REKLAMA
Znaleziono 5209 wyników
Nowa, duża inwestycja w puławskich zakładach Grupy Azoty artykuł
Pokaż artykuł
Nowa, duża inwestycja w puławskich zakładach Grupy Azoty
W Grupie Azoty Puławy uruchomiona została V linia instalacji kwasu azotowego, tym samym zakończony został kluczowy etap rozruchów instalacji. V linia to element inwestycji pt. „Modernizacja instalacji kwasu azotowego oraz budowa nowych instalacji kwasu azotowego, neutralizacji i produkcji nowych nawozów na bazie kwasu azotowego”. Koszt linii kwasu azotowego to 300 mln zł.
Zmodernizowana zabytkowa stacja kolejowa w Bytomiu prawie gotowa [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Zmodernizowana zabytkowa stacja kolejowa w Bytomiu prawie gotowa [FILM]
Kolejarze dbają o zabytki, co potwierdza inwestycja realizowana na stacji w Bytomiu. Od połowy tygodnia podróżni będą mogli wsiąść do pociągów z nowego peronu przykrytego imponującą wiatą. Ta została odremontowana, zachowując swoje historyczne oblicze. Wartość prac na odcinku Chorzów Batory – Nakło Śląskie to ok. 1,4 mld zł, dofinansowanie pochodzi z funduszy unijnych.
Ćwierć miliarda złotych na rewitalizację centrum Łodzi! Remonty kamienic, nowy plac i artystyczne podwórkoartykuł
Pokaż artykuł
Ćwierć miliarda złotych na rewitalizację centrum Łodzi! Remonty kamienic, nowy plac i artystyczne podwórko
Bardzo dobre informacje z Łodzi. Miasto podpisało umowę na kolejny etap programu rewitalizacji centrum Łodzi, który obejmie rejony ulic Narutowicza, Więckowskiego i Próchnika. Inwestycja o wartości 254 milionów złotych zakłada gruntowny remont 33 kamienic, modernizację placu przy Filharmonii Łódzkiej oraz stworzenie przestrzeni artystycznych.
Energa-Operator kończy strategiczną inwestycję w Wielkopolsce z wsparciem KPOartykuł
Pokaż artykuł
Energa-Operator kończy strategiczną inwestycję w Wielkopolsce z wsparciem KPO
Przyłączone do sieci nowe OZE oraz magazyny energii, a także znaczny wzrost niezawodności zasilania dla ponad 50 tysięcy odbiorców. To efekty inwestycji przeprowadzonych przez Energa-Operator w Wielkopolsce. Ich realizacja wsparta została blisko 75 milionami złotych z dotacyjnej części KPO.
Wody Polskie realizują dwie ważne inwestycje dla poprawy bezpieczeństwa Elbląga i Kanału Elbląskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Wody Polskie realizują dwie ważne inwestycje dla poprawy bezpieczeństwa Elbląga i Kanału Elbląskiego
Wody Polskie podpisały umowy na opracowanie dokumentacji budowy zbiornika przeciwpowodziowego na Srebrnym Potoku oraz rewitalizację obwałowań Kanału Elbląskiego na pochylni Kąty. Nowy zbiornik zwiększy odporność Elbląga na gwałtowne zjawiska hydrologiczne, a modernizacja wałów zabezpieczy unikatową infrastrukturę kanału. To kolejne działania wzmacniające bezpieczeństwo wodne w regionie.
MON i PKP Cargo będą współpracować na rzecz mobilności wojskowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
MON i PKP Cargo będą współpracować na rzecz mobilności wojskowej w Polsce
W poniedziałek 11 maja 2026 roku w Warszawie, wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz oraz minister infrastruktury Dariusz Klimczak wzięli udział w uroczystym podpisaniu porozumienia o współpracy pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej a PKP Cargo. Dokument dotyczy partnerstwa w obszarze kolejowego transportu wojskowego, co stanowi istotny krok w stronę wzmocnienia logistyki Sił Zbrojnych RP oraz cywilnej infrastruktury transportowej.
[Warszawa] Warszawskie biura w historycznych budynkachartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Warszawskie biura w historycznych budynkach
W Warszawie przybywa odrestaurowanych budynków, które pełnią funkcje biurowe i są na powrót ozdobą m...
EPEC inwestuje w Elbląguartykuł
Pokaż artykuł
EPEC inwestuje w Elblągu
Nowa elektrociepłownia, farma fotowoltaiczna, likwidacja węzłów grupowych – to najważniejsze inwestycje, które realizuje Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Są one spójne z kierunkami rozwoju Elbląga oraz polityką ciepłowniczą kraju i UE. Prace są zaawansowane, a finansowanie – między innymi z zewnętrznych programów i dotacji.
Ponad 9 mld zł z KPO na rozwój nowoczesnej sieci dystrybucyjnej Enea w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 9 mld zł z KPO na rozwój nowoczesnej sieci dystrybucyjnej Enea w Polsce
Grupa Enea podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę pożyczki w wysokości 9,13 mld zł finansowaną z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój nowoczesnej infrastruktury elektroenergetycznej Grupy, w tym budowę i modernizację sieci dystrybucyjnych z wykorzystaniem technologii inteligentnej sieci dystrybucyjnej smart grid. W uroczystości uczestniczył Minister Jakub Jaworowski.
Z pociągu do autobusu - powstanie tunel pod stacją Katowiceartykuł
Pokaż artykuł
Z pociągu do autobusu - powstanie tunel pod stacją Katowice
Efektem porozumienia pomiędzy PKP PLK SA i Miastem Katowice będzie wygodne skomunikowanie stacji kolejowej z międzynarodowym dworcem autobusowym. Kolejarze zabezpieczą też miejsce pod przyszłą budowę nowego peronu przy Stadionie Miejskim. Polskie Linie Kolejowe i Miasto Katowice zawarły porozumienie w sprawie współpracy przy realizacji infrastruktury planowanej do wybudowania w ramach prac na katowickim węźle kolejowym.
[Polska] Rynek mieszkaniowy w Polsce w 2018 rokuartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Rynek mieszkaniowy w Polsce w 2018 roku
Rok 2017 był kolejnym okresem rekordowej podaży na rynku mieszkaniowym. Wzrost liczby sprzedanych lo...
Przebudowa Towarowej Obwodnicy Poznaniainwestycja
Pokaż inwestycję
Przebudowa Towarowej Obwodnicy Poznania
Poznań, Nowe Miasto, Starachowicka
Ornamentinwestycja
Pokaż inwestycję
Ornament
Szczecin, Dąbrowskiego 38
Apartamenty Chopina inwestycja
Pokaż inwestycję
Apartamenty Chopina
Bydgoszcz, Fryderyka Chopina 10
Przy ulicy Grzegórzeckiej w Krakowie otwarty zostanie nowy hotel [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Przy ulicy Grzegórzeckiej w Krakowie otwarty zostanie nowy hotel [WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski zostanie wkrótce otwarty nowy hotel. Firma Fronton podpisała z Meininger Hotels 20-letnią umowę najmu nowego hotelu w Krakowie, przy ul. Grzegórzeckiej 10. W wyborze operatora hotelowego oraz negocjacjach umowy najmu doradzała firma PNConsulting.
Supersam w Katowicach przejdzie metamorfozę. Będzie więcej biur i gastronomii [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Supersam w Katowicach przejdzie metamorfozę. Będzie więcej biur i gastronomii [WIZUALIZACJE]
Supersam, popularne miejsce zakupów, a zarazem jeden z najnowocześniejszych budynków biurowych w centrum Katowic, przechodzi metamorfozę. Przybędzie w nim najwyższej klasy powierzchni biurowej, a także pojawi się nowa strefa restauracyjna. Za projekt przebudowy obiektu odpowiada zespół Konior Studio pod kierunkiem znanego śląskiego architekta Tomasza Koniora. Prace mają zakończyć się w IV kwartale 2022 roku.
Hermes Group, jeden z wiodących europejskich dostawców usług kurierskich, wybiera CTPark Iłowaartykuł
Pokaż artykuł
Hermes Group, jeden z wiodących europejskich dostawców usług kurierskich, wybiera CTPark Iłowa
CTP Polska, spółka należąca do największego w Europie kontynentalnej notowanego na giełdzie właściciela, dewelopera i zarządcy wysokiej jakości nieruchomości przemysłowych i logistycznych podpisała umowę z nowym najemcą – Hermes Group.
Panattoni ruszyło w Wielkopolsce z budową głównego europejskiego zakładu produkcyjnego Maxcess artykuł
Pokaż artykuł
Panattoni ruszyło w Wielkopolsce z budową głównego europejskiego zakładu produkcyjnego Maxcess
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ruszyło w Łubowie (powiat gnieźnieński, województwo wielkopolskie), z budową szytego na miarę zakładu produkcyjnego dla firmy Maxcess – światowego lidera w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych. Projekt pozwoli na relokację dotychczasowego zakładu oraz ponad dwukrotne zwiększenie zatrudnienia. Będzie także pełnił funkcję centralnego zakładu dla europejskiej działalności firmy.
Kolejny odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia otwarty dla kierowców [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia otwarty dla kierowców [FILM + ZDJĘCIA]
Zakończyła się budowa ważnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia od skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego do Ronda w Żernikach Wrocławskich i ul. Buforowej. Dziś trasa ta została oficjalnie otwarta dla ruchu. Powstanie całej WOW znacznie ułatwi podróżowanie południowymi i wschodnimi obrzeżami Wrocławia, a także wpłynie na zmniejszenie korków w mieście.
Do grona najemców centrum handlowego Wroclavia dołączyły trzy nowe markiartykuł
Pokaż artykuł
Do grona najemców centrum handlowego Wroclavia dołączyły trzy nowe marki
Do grona najemców centrum handlowego Wroclavia dołączyły trzy nowe marki. W centrum został otwarty butik holenderskiej marki Rituals, w którym można kupić kosmetyki do ciała i domu, salon luksusowej biżuterii marki Teilor oraz sklep polskiej marki odzieżowej z ponad 20-letnią tradycją – Monnari, oferujący kobiece ubrania i dodatki.
REKLAMA