REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Krakowie najtrudniej o lokal handlowy, Poznań i Trójmiasto mają ich najwięcejartykuł
Pokaż artykuł
W Krakowie najtrudniej o lokal handlowy, Poznań i Trójmiasto mają ich najwięcej
Średni wskaźnik powierzchni niewynajętej dla ośmiu największych aglomeracji w sierpniu br. wyniósł 4,7 proc. To o 0,6 pp. mniej w porównaniu rok do roku – wynika z raportu CBRE. I choć nadal jesteśmy na poziomie wyższym niż przed pandemią (4,1 proc. w grudniu 2019 r.) to są miasta, w których o lokale handlowe jest naprawdę ciężko. Przykładem jest Kraków, gdzie tylko 1,8 proc. powierzchni handlowej jest dostępnej. Największy wybór oferuje Poznań (9 proc.) i Trójmiasto (6,3 proc.).
Pociągi znów pojadą z Poznania przez Grodzisk Wielkopolski do Wolsztyna [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi znów pojadą z Poznania przez Grodzisk Wielkopolski do Wolsztyna [ZDJĘCIA]
Między Poznaniem a Wolsztynem już od najbliższej niedzieli (12 marca) znów pojadą pociągi. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły zasadnicze prace na odcinku Drzymałowo – Wolsztyn. Dla podróżnych przygotowano wygodne perony. Sprawne przejazdy zapewni wymieniony tor i nowoczesne urządzenia sterownia. Zakończenie całej inwestycji za ok. 108 mln zł z wielkopolskiego RPO planowane jest w II poł. br.
W 2022 roku w Polskiej Strefie Inwestycji wydano 446 decyzji o wsparciu na ok. 25 mld zł z deklaracją utworzenia 9 253 nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
W 2022 roku w Polskiej Strefie Inwestycji wydano 446 decyzji o wsparciu na ok. 25 mld zł z deklaracją utworzenia 9 253 nowych miejsc pracy
W ubiegłym roku w Polskiej Strefie Inwestycji (PSI) wydano 446 decyzji o wsparciu na ok. 25 mld zł z deklaracją utworzenia 9 253 nowych miejsc pracy.
Biurowiec Lakeside na warszawskim Mokotowie z trzema nowymi najemcamiartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec Lakeside na warszawskim Mokotowie z trzema nowymi najemcami
Biurowiec Lakeside na warszawskim Mokotowie pozyskał trzech nowych najemców. Są to spółki Polenergia Fotowoltaika, Polenergia Sprzedaż oraz Polenergia eMobility, należące do Polenergii S.A., największej polskiej prywatnej grupy energetycznej. Spółki wynajmą łącznie ok. 3500 metrów kwadratowych w budynku należącym do ATENOR. Dodatkowo Polenergia eMobility uruchomi w Lakeside stację ładowania samochodów elektrycznych o mocy 150 kW.
Najciekawsze miejskie rewitalizacje w Łodzi na początku 2024 roku [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Najciekawsze miejskie rewitalizacje w Łodzi na początku 2024 roku [FILM]
Na początku nowego, 2024 roku przyglądamy się kilku najciekawszym naszym zdaniem rewitalizacjom w Łodzi ,realizowanym przez spółki należące do miasta. Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego przez nas filmu.
Pod Jelenią Górą powstanie pierwszy w Polsce Multimedialny Park Rozrywki [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Jelenią Górą powstanie pierwszy w Polsce Multimedialny Park Rozrywki [FILM+WIZUALIZACJE]
Dzięki zaawansowanej technologii 4D i 5D, multisensorycznym efektom 360° oraz platformom oferującym pełne „zanurzenie” w obrazie i dźwięku, park zapewni zupełnie nowe, wciągające i angażujące zmysły doświadczenia. Gwarantując przy tym niezapomniany sposób przeżywania emocji i odkrywania świata.
Łódź w obiektywie. Miasto rozbudowało system monitoringu miejskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Łódź w obiektywie. Miasto rozbudowało system monitoringu miejskiego
Zakończono instalację ponad 420 nowych kamer w rewitalizowanej części miasta Łodzi, znacznie zwiększając zasięg działania istniejącego systemu monitoringu wizyjnego i rozszerzając jego funkcjonowanie o nowe kluczowe miejsca w mieście. Za kompleksową realizację projektu odpowiadała firma SPRINT S.A.
Światowy lider w dziedzinie technologii medycznych otwiera fabrykę pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Światowy lider w dziedzinie technologii medycznych otwiera fabrykę pod Krakowem
Stryker (NYSE: SYK), światowy lider w dziedzinie technologii medycznych, ogłosił oficjalne otwarcie zaawansowanego technologicznie zakładu produkcyjnego w Skawinie, w województwie małopolskim. Inwestycja ta podkreśla zaangażowanie firmy w innowacje, doskonałość operacyjną i poprawę jakości opieki nad pacjentami na całym świecie.
W Bielsku-Białej powstanie zaawansowane centrum przemysłowo-technologiczne artykuł
Pokaż artykuł
W Bielsku-Białej powstanie zaawansowane centrum przemysłowo-technologiczne
Bardzo dobra informacja dla Bielska-Białej i regionu. W nieczynnej fabryce automotive po FCA Poland i Powertrain, powstanie zaawansowane centrum przemysłowo-technologiczne. Wszystko dzięki zakupowi tego terenu przez firmę znanego, dużego inwestora, polska firmę DL Invest Group z Katowic. Spółka prowadzi rozmowy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, której podstrefa obejmuje grunty w rejonie ulicy Węglowej i Grażyńskiego.
Dolny Śląsk: Po niemal pół wieku przerwy pociągi ponownie dotarły do kolejnych części Bielawyartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Po niemal pół wieku przerwy pociągi ponownie dotarły do kolejnych części Bielawy
• Powrót kolei na tę trasę ma również wymiar symboliczny – po 49 latach pociąg ponownie dociera do tej części miasta.
Podpisano umowę na realizację dużej inwestycji za 914 mln zł netto, na kolejowej trasie łączącej woj. kujawsko-pomorskie z Pomorzemartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na realizację dużej inwestycji za 914 mln zł netto, na kolejowej trasie łączącej woj. kujawsko-pomorskie z Pomorzem
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nie zwalniają inwestycyjnego tempa na kolejowej trasie łączącej woj. kujawsko-pomorskie z Pomorzem. Kolejowa spółka podpisała umowę na realizację prac na kolejnym odcinku linii nr 201, tym razem między Wierzchucinem a Lipową Tucholską. Trasa zyska m.in. drugi tor oraz sieć trakcyjną, a podróżni skorzystają z bardziej dostępnych stacji i przystanków. Inwestycja Polskich Linii Kolejowych S.A. o wartości 914 mln zł netto jest dofinansowana ze środków Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
[Polska] Coraz bogatsza krajowa baza hotelowaartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Coraz bogatsza krajowa baza hotelowa
W głównych miastach w kraju i w miejscowościach turystycznych rośnie liczba hoteli, tylko w Warszawi...
Ekstraklasa rozpoczęła budowę Centrum Mediowego Live Park w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Ekstraklasa rozpoczęła budowę Centrum Mediowego Live Park w Warszawie
W Warszawie uroczyście zainaugurowano rozpoczęcie prac budowlanych w Centrum Mediowym Live Park. Symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego dokonali wspólnie Karol Klimczak, przewodniczący Rady Nadzorczej Ekstraklasy, prezes ligowej spółki Marcin Animucki oraz prezes spółki Live Park, realizującej inwestycję, Leszek Miklas. Zakończenie budowy ma nastąpić do końca 2027 roku. Zdalna produkcja meczów z nowego centrum ma ruszyć w 2028 roku po technologicznym wyposażeniu obiektu. Generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska.
Centrum handlowe Atrium Kasztanowa w Pile z nowymi sklepamiartykuł
Pokaż artykuł
Centrum handlowe Atrium Kasztanowa w Pile z nowymi sklepami
Centrum handlowe Atrium Kasztanowa, znajdujące się przy al. Powstańców Wielkopolskich 99 w Pile, rozszerza portfolio marek. W sierpniu do grona najemców dołączyły dwa nowe brandy odzieżowe – Vila Object oraz sklep partnerski marki Regatta great outdoors, a we wrześniu otworzył się salon z naturalnymi kosmetykami – Mydlarnia u Franciszka. Natomiast w najbliższym czasie pojawi się sklep z ubraniami premium Oggy Shop.
Belgijska firma GH Development stawia na Warszawę. Powstanie ponad 2100 mieszkań w 7 atrakcyjnych lokalizacjach artykuł
Pokaż artykuł
Belgijska firma GH Development stawia na Warszawę. Powstanie ponad 2100 mieszkań w 7 atrakcyjnych lokalizacjach
GH Development, belgijski deweloper, planuje dostarczyć na stołeczny rynek mieszkaniowy ponad 2100 mieszkań w 7 atrakcyjnych lokalizacjach. Firma prowadzi prace przygotowawcze w obrębie terenów w Warszawie na Bemowie, Białołęce, Bielanach, Pradze Północ, Wawrze, we Włochach i na Woli. W planach jest także wejście do największych miast regionalnych w Polsce. Właśnie otwarto nowe biuro GH Development we Wrocławiu.
W Łodzi trwa modernizacja ulicy Przybyszewskiego i budowa nowych wiaduktów [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi trwa modernizacja ulicy Przybyszewskiego i budowa nowych wiaduktów [FILM + ZDJĘCIA]
Łódź realizuje kolejną ogromną inwestycję drogową. Zmodernizowane zostaną 3 kilometry ulicy Przybyszewskiego. Po remoncie pojedziemy po nowych wiaduktach, torach dostosowanych do niskoemisyjnych tramwajów i równej jezdni. Wyremontowane zostaną także chodniki, oświetlenie uliczne, a wzdłuż inwestycji pojawi się dodatkowa zieleń. Wartość inwestycji to prawie 87 mln zł.
W Łodzi trwa modernizacja ulicy Przybyszewskiego i budowa nowych wiaduktów [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi trwa modernizacja ulicy Przybyszewskiego i budowa nowych wiaduktów [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Łódź realizuje kolejną ogromną inwestycję drogową. Zmodernizowane zostaną 3 kilometry ulicy Przybyszewskiego. Po remoncie pojedziemy po nowych wiaduktach, torach dostosowanych do niskoemisyjnych tramwajów i równej jezdni. Wyremontowane zostaną także chodniki, oświetlenie uliczne, a wzdłuż inwestycji pojawi się dodatkowa zieleń. Wartość inwestycji to prawie 87 mln zł.
Trwają prace przy modernizacji zabytkowej stacji kolejowej w Bytomiu [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają prace przy modernizacji zabytkowej stacji kolejowej w Bytomiu [FILMY]
Na terenie zabytkowej stacji kolejowej w Bytomiu prowadzona jest przebudowa peronów i hali przy zachowaniu elementów historycznych. Montowane są poszycie dachu i przeszklenia. Efektem inwestycji na odcinku Chorzów Batory – Nakło Śląskie będą sprawniejsze podróże oraz przewóz towarów ze Śląska w stronę portów. Wartość prac to ponad 1,2 mld zł, dofinansowanie pochodzi z UE. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły też przetarg na remont nastawni bramowej w Bytomiu.
Trwa przebudowa i modernizacja stacji Warszawa Gdańska [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa przebudowa i modernizacja stacji Warszawa Gdańska [FILMY+ZDJĘCIA]
Na stacji Warszawa Gdańska kończą się prace konstrukcyjne nowego, 180-metrowego przejścia podziemnego pod torami i peronami. Będzie gotowe w drugim kwartale 2026 roku. Ułatwi dojście na perony i do pociągów oraz przesiadki na metro, autobusy i tramwaje. W sierpniu otworzone zostaną perony nr 4 i 5. Będą miały nową informację pasażerską i zadaszenia, które ochronią podróżnych przed deszczem. Prace za 80 mln zł netto prowadzone są ze środków budżetowych.
Nowa hala peronowa na stacji w Bytomiu już zachwyca [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa hala peronowa na stacji w Bytomiu już zachwyca [ZDJĘCIA]
Hala peronowa w Bytomiu robi wrażenie. Obiekt został uzupełniony o przeszklenia, a podróżnych przywita ledowy napis z nazwą stacji. Kontynuowane są prace przy budowie peronów, wind i przejścia pod torami. Efektem inwestycji na odcinku Chorzów Batory – Nakło Śląskie będą sprawniejsze podróże oraz przewóz towarów ze Śląska w stronę portów. Wartość prac to ponad 1,3 mld zł, dofinansowanie pochodzi z Unii Europejskiej.
REKLAMA