REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Wzrosła sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym w największych polskich metropoliachartykuł
Pokaż artykuł
Wzrosła sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym w największych polskich metropoliach
Pierwsze trzy miesiące 2023 r. przyniosły wyraźny wzrost liczby mieszkań sprzedanych na rynku pierwotnym w największych polskich metropoliach. Łącznie na sześciu głównych rynkach, w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi deweloperzy sprzedali ponad 11,4 tys. mieszkań. Był to wynik lepszy aż o 34% w porównaniu z poprzednim, IV kwartałem 2022, w którym już było widać odbicie sprzedaży. Co najważniejsze, liczba sprzedanych mieszkań była wyższa również w porównaniu do wyników sprzed roku (+10%). Eksperci JLL, lidera doradztwa branży nieruchomości w Polsce, komentują dane za pierwszy kwartał 2023 roku na rynku mieszkaniowym.
Ponad 216 ml zł na rozwój mobilności w polskich miastachartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 216 ml zł na rozwój mobilności w polskich miastach
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła wyniki konkursu „Zrównoważona mobilność miejska – nabór konkurencyjny” w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej. Celem naboru jest wspieranie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej jako elementu transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej.
Duże zainteresowanie polskich firm projektem pierwszej elektrowni jądrowej na Pomorzuartykuł
Pokaż artykuł
Duże zainteresowanie polskich firm projektem pierwszej elektrowni jądrowej na Pomorzu
Ponad 500 osób, w tym przedsiębiorcy, przedstawiciele rządu i pomorskiej administracji wzięło udział w konferencji "Atomowe Szanse", zorganizowanej w Gdańsku przez spółkę Polskie Elektrownie Jądrowe. W trakcie spotkania podpisano dwa istotne dokumenty, mające wpływ na budowę krajowego łańcucha dostaw w projekcie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce, która powstanie w województwie pomorskim.
Zrujnowany, zabytkowy pałac na Dolnym Śląsku zamieni się w hotel ze SPAartykuł
Pokaż artykuł
Zrujnowany, zabytkowy pałac na Dolnym Śląsku zamieni się w hotel ze SPA
Kolejny zrujnowany, zabytkowy pałac na Dolnym Śląsku ma szansę odzyskać swój dawny blask. Tym razem chodzi o pałac położony w północnej częsci województwa dolnośląskiego, w gminie Niechlów (powiat górowski), w miejscowości Bełcz Wielki.
Futurystyczny hotel Blow Up Hall w Poznaniu, należący wcześniej do Grażyny Kulczyk, ma nowych właścicieliartykuł
Pokaż artykuł
Futurystyczny hotel Blow Up Hall w Poznaniu, należący wcześniej do Grażyny Kulczyk, ma nowych właścicieli
W centrum Poznania, na terenie kompleksu Stary Browar, zostanie ponownie otwarty Hotel Blow Up Hall. Obiekt pozostawał zamknięty od wiosny 2020 roku. Hotel należący wcześniej do jednej z najbogatszych Polek – Grażyny Kulczyk, ma nowych właścicieli. To firma Jantex Polska Sp. z o.o., należąca do Patrycji i Macieja Kujawskich.
Wrocławska Kolej Aglomeracyjna dostanie kolejne 85 mln zł. Będzie 11 nowych pociągów!artykuł
Pokaż artykuł
Wrocławska Kolej Aglomeracyjna dostanie kolejne 85 mln zł. Będzie 11 nowych pociągów!
Kolejny sukces Kolei Dolnośląskich i szansa na jeszcze większy i szybszy rozwój Wrocławskiej Kolei A...
Obok lotniska Rzeszów-Jasionka wystartowała budowa najnowocześniejszej bazy obsługi technicznej w Polsce [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Obok lotniska Rzeszów-Jasionka wystartowała budowa najnowocześniejszej bazy obsługi technicznej w Polsce [WIZUALIZACJE]
21 września 2023 roku, na terenie sąsiadującym z Portem Lotniczym Rzeszów Jasionka, wbito pierwszą łopatę pod budowę największej inwestycji w historii polskiego lidera obsługi technicznej samolotów (spółki LOTAMS). Tym samym uroczyście zainaugurowano etap prac budowlanych bazy zlokalizowanej na Podkarpaciu, która za 21 miesięcy przyjmie do obsługi pierwsze samoloty.
Podróż najszybszymi pociągami z Wrocławia przez Kłodzko do Międzylesia skróci się o 30 minutartykuł
Pokaż artykuł
Podróż najszybszymi pociągami z Wrocławia przez Kłodzko do Międzylesia skróci się o 30 minut
Kolejarze kończą prace na odcinku Strzelin – Kamieniec Ząbkowicki i kontynuują roboty na trasie od Kłodzka do Międzylesia. Już w grudniu najszybsze pociągi na linii Wrocław – Międzylesie będą pokonywać trasę w czasie poniżej 100 minut.
Po ponad 20 latach kolej powróci na następną podwrocławską linię [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po ponad 20 latach kolej powróci na następną podwrocławską linię [FILM]
• Kolejne ważne inwestycje kolejowe na Dolnym Śląsku stają się faktem
[Polska] Echo Investment stawia na biurowce. Są nowi najemcy i nowe projektyartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Echo Investment stawia na biurowce. Są nowi najemcy i nowe projekty
Echo Investment podkręca tempo. Od początku roku firma dostarczyła na rynek 130 tys. metrów kwadrato...
Stabilizacja na rynku biurowym w największych polskich metropoliach: powracają renegocjacje kontraktówartykuł
Pokaż artykuł
Stabilizacja na rynku biurowym w największych polskich metropoliach: powracają renegocjacje kontraktów
Eksperci JLL, lidera doradztwa branży nieruchomości w Polsce, komentują dane za pierwszy kwartał 2023 roku na rynku biurowym w największych polskich metropoliach, wskazując na ustabilizowanie sytuacji. Wielu najemców koncentruje się na usystematyzowaniu pracy zdalnej oraz odpowiednim dostosowaniu biura do nowych potrzeb.
Pociągi wrócą do Lubska – jest przetarg na nowe połączenia z Kolej+artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi wrócą do Lubska – jest przetarg na nowe połączenia z Kolej+
Kolej przybliży Lubsko do Zielonej Góry. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na przygotowanie projektu oraz realizację prac budowlanych na odcinku Lubsko – Bieniów. Szacowana na blisko 66 mln zł inwestycja z „Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowe Kolej Plus do 2029 r.” zwiększy dostęp do pociągów w województwie lubuskim i zapewni dogodny dostęp do kolei.
Stacja Kielce Główne zostanie przebudowana i zmodernizowanaartykuł
Pokaż artykuł
Stacja Kielce Główne zostanie przebudowana i zmodernizowana
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowują się do modernizacji linii kolejowej nr 8 na odcinku Sitkówka Nowiny – Tumlin, przebiegającej przez stolicę województwa świętokrzyskiego. Inwestycja Polskich Linii Kolejowych S.A. poprawi komunikację w regionie, przyczyni się do rozwoju połączeń aglomeracyjnych oraz ułatwi dostęp do pociągów. Przebudowa stacji to szansa na pozytywną przemianę centrum Kielc. We współpracy z samorządem PKP Polskie Linie Kolejowe S.A opracuje szeroko zakrojony projekt zmian na torach i drogach w mieście. Pozwoli on przygotować przestrzeń do dużej urbanistycznej transformacji, w której nowa infrastruktura kolejowa umożliwi zrównoważony rozwój Kielc w kolejnych dekadach.
Wielki sukces i renesans kolei na Dolnym Śląsku trwa w najlepsze!artykuł
Pokaż artykuł
Wielki sukces i renesans kolei na Dolnym Śląsku trwa w najlepsze!
Dolny Śląsk z przywracania i rewitalizowania linii kolejowych uczynił jeden ze swoich znaków rozpoznawczych, a potwierdzeniem jest wielki powrót po 25 latach połączenia do Karpacza. Najnowsze dane znów pokazują sens działań samorządu województwa: mimo zakończonych wakacji do Karpacza nadal jeżdżą tysiące pasażerów. Łącznie z linii skorzystało już ponad 140 tys. osób!
Wrocław: Kolejny udany miesiąc wrocławskiego lotniskaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Kolejny udany miesiąc wrocławskiego lotniska
Wrzesień okazał się kolejnym bardzo udanym miesiącem dla wrocławskiego portu lotniczego, który obsłu...
Pociągi powróciły na trasę Kraków-Bonarka – Bielsko-Biała [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pociągi powróciły na trasę Kraków-Bonarka – Bielsko-Biała [ZDJĘCIA]
Od 7 listopada można ponownie podróżować pociągiem z Bielska-Białej do Krakowa. W Barwałdzie Średnim...
Kolej Plus: coraz bliżej powrotu kolei pasażerskiej do Bełchatowaartykuł
Pokaż artykuł
Kolej Plus: coraz bliżej powrotu kolei pasażerskiej do Bełchatowa
Bełchatów odzyska kolejowe połączenie pasażerskie z Łodzią. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na projekt modernizacji i elektryfikacji linii kolejowej na odcinku Piotrków Trybunalski - Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa. Warte 15,5 mln zł prace projektowe finansowane są z Rządowego Programu Kolej Plus.
Towary jadą po torach do portu w Gdańsku sprawniej i szybciej [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Towary jadą po torach do portu w Gdańsku sprawniej i szybciej [ZDJĘCIA]
Kolej dzięki elektryfikacji i budowie nowych torów i urządzeń może obsługiwać więcej ładunków w Porcie Gdańsk. Lepsze jest połączenie nabrzeży portu z siecią kolejową. To efekt inwestycji zrealizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Projekt o wartości 1,1 mld zł netto jest współfinansowany ze środków unijnych, instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Nowe Alternatywyinwestycja
Pokaż inwestycję
Nowe Alternatywy
Warszawa, Pustułeczki
Pociągi pasażerskie wrócą na trasę Kępno – Oleśnicaartykuł
Pokaż artykuł
Pociągi pasażerskie wrócą na trasę Kępno – Oleśnica
Na trasę Kępno – Oleśnica w 2026 r., po ponad 20 latach, powrócą pociągi pasażerskie. Podróżni zyskają lepsze połączenia regionalne i międzywojewódzkie. Zaplanowano przebudowę 8 stacji i przystanków. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za blisko 600 mln zł netto na modernizację i elektryfikację linii. Projekt finansowany jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności.
REKLAMA