiły przetarg na budowę pierwszego odcinka nowej linii kolejowej w ramach projektu „Podłęże-Piekiełko”. Tory pomiędzy Szczyrzycem a Tymbarkiem poprowadzone będą przez dwa tunele, wiadukty i mosty. Ta część nowego połączenia kolejowego w Małopolsce gotowa będzie w 2029 roku. Szacowany koszt budowy to ponad 2 mld zł netto, który sfinansowany będzie ze środków budżetowych. Modernizacja i budowa nowych torów skróci czasy przejazdu pociągami z Krakowa do Zakopanego i Nowego Sącza.
Linia kolejowa Wrocław – Trzebnica zostanie zamknięta. Przejdzie pierwszy od 15 lat remont [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Linia kolejowa Wrocław – Trzebnica zostanie zamknięta. Przejdzie pierwszy od 15 lat remont [FILMY]
Dobra i zła informacja dotycząca inwestycji kolejowych na Dolnym Śląsku i aglomeracji wrocławskiej. Dobra jest taka, że po 15 latach jedna z najpopularniejszych i najbardziej obciążonych tras kolejowych w południowo-zachodniej części Polski: linia nr 326, łącząca Wrocław (Psie Pole) z Trzebnicą przejdzie duży, kompleksowy remont, podnoszący prędkość pociągów do 100 km/h. Zła wiadomość jest taka, że na trzy miesiące linia ta zostanie całkowicie zamknięta.
Rozwój kolei na Dolnym Śląsku. Dwa nowe punkty w sieci kolejowejartykuł
Pokaż artykuł
Rozwój kolei na Dolnym Śląsku. Dwa nowe punkty w sieci kolejowej
Od najbliższej niedzieli, 14 czerwca, zacznie obowiązywać letnia korekta rozkładu jazdy. Na schematach linii kolejowych Dolnego Śląska pojawią się także dwa nowe przystanki: Bielawa Jezioro i Bielawa Góry Sowie!
[Aglomeracja Wrocławska] Będzie nowe połączenie kolejowe z Wrocławia do Jelcza.  Za trzy lataartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Będzie nowe połączenie kolejowe z Wrocławia do Jelcza. Za trzy lata
W grudniu 2019 roku ma być gotowa linia kolejowa, dzięki której mieszkańcy aglomeracji wrocławskiej...
Trwa remont linii kolejowej Wrocław – Trzebnica [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa remont linii kolejowej Wrocław – Trzebnica [FILM]
Po 15 latach jedna z najpopularniejszych i najbardziej obciążonych tras kolejowych w południowo-zachodniej części Polski: linia nr 326, łącząca Wrocław (Psie Pole) z Trzebnicą przechodzi duży, kompleksowy remont, podnoszący prędkość pociągów do 100 km/h.
Rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza z kolejnym opóźnieniem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Rewitalizacja linii kolejowej z Jeleniej Góry do Karpacza z kolejnym opóźnieniem [FILM]
Na Dolnym Śląsku trwa rewitalizacja kolejnej linii kolejowej. W trakcie odbudowy jest linia łącząca Jelenię Górę z Karpaczem. Pociągi na tej trasie nie kursują już od ponad 20 lat, ale dzięki inwestycji realizowanej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego wkrótce ponownie pojawią się na niej pociągi osobowe.
Dolny Śląsk: Do Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego wrócą pociągi!artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Do Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego wrócą pociągi!
Samorząd Województwa Dolnośląskiego odbuduje linię kolejową do Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego. Po zakończeniu prac rewitalizacyjnych pociągi Kolei Dolnośląskich pojadą z pasażerami po tej malowniczo położonej trasie pod koniec 2027 roku. Dzięki odbudowie tej linii czas przejazdu ze Stronia Śląskiego do Wrocławia Głównego z jedną przesiadką wyniesie mniej, niż dwie godziny.
[Warszawa] II linia metra coraz bliżejartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] II linia metra coraz bliżej
Władze Warszawy podpisały umowy na przedłużenie II linii metra. Prawdopodobnie w 2019 r. zostaną udo...
[Gliwice] wiadukt do przebudowyartykuł
Pokaż artykuł
[Gliwice] wiadukt do przebudowy
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jeszcze w tym roku ruszy długo oczekiwana przebudowa zniszcz...
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa. Połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa. Połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
 Kraków: ZIM ogłosił kolejny przetarg na koncepcję linii Azory-Cichy Kącikartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: ZIM ogłosił kolejny przetarg na koncepcję linii Azory-Cichy Kącik
Kraków nie chce rezygnować z budowy linii tramwajowej Azory-Cichy Kącik. Zarząd Inwestycji miejskich...
W Krakowie ma powstać nowa dzielnica pełna wieżowców [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie ma powstać nowa dzielnica pełna wieżowców [WIZUALIZACJE]
Za kilkanaście lat w stolicy Małopolski ma szansę powstać zupełnie nowa dzielnica. Miasto konsu...
Za 4 mld złotych Warszawa Wschodnia zostanie zmodernizowana [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Za 4 mld złotych Warszawa Wschodnia zostanie zmodernizowana [WIZUALIZACJE]
Siedem nowoczesnych peronów przykrytych dachem, trzy przejścia podziemne wyposażone w windy oraz schody ruchome prowadzące na perony, nowy łącznik między istniejącymi tunelami, system dynamicznej informacji pasażerskiej, a także nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, tory, rozjazdy i sieć trakcyjna – tak będzie wyglądać zmodernizowana stacja Warszawa Wschodnia. W środę 27 sierpnia PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na inwestycję o szacowanej wartości 4 miliardów złotych. Do udziału w przetargu nie są dopuszczone firmy z państw trzecich – ich oferty nie będą rozpatrywane. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku.
PLK S.A. podpisały kolejne umowy z KPO zwiększające bezpieczeństwo i prędkość na sieci kolejowejartykuł
Pokaż artykuł
PLK S.A. podpisały kolejne umowy z KPO zwiększające bezpieczeństwo i prędkość na sieci kolejowej
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały 7 umów o wartości prawie 120 mln zł z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Efektem będzie modernizacja systemu sterowania ruchem pociągów w woj. wielkopolskim, mazowieckim, łódzkim, śląskim, opolskim, dolnośląskim i świętokrzyskim oraz podniesienie prędkości na Centralnej Magistrali Kolejowej do 250 km/h. Prace zostaną zrealizowane w latach 2024-2026.
[Polska] Nowe oblicze kolei artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Nowe oblicze kolei
Modernizacja 1100 km linii kolejowych, bezpieczniejsze i szybsze podróże pomiędzy największymi polsk...
Z każdym nowym metrem torów – bliżej powrotu pociągów do Łomżyartykuł
Pokaż artykuł
Z każdym nowym metrem torów – bliżej powrotu pociągów do Łomży
Największa od dekad inwestycja kolejowa w rejonie łomżyńskim wchodzi w kluczowy etap. W Łomży i na linii do Śniadowa postępują prace, dzięki którym w czerwcu przyszłego roku na trasę wrócą pociągi pasażerskie – po raz pierwszy od ponad 30 lat. Inwestycja jest finansowana z rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus.
Za ok. 2 mld zł powstanie pierwszy odcinek linii kolejowej, która połączy Kraków z Podhalem i Sądecczyznąartykuł
Pokaż artykuł
Za ok. 2 mld zł powstanie pierwszy odcinek linii kolejowej, która połączy Kraków z Podhalem i Sądecczyzną
Podpisano kolejną umowę na realizację prac budowlanych w ramach największej inwestycji Polskich Linii Kolejowych na południu kraju. Do połowy 2029 roku na odcinku Szczyrzyc - Tymbark powstaną tory, tunele, wiadukty i mosty. To pierwszy fragment zupełnie nowej linii kolejowej, budowanej w ramach projektu „Podłęże-Piekiełko”. Inwestycja za niemal 1,7 mld zł netto sfinansowana będzie ze środków budżetowych.
REKLAMA