Coraz bliżej wprowadzenia do eksploatacji pierwszych w historii PKP Intercity hybrydowych zespołów trakcyjnych (HZT)PKP Intercity zainicjowało kolejny etap przygotowań do wprowadzenia do eksploatacji pierwszych w historii spółki hybrydowych zespołów trakcyjnych (HZT). Rozpoczęły się testy pojazdu hybrydowego na torze doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie. To właśnie tam, w jednym z najbardziej zaawansowanych ośrodków badawczych w Europie, sprawdzane będą m.in. układ hamulcowy oraz systemy sterowania i bezpieczeństwa. Nowe składy, łączące napęd elektryczny i spalinowy, będą od przyszłego roku obsługiwać połączenia dalekobieżne w kategorii InterCity, łącząc mniejsze i średnie miejscowości z głównymi ośrodkami w kraju.