REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Wrocław] Aktywiści: wyłączmy światła na Grodzkiej już na stałe!artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Aktywiści: wyłączmy światła na Grodzkiej już na stałe!
Stowarzyszenie Akcja Miasto zwróciło się do magistratu z wnioskiem o wyłączenie na stałe dwóch sygna...
[śląskie] Wodzisław Śląski: park linowy atrakcją Rodzinnego Parku Rozrywkiartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Wodzisław Śląski: park linowy atrakcją Rodzinnego Parku Rozrywki
Park linowy będzie niewątpliwie jedną z bardziej interesujących atrakcji w ramach budowanego Rodzinn...
[Dolny Śląsk] Włoski inwestor wybuduje fabrykę w Środzie Śląskiejartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Włoski inwestor wybuduje fabrykę w Środzie Śląskiej
WEGA Polska wybuduje fabrykę w podstrefie Środa Śląska-Komorniki, na terenie Legnickiej Specjalnej S...
[Wrocław] Przejazd kolejowy idzie do remontu - będą objazdy komunikacji miejskiejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Przejazd kolejowy idzie do remontu - będą objazdy komunikacji miejskiej
W środę i czwartek dwie linie autobusowe na północy miasta zmienią swoje trasy. Objazd związany jest...
Lokalne Centrum Sterowania na stacji Rzeszów Główny usprawni ruch kolejowyartykuł
Pokaż artykuł
Lokalne Centrum Sterowania na stacji Rzeszów Główny usprawni ruch kolejowy
Kolejna inwestycja w stolicy Podkarpacia zapewni zastosowanie nowoczesnych rozwiązań i podniesienie standardu funkcjonowania kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko 33 mln zł netto na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w obrębie lokalnego centrum sterowania w Rzeszowie. Finansowanie przedsięwzięcia przewidziane jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy.
TBM Katarzyna drąży podziemny tunel kolejowy pod Łodzią [FILMY + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
TBM Katarzyna drąży podziemny tunel kolejowy pod Łodzią [FILMY + ZDJĘCIA]
Po wykonaniu wzmocnień terenu w rejonie ul. Mielczarskiego duża maszyna TBM kontynuuje drążenie tunelu kolejowego w Łodzi. Wykonawca inwestycji uzgadnia z miastem warunki dla dalszej realizacji robót, w tym lokalizacje tzw. szachtów. Podziemne połączenie Łodzi Fabrycznej ze stacjami Łódź Kaliska i Żabieniec zapewni podróże ze stolicy województwa we wszystkich kierunkach. Sprawniejsza będzie komunikacja w aglomeracji. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za ponad 1,8 mld zł netto jest współfinansowana z POIiŚ.
Powstaje nowy, podziemny, trzypoziomowy przystanek kolejowy Łódź Koziny [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje nowy, podziemny, trzypoziomowy przystanek kolejowy Łódź Koziny [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Łódź Koziny to budowany podziemny przystanek osobowy w tunelu średnicowym, położony w Łodzi, w dzielnicy Bałuty, na granicy Żubardzia i Kozin, u zbiegu ulicy Drewnowskiej z Kasprzaka i Aleją Włókniarzy w obrębie komory rozjazdowej. Koszt tej inwestycji to blisko 188 mln zł. Inwestycja realizowana z udziałem środków POIiŚ zwiększy rolę kolei w połączeniach aglomeracyjnych i dalekobieżnych.
Ruszył Kolejowy Program Dobrowolnych Nabyć CPK dla KDP Warszawa – Łódźartykuł
Pokaż artykuł
Ruszył Kolejowy Program Dobrowolnych Nabyć CPK dla KDP Warszawa – Łódź
Na obszarze, na którym powstanie linia Kolei Dużych Prędkości Warszawa – Łódź, trwają przygotowania do zakupu nieruchomości w ramach Kolejowego Programu Dobrowolnych Nabyć (KPDN). Warunki przedstawiane właścicielom są równie korzystne, jak te oferowane dotychczas w ramach PDN na obszarze przyszłego lotniska. Ruszyły rozmowy z mieszkańcami, a zawieranie aktów notarialnych rozpocznie się jeszcze w tym roku.
Wielka inwestycja: Poznański Węzeł Kolejowy czeka największa przebudowa od dekadartykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja: Poznański Węzeł Kolejowy czeka największa przebudowa od dekad
PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują się do gigantycznej modernizacji Poznańskiego Węzła Kolejowego. Projekt obejmuje budowę nowych par torów, bezkolizyjne układy linii, nowe przystanki oraz całkowitą przebudowę stacji Poznań Główny. Spółka zakłada, że roboty budowlane ruszą w 2028 lub 2029 roku, po zakończeniu trwających prac projektowych.
Kolej na Port Gdańsk. Apel o budowę nowej linii kolejowej i mostu do największego polskiego portuartykuł
Pokaż artykuł
Kolej na Port Gdańsk. Apel o budowę nowej linii kolejowej i mostu do największego polskiego portu
Największy polski port morski - Port Gdańsk - apeluje o budowę nowej linii kolejowej i mostu do największego polskiego portu. Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (6.03.2025 r.), Dorota Pyć, prezes Portu Gdańsk apelowała o zabezpieczenie w budżecie państwa środków na poprawę dostępu kolejowego i drogowego do głębokowodnych terminali przeładunkowych zlokalizowanych na wyspie portowej.
Auchan wybuduje pod Warszawą zrobotyzowane centrum dystrybucyjne dla e-commerceartykuł
Pokaż artykuł
Auchan wybuduje pod Warszawą zrobotyzowane centrum dystrybucyjne dla e-commerce
Kolejna wielka inwestycja Auchan w Polsce. W Wilczej Górze pod Warszawą (w powiecie piaseczyńskim, w gminie Lesznowola), rozpoczęła się budowa ultranowoczesnego, w pełni zrobotyzowanego centrum dystrybucyjnego Auchan Polska. Będzie ono wspierać obsługę klientów zmodernizowanej platformy e-commerce Auchan. Inwestycja w znaczący sposób przełoży się na optymalizację procesów i skalowanie biznesu online Auchan na polskim rynku. Ukończenie prac zaplanowano na czerwiec 2025 r.
Dolny Śląsk: W Żmigrodzie powstanie kolejowy tor testowy do prędkości 300 km/h?artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: W Żmigrodzie powstanie kolejowy tor testowy do prędkości 300 km/h?
Hyper Poland – firma, która chce wprowadzić do komercyjnego użytku kolej magnetyczną w Polsce,...
W Mielcu wybudowany zostanie nowy przystanek kolejowy. Bliżej koleją do pracy i szkołyartykuł
Pokaż artykuł
W Mielcu wybudowany zostanie nowy przystanek kolejowy. Bliżej koleją do pracy i szkoły
Mielczanie zyskają nowy przystanek – niebawem ruszają prace budowlane. Powstanie dodatkowy punkt zatrzymywania się pociągów, który zwiększy dostępność mieszkańców do kolei i ułatwi komunikację. Budowa przystanku, to inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za nieco ponad 3 mln zł, realizowana w ramach "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025".
Szerszy tunel kolejowy na trasie Wrocław – Jelenia Góra to sprawniejsze podróże w Karkonoszeartykuł
Pokaż artykuł
Szerszy tunel kolejowy na trasie Wrocław – Jelenia Góra to sprawniejsze podróże w Karkonosze
W czerwcu czekają nas sprawniejsze podróże w Karkonosze. Poszerzyliśmy tunel na trasie Wrocław – Jelenia Góra, po której dziennie kursuje ponad 30 pociągów. Zastosowana technologia prac tunel w tunelu do minimum ograniczyła zmiany w komunikacji. Na inwestycję prowadzoną w masywie Góry Tunelowej przeznaczyliśmy ok. 130 mln zł ze środków budżetowych.
[Wrocław] Prace konstrukcyjne I etapu osiedla Vitalia dobiegły końcaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Prace konstrukcyjne I etapu osiedla Vitalia dobiegły końca
Prace konstrukcyjne pierwszego etapu osiedla Vitalia, które przy ulicy Jutrzenki na wrocławskiej Kle...
GigafactoryX inwestycja
Pokaż inwestycję
GigafactoryX
Pruszków, Strzeniówka
Boguc Construction Sp. z o.o.firma
Pokaż firmę
Boguc Construction Sp. z o.o.
Warszawa, Olecka 23 /208
Wrocław: Banimex zaprojektuje i wybuduje Most Wschodni i Aleję Wielkiej Wyspyartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Banimex zaprojektuje i wybuduje Most Wschodni i Aleję Wielkiej Wyspy
Coraz bliżej realizacji jednej z najbardziej oczekiwanych i kluczowych inwestycji drogowych we Wrocł...
We Wrocławiu powstaje Aleja Wielkiej Wyspy i most Wschodni [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstaje Aleja Wielkiej Wyspy i most Wschodni [FILM + WIZUALIZACJE]
We Wrocławiu trwa budowa jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w historii stolicy Dolnego Śląska – Alei Wielkiej Wyspy i mostu Wschodniego na Odrze. Nowa trasa połączy al. Armii Krajowej z Biskupinem i Sępolnem, po drodze przecinając rzeki Odrę i Oławę.
Ostrołęka zyska obwodnicę dzięki rządowemu dofinansowaniu. W ramach inwestycji powstanie także most na Narwiartykuł
Pokaż artykuł
Ostrołęka zyska obwodnicę dzięki rządowemu dofinansowaniu. W ramach inwestycji powstanie także most na Narwi
Wiceminister infrastruktury Rafał Weber podpisał 29 maja umowę o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 60 mln zł budowy południowej obwodnicy miasta Ostrołęki. W ramach inwestycji powstanie także most na Narwi.
REKLAMA