REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Dzielnica Kielczankainwestycja
Pokaż inwestycję
Dzielnica Kielczanka
Kielce, Bocianek, Solidarności
metraże
44 - 124 m2
zakres cen
do 1 053 100 zł
Essense Baltic Resort & Spainwestycja
Pokaż inwestycję
Essense Baltic Resort & Spa
Dziwnów, Kaprala Koniecznego 14
metraże
41 - 48 m2
zakres cen
od 613 500 zł
[Wrocław] Osiedle "Złociste Jarzębiny IV"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Osiedle "Złociste Jarzębiny IV"
Wrocław, Psie Pole
Rusza nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Rusza nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku
Budowa największej i najbardziej zrównoważonej środowiskowo fabryki przekąsek PepsiCo w miejscowości Święte pod Środą Śląską, na Dolnym Śląsku dobiegła końca. Już w środę 31 maja nastąpi uroczyste otwarcie najnowszego zakładu produkcyjnego tego międzynarodowego giganta.
Większe, nowoczesne sklepy w Wola Parku i coraz szersza oferta gastronomiczna w Ogrodach Ulrichaartykuł
Pokaż artykuł
Większe, nowoczesne sklepy w Wola Parku i coraz szersza oferta gastronomiczna w Ogrodach Ulricha
Po letniej serii otwarć i zmian na terenie Wola Parku nadszedł czas na kolejną porcję nowości. W październiku, zarówno na terenie centrum handlowego, jak i w Ogrodach Ulricha pojawili się nowi najemcy, a obecne już marki przeniosły się do większych lokali i otworzyły w nowym formacie.
Morska farma wiatrowa Baltic Power napędza nowe inwestycje w Szczecinie i Świnoujściuartykuł
Pokaż artykuł
Morska farma wiatrowa Baltic Power napędza nowe inwestycje w Szczecinie i Świnoujściu
Pierwszy w Polsce terminal instalacyjny zlokalizowany w Świnoujściu oraz fabryka turbin Vestas w Szczecinie to nowe inwestycje związane z morską farmą wiatrową Baltic Power. Wspólny projekt Grupy ORLEN i Northland Power wykorzysta 76 nowoczesnych turbin o mocy 15 MW firmy Vestas, których elementy będą produkowane w nowej fabryce w Szczecinie. Fabryka turbin, która zatrudni nawet 700 osób, zostanie ukończona w 2024 roku, natomiast terminal instalacyjny Grupy ORLEN w Porcie Świnoujście rozpocznie pracę w 2025 roku.
Amerykański koncern Cummins otworzył Europejskie Centrum Odbudowy Silników w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern Cummins otworzył Europejskie Centrum Odbudowy Silników w Krakowie
Kolejna amerykańska inwestycja w Małopolsce. Koncern Cummins oficjalnie zainaugurował działanie swojego nowego Europejskiego Centrum Odbudowy Silników o dużej mocy w Krakowie. Jest to pierwsza tego typu inwestycja na naszym kontynencie.
PROFBUD po zielonej stronie mocy - pierwszy deweloper w Polsce z działającą farmą wiatrowąartykuł
Pokaż artykuł
PROFBUD po zielonej stronie mocy - pierwszy deweloper w Polsce z działającą farmą wiatrową
PROFBUD jest pierwszym deweloperem w Polsce, który zbudował i uruchomił własną farmę wiatrową.
Pociągi zatrzymają się w Mirkowie między Wrocławiem a Oleśnicąartykuł
Pokaż artykuł
Pociągi zatrzymają się w Mirkowie między Wrocławiem a Oleśnicą
Nowy przystanek w Mirkowie na trasie Wrocław-Oleśnica ułatwi mieszkańcom komunikację ze stolicą Dolnego Śląska. Inwestycja realizowana jest z "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025". PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. już podpisały umowę z wykonawcą prac.
Wybrano wykonawcę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Wybrano wykonawcę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląsku
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na zaprojektowanie oraz budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S8 na terenie województwa dolnośląskiego. Tym razem umowa dotyczy odcinka pomiędzy Niemczą a Ząbkowicami Śląskimi. To piąty odcinek dolnośląskiej części drogi S8, który wkracza w fazę realizacji.
Mazowsze przekaże 5 mln zł dla Dolnego Śląska na usuwanie skutków powodziartykuł
Pokaż artykuł
Mazowsze przekaże 5 mln zł dla Dolnego Śląska na usuwanie skutków powodzi
Sejmik Mazowsza przekaże 5 mln zł samorządowi województwa dolnośląskiego na usuwanie skutków wrześniowej powodzi. Dziś porozumienie z władzami województwa dolnośląskiego podpisali marszałek Adam Struzik oraz marszałek Paweł Gancarz i wicemarszałek Michał Rado.
Jest wstępny plan budowy trasy tramwajowej przez Żerań na Tarchomin [MAPA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Jest wstępny plan budowy trasy tramwajowej przez Żerań na Tarchomin [MAPA + WIZUALIZACJE]
Gotowe studium techniczno-ekonomiczne to początek przygotowań do budowy nowej linii tramwajowej. Jest wstępny plan budowy tramwaju na Żeraniu.
PKP Intercity coraz bardziej zielone. Powyżej 80% taboru nie emituje spalinartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity coraz bardziej zielone. Powyżej 80% taboru nie emituje spalin
Kolej emituje 4 razy mniej CO2 niż transport drogowy i blisko 5 razy mniej CO2 niż transport lotniczy. W PKP Intercity powyżej 80% taboru wcale nie emituje spalin. Już w 2026 roku spółka planuje wykorzystywać 100% prądu z odnawialnych źródeł energii, wykorzystywanej w zapleczach technicznych, warsztatach i innych budynkach. Z zielonej energii będą korzystały niedługo także pociągi przewoźnika.
We Wrocławiu trwa budowa nowych mostów Chrobrego. Powstaną z opóźnieniem [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu trwa budowa nowych mostów Chrobrego. Powstaną z opóźnieniem [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Kolejna duża inwestycja komunikacyjna w stolicy Dolnego Śląska będzie miała opóźnienie. Tym razem chodzi o powstające nowe mosty Chrobrego. To już trzecia inwestycja związana z realizacją przeprawy mostowej we Wrocławiu, której realizacja będzie trwała dłużej niż pierwotnie deklarowano.
Postępują prace na budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace na budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej [FILMY]
Na Pomorzu postępują prace na budowie drogi ekspresowej S6 między Chwaszczynem a Żukowem, czyli fragmentu Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej (OMT). Nowa trasa, omijająca aglomerację trójmiejską od południa i zachodu, połączy S7 Południową Obwodnicę Gdańska, autostradę A1 i S6 Trasę Kaszubską.
Postępują prace na budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace na budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej [FILMY]
Na Pomorzu postępują prace na budowie drogi ekspresowej S6 między Chwaszczynem a Żukowem, czyli fragmentu Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej (OMT). Nowa trasa, omijająca aglomerację trójmiejską od południa i zachodu, połączy S7 Południową Obwodnicę Gdańska, autostradę A1 i S6 Trasę Kaszubską.
Co słychać na budowie nowych mostów Chrobrego we Wrocławiu? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie nowych mostów Chrobrego we Wrocławiu? [FILM]
We Wrocławiu trwa budowa nowych mostów Chrobrego. Przeprawa ma być gotowa w drugiej połowie 2023 roku. Połączy Sępolno i Wielką Wyspę z Swojczycami. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma TRAKCJA S.A. z Warszawy.
Koleją na lotnisko w Modlinie – jest umowa na dokumentację projektowąartykuł
Pokaż artykuł
Koleją na lotnisko w Modlinie – jest umowa na dokumentację projektową
Lotnisko w podwarszawskim Modlinie zyska bezpośrednie połączenie kolejowe ze stolicą. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla nowej linii między stacją Modlin a Mazowieckim Portem Lotniczym Warszawa/Modlin. Dokumentacja projektowa ma powstać do końca 2025 r. i będzie finansowana ze środków Województwa Mazowieckiego.
Trwa budowa drogi ekspresowej S6 – Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej [FILMY + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa drogi ekspresowej S6 – Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej [FILMY + ZDJĘCIA]
Na Pomorzu trwa budowa drogi ekspresowej S6 między Chwaszczynem a Żukowem, czyli fragmentu Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej (OMT). Nowa trasa, omijająca aglomerację trójmiejską od południa i zachodu, połączy S7 Południową Obwodnicę Gdańska, autostradę A1 i S6 Trasę Kaszubską.
Po 29 latach kolej wraca do Zegrza [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Po 29 latach kolej wraca do Zegrza [ZDJĘCIA]
Po 29 latach PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przywracają, od 11 czerwca, połączenie kolejowe do Zegrza Południowego. Inwestycja zrealizowana za 45 mln zł netto umożliwi mieszkańcom podwarszawskich miejscowości bezpośredni dojazd do pracy i szkół. Mieszkańcy Warszawy zyskują sprawne połączenie pociągami nad Jezioro Zegrzyńskie. Zadanie współfinansowane jest ze środków unijnych RPO Województwa Mazowieckiego.
REKLAMA