REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Rekordowa transakcja najmu na rynku magazynowym w Polsce w 2025 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Rekordowa transakcja najmu na rynku magazynowym w Polsce w 2025 roku
Agata S.A., czołowa sieć meblowa w Polsce, podpisała w III kwartale 2025 roku umowę najmu z deweloperem Mapletree na łączną powierzchnię 128 000 metrów kwadratowych w Piotrkowie Trybunalskim, w miejscowości Majków Duży. To największa transakcja najmu magazynowego odnotowana na rynku w 2025 roku.
W Polsce ruszyła najpotężniejsza suwerenna Fabryka AI w Europie Środkowo-Wschodniejartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce ruszyła najpotężniejsza suwerenna Fabryka AI w Europie Środkowo-Wschodniej
Beyond.pl ogłasza, że jego superkomputer AI o nazwie F.I.N. jest już w pełni operacyjny. To oznacza uruchomienie najpotężniejszej suwerennej Fabryki AI w Europie Środkowo-Wschodniej, która zapewnia przedsiębiorstwom, startupom, instytucjom badawczym oraz sektorowi publicznemu warunki do tworzenia, trenowania i skalowania zaawansowanych projektów AI w bezpiecznym, regionalnym środowisku.
Rynek magazynowy w Polsce w I kw. 2024 – raport AXI IMMOartykuł
Pokaż artykuł
Rynek magazynowy w Polsce w I kw. 2024 – raport AXI IMMO
Rynek magazynowy w Polsce pozostaje stabilny i dostosowuje swoje tempo do sytuacji makroekonomicznej obserwowanej w kraju i Europie. Ograniczony rozwój firm z sektora przemysłowego i logistycznego pozostał widoczny w wynikach popytu brutto, który na koniec I kw. 2024 r. wyniósł 870 tys. mkw. W okresie od stycznia do marca br. deweloperzy dostarczyli ok. 850 tys. mkw., co pozwoliło analitykom AXI IMMO na odnotowanie niewielkiego wzrostu poziomu pustostanów do 8,2%. Całkowite zasoby sektora magazynowego wynoszą obecnie ponad 32,7 mln mkw., niemniej w budowie pozostaje kolejne 2,3 mln mkw. AXI IMMO prezentuje najnowszy raport „Rynek magazynowy w Polsce w I kw. 2024 r.”.
Czy firmy działające w sektorze OZE zmienią rynek magazynowy w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Czy firmy działające w sektorze OZE zmienią rynek magazynowy w Polsce?
Przedsiębiorstwa z branży odnawialnych źródeł energii ogłaszają kolejne duże inwestycje na północy kraju. Będą potrzebowały ogromnych powierzchni do składowania elementów farm fotowoltaicznych i wiatrowych. To grupa najemców o bardzo specyficznych potrzebach, co być może skłoni deweloperów do budowania inaczej niż do tej pory – mówi Michał Rafałowicz, dyrektor regionalny w Newmark Polska.
Stadion żużlowy w Lublinie zostanie przebudowany. Stanie się największym w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Stadion żużlowy w Lublinie zostanie przebudowany. Stanie się największym w Polsce
Miasto Lublin ogłosiło postępowanie przetargowe na przebudowę stadionu żużlowego przy Al. Zygmuntowskich. Inwestycja zostanie zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”, a wyłoniony wykonawca będzie odpowiedzialny zarówno za opracowanie dokumentacji projektowej, jak i realizację robót budowlanych. Postępowanie obejmuje kompleksową przebudowę i rozbudowę obiektu, który zyska nowoczesny, wielofunkcyjny charakter.
W woj. podkarpackim powstaje najwyższa estakada drogowa w Polsce [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. podkarpackim powstaje najwyższa estakada drogowa w Polsce [FILMY+ZDJĘCIA]
Na województwie podkarpackim powstaje najwyższa estakada drogowa w Polsce. Inwestycja realizowana jest w ramach budowy odcinka drogi ekspresowej S19 Via Carpatia Babica - Jawornik. Zakończenie budowy podpór estakady ES 26 to jeden z najważniejszych momentów realizacji tego obiektu, stanowiącego część drogi ekspresowej S19 na odcinku Babica-Jawornik. ES 26 będzie najwyższą estakadą w Polsce, a jej filary osiągną 80 metrów wysokości.
W woj. lubuskim powstaje jedna z największych farm fotowoltaicznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W woj. lubuskim powstaje jedna z największych farm fotowoltaicznych w Polsce
Electrum realizuje budowę farmy fotowoltaicznej PV LION w miejscowości Krzepielów (gmina Sława, powiat wschowski, województwo lubuskie). Firma odpowiada za prace projektowe, dostawę komponentów oraz wykonanie instalacji fotowoltaicznej wraz z wyprowadzeniem mocy do Głównego Punktu Odbioru energii. Instalacja będzie mieć 165 MWp mocy i stanie się jedną z największych farm PV oddawanych do eksploatacji w Polsce. Po uruchomieniu farma będzie produkować energię odnawialną pozwalającą zasilać piećdziesiąt jeden tysięcy gospodarstw domowych rocznie.
Obroty w centrach handlowych w Polsce rosną, ale odwiedzalność minimalnie spadaartykuł
Pokaż artykuł
Obroty w centrach handlowych w Polsce rosną, ale odwiedzalność minimalnie spada
W porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku obroty w centrach handlowych wzrosły w lutym o 1,7 proc.. Odwiedzalność utrzymała się na poziomie zbliżonym do zeszłego roku – wynika z najnowszych danych PRCH.
W Warszawie zostanie otwarty pierwszy w Polsce flagowy salon marki Nikonartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie zostanie otwarty pierwszy w Polsce flagowy salon marki Nikon
Kolejna znana, globalna marka stawia na Polskę. W Warszawie zostanie otwarty pierwszy w Polsce flagowy salon marki Nikon. Zajmie blisko 200 mkw. na drugim piętrze galerii Złote Tarasy. Klienci znajdą tam nie tylko aparaty i akcesoria fotograficzne, ale też będą mogli skorzystać z usług typu szkolenia i seminaria fotograficzne. Salon zostanie otwarty w następną środę, 19 listopada.
W Gliwicach rusza jedna z najbardziej innowacyjnych inwestycji energetycznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach rusza jedna z najbardziej innowacyjnych inwestycji energetycznych w Polsce
Na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji powstanie pompa ciepła o mocy ponad 12 MWt, która wykorzysta energię odpadową ze ścieków komunalnych. W praktyce oznacza to, że oczyszczona woda ściekowa ogrzeje kilka tysięcy gliwickich mieszkań. Będzie największym tego typu urządzeniem w województwie śląskim i jednym z największych w Polsce.
LIDL zainwestuje w Polsce ok. 2 miliardy złotych w 2025 r.artykuł
Pokaż artykuł
LIDL zainwestuje w Polsce ok. 2 miliardy złotych w 2025 r.
Włodzimierz Wlaźlak, prezes zarządu Lidl Polska: Rok 2024 był dla Lidl Polska okresem dynamicznego rozwoju i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, które umocniły naszą pozycję na rynku. W mijającym roku udało nam się osiągnąć znaczące wzrosty, zarówno pod względem liczby klientów, jak i obrotów, co świadczy o zaufaniu, jakim darzą nas konsumenci. Nasza strategia oparta na stabilnym, organicznym wzroście oraz inwestycjach w rentowność sklepów przynosi wymierne efekty.
 Otwarto oferty w przetargu na drążenie najdłuższego tunelu kolejowego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Otwarto oferty w przetargu na drążenie najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
W sumie pięć ofert wpłynęło na budowę tunelu dalekobieżnego na linii kolejowej nr 85 w Łodzi. Teraz rozpocznie się proces sprawdzania i weryfikacji ofert, którego długość będzie zależna od jakości złożonych dokumentów. Jest to największy jak dotąd opublikowany przez CPK przetarg na roboty budowlane, w ramach którego powstanie najdłuższy tunel kolejowy w Polsce. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest w II połowie 2025 roku.
Poznań już po raz piąty został najlepszą w gminą w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Poznań już po raz piąty został najlepszą w gminą w Polsce
Stolica Wielkopolski po raz piąty została najlepszą w gminą w Polsce. Poznań zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii w prestiżowym rankingu Dziennika Gazety Prawnej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Rada Warszawy poparła budowę nowego osiedla na Targówku wraz z publiczną szkołą [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rada Warszawy poparła budowę nowego osiedla na Targówku wraz z publiczną szkołą [WIZUALIZACJE]
Warszawscy radni poparli realizację nowego osiedla mieszkaniowego na Targówku, które przygotowuje Spectra/Pinao. Inwestycja Radzymińska, procedowana na podstawie specustawy mieszkaniowej, obejmie nie tylko budowę nowych mieszkań, ale także publicznej szkoły podstawowej, zaprojektowanej przez pracownię WWAA. To jeden z ciekawszych przykładów współczesnego planowania w Warszawie, gdzie równolegle rozwijać mają się funkcje mieszkaniowe i społeczne.
Kolejne zmodernizowane i komfortowe wagony trafiły do PKP Intercityartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne zmodernizowane i komfortowe wagony trafiły do PKP Intercity
Narodowy przewoźnik konsekwentnie realizuje przyjętą strategię taborową. Spółka odebrała zmodernizowane wagony, które już wyjechały w pierwsze trasy. To kolejny krok we wzmacnianiu parku wagonowego PKP Intercity i zwiększaniu komfortu podróży. Wartość kontraktu to ponad 150 mln zł.
Rynek biurowy: Kraków, Wrocław i Katowice – silne razemartykuł
Pokaż artykuł
Rynek biurowy: Kraków, Wrocław i Katowice – silne razem
Mimo wolniejszej podaży nowych projektów w południowej Polsce, popyt na biura rośnie. Kraków i Wrocław umacniają pozycję liderów, a Katowice konsekwentnie budują swoją markę. Razem tworzą region, który wciąż przyciąga międzynarodowy biznes – mówi Tomasz Chojnacki, dyrektor regionalny w dziale powierzchni biurowych Newmark Polska.
[Katowice] III etap Dębowych Tarasów zakończonyartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] III etap Dębowych Tarasów zakończony
27 czerwca zakończyła się budowa III etapu osiedla Dębowe Tarasy w Katowicach. Tę sztandarową w regi...
Dziewięć sklepów Kaufland do modernizacji. Na liście market w Jeleniej Górzeartykuł
Pokaż artykuł
Dziewięć sklepów Kaufland do modernizacji. Na liście market w Jeleniej Górze
Kaufland rozpoczyna modernizację dziewięciu marketów, w ramach której sklepy zyskają m.in. kasy samo...
GARO Polska zamyka fabrykę po 30 latach. Szwedzi wygaszają produkcję w Szczecinie, a 200 pracowników czeka na decyzjeartykuł
Pokaż artykuł
GARO Polska zamyka fabrykę po 30 latach. Szwedzi wygaszają produkcję w Szczecinie, a 200 pracowników czeka na decyzje
Kolejna zagraniczna firma wygasza produkcję w Polsce. GARO Polska (należący do szwedzkiego koncernu GARO) – jeden z kluczowych producentów ładowarek do samochodów elektrycznych w Europie – kończy działalność po trzech dekadach obecności na polskim rynku. Decyzję o wygaszeniu zakładu w Szczecinie podjęła szwedzka centrala, a informację przekazał prezes polskiego oddziału, Marek Samborski. Jak podkreślił, „Z ciężkim sercem przyjęliśmy decyzję o wygaszeniu produkcji w Polsce”.
Ponad 600 osób w Polsce straci pracę. Amerykańska firma z branży automotive tnie zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 600 osób w Polsce straci pracę. Amerykańska firma z branży automotive tnie zatrudnienie
Niestety, mamy kolejne złe informacje z branży motoryzacyjnej w Polsce. Następna duża, zagraniczna firma zapowiedziała zwolnienia grupowe. Tym razem dotyczyć będą polskiego oddziału dużego amerykańskiego koncernu, zajmującego się produkcją komponentów dla branży motoryzacyjnej.
REKLAMA