REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Nowa, wielka inwestycja niemieckiej Grupy HOMAG pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Nowa, wielka inwestycja niemieckiej Grupy HOMAG pod Poznaniem
Kolejna duża inwestycja w województwie wielkopolskim. Niemiecka Grupa HOMAG buduje nową fabrykę w Środzie Wielkopolskiej. W tym mieście od ponad 25 lat działa zakład produkujący maszyny do obróbki drewna i mebli. Firma zdecydowała się na budowę nowej fabryki oraz magazynów. Powstaną nowe miejsca pracy. Niemiecka firma obecnie zatrudnia w istniejącej fabryce ponad 800 osób.
Rekordowa umowa najmu w City Point Targówekartykuł
Pokaż artykuł
Rekordowa umowa najmu w City Point Targówek
W warszawskim City Point Targówek podpisano największą w 2025 roku umowę najmu powierzchni magazynowej. 10 tys. metrów kwadratowych zajmie firma z sektora spożywczego, a obiekt zostanie oddany do użytku w III kwartale 2026 roku. To największa transakcja najmu na warszawskim rynku logistycznym w 2025 roku.
PKP Intercity kontynuuje inwestycje taborowe z KPO. Ponad 1,48 mld zł już trafiło do spółkiartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity kontynuuje inwestycje taborowe z KPO. Ponad 1,48 mld zł już trafiło do spółki
PKP Intercity realizuje program inwestycyjny współfinansowany z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), który obejmuje zakup 56 nowoczesnych lokomotyw oraz modernizację 248 wagonów pasażerskich. Dzięki inwestycji podróżni zyskają wyższy komfort przejazdów, lepszą jakość obsługi oraz możliwość korzystania z bardziej efektywnego i przyjaznego środowisku transportu kolejowego.
Sieć Bricomarché otwiera nowy sklep w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Sieć Bricomarché otwiera nowy sklep w woj. śląskim
Sieć Bricomarché kontynuuje swoją ekspansję i otwiera kolejną placówkę w Polsce. Od 11 lutego 2026 roku mieszkańcy Raciborza w woj. śląskim zyskują dostęp do szerokiego asortymentu produktów do domu i ogrodu oraz nowoczesnych rozwiązań zakupowych. Sklep pod szyldem Bricomarché, zlokalizowany przy ul. Opawskiej 183, jest prowadzony przez nowych przedsiębiorców Grupy Muszkieterów, Olgę i Daniela Suchodolskich.
Agrobex Logistyka inwestuje po Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Agrobex Logistyka inwestuje po Poznaniem
Kolejna duża inwestycja polskiej firmy w aglomeracji poznańskiej. Spółka Agrobex Logistyka, wchodząca w skład Grupy Agrobex, realizuje nową inwestycję w miejscowości Nagradowice (w powiecie poznańskim, w gminie Kleszczewo). Powstaje nowoczesny kompleks magazynowo-logistyczny o docelowej powierzchni ponad 30 tys. metrów kwadratowych.
Zwolnienia grupowe w Krakowie. Blisko 3,7 tys. osób zagrożonych utratą pracyartykuł
Pokaż artykuł
Zwolnienia grupowe w Krakowie. Blisko 3,7 tys. osób zagrożonych utratą pracy
Kraków mierzy się z falą zwolnień grupowych, która może objąć niemal 3,7 tys. osób. Choć dane budzą niepokój, eksperci wskazują, że sytuacja nie musi oznaczać załamania lokalnego rynku pracy. Zjawisko ma charakter strukturalny, a poziom bezrobocia w mieście pozostaje jednym z najniższych w kraju.
SEGRO i Logwin Poland przedłużają współpracę w Nadarzynieartykuł
Pokaż artykuł
SEGRO i Logwin Poland przedłużają współpracę w Nadarzynie
SEGRO, wiodący właściciel, deweloper i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, przedłużył umowę najmu z firmą logistyczną Logwin Poland. Spółka wynajmuje w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn powierzchnię blisko 3 500 metrów kwadratowych.
Smart Park Tarnowskie Góry otwarty. Kolejne w przygotowaniuartykuł
Pokaż artykuł
Smart Park Tarnowskie Góry otwarty. Kolejne w przygotowaniu
Rok 2025 to czas rekordowej aktywności RG Leasing i Smart Park Poland – wspólnie realizują aż osiem projektów, a kolejne są już w przygotowaniu. Smart Park Poland i RG Leasing konsekwentnie rozwijają sieć nowoczesnych parków handlowych. W 2025 roku otworzyły się już cztery nowe obiekty – w Krasnymstawie, Kętrzynie, Poddębicach i Tarnowskich Górach – o łącznej powierzchni ok. 19 500 metrów kwadratowych
Drugi etap Vendo Parku w Chorzowie otwartyartykuł
Pokaż artykuł
Drugi etap Vendo Parku w Chorzowie otwarty
Trei Real Estate zakończył realizację kolejnej inwestycji w Polsce. W czwartek 23 października odbyło się uroczyste otwarcie nowej powierzchni handlowej, zrealizowanej w ramach drugiego etapu inwestycji Vendo Park w Chorzowie. W nowym budynku o powierzchni około 4100 metrów kwadratowych swoje sklepy otworzyło sześć marek: Rossmann, Jysk, Empik, Hebe, TEDi oraz Sinsay.
Stokrotka otworzyła w Olsztynie nowy magazynartykuł
Pokaż artykuł
Stokrotka otworzyła w Olsztynie nowy magazyn
Stokrotka otworzyła w Olsztynie nowy magazyn, stawiając kolejny krok w rozwoju swojej logistyki. Nowa przestrzeń pozwoli na jeszcze sprawniejsze dostarczanie produktów do sklepów w regionie, a pracownikom zapewni nowoczesną i komfortową przestrzeń pracy, w tym dostęp do zaawansowanych urządzeń i technologii wspierających codzienne obowiązki.
Kolejne FLIRTy dla Kolei Mazowieckichartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne FLIRTy dla Kolei Mazowieckich
Koleje Mazowieckie kontynuują odbiory pojazdów ER160 FLIRT, wyprodukowanych przez Stadler Polska. Właśnie odebrano kolejnych sześć elektrycznych zespołów trakcyjnych.
Globalny, niemiecki koncern BSH stawia na Wrocław i zwiększa po raz kolejny zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Globalny, niemiecki koncern BSH stawia na Wrocław i zwiększa po raz kolejny zatrudnienie
Kolejny wielki i znany, globalny koncern stawia na stolicę Dolnego Śląska. BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, producent urządzeń marek Bosch i Siemens, rozbudowuje swoje moce produkcyjne we Wrocławiu i ogłasza rekrutację 170 nowych pracowników. Firma rozwija fabryki piekarników i lodówek przy ul. Żmigrodzkiej, gdzie powstają urządzenia eksportowane głównie na rynki Europy Zachodniej. W tym roku łączna wartość inwestycji BSH we Wrocławiu przekroczyła miliard złotych, a dynamiczny rozwój wymaga powiększenia zespołu.
Pod Kaliszem zakończyła się budowa nowego obiektu usługowo-handlowego Panorama Park IIartykuł
Pokaż artykuł
Pod Kaliszem zakończyła się budowa nowego obiektu usługowo-handlowego Panorama Park II
W Wielkopolsce zakończyła się budowa nowego obiektu usługowo-handlowego Panorama Park II. W ramach inwestycji w miejscowości Kościelna Wieś pod Kaliszem powstały dwa budynki o łącznej powierzchni około 5 tys. metrów kwadratowych.
Grupa Selena uruchomiła nową instalację do produkcji biopolimerów w fabrykach w Dzierżoniowie i Nowej Rudzieartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Selena uruchomiła nową instalację do produkcji biopolimerów w fabrykach w Dzierżoniowie i Nowej Rudzie
Grupa Selena – jeden z globalnych liderów sektora chemii budowlanej zdecydowała się na inwestycje w dwie swoje fabryki zlokalizowane na Dolnym Śląsku. Firma wdrożyła nową linię do produkcji biopolimerów w zakładach Selena Industrial Technologies w Nowej Rudzie i Dzierżoniowie. Dzięki nowej linii na Dolnym Śląsku produkowane będą innowacyjne tworzywa z naturalnych komponentów.
Obok lotniska Rzeszów-Jasionka wystartowała budowa najnowocześniejszej bazy obsługi technicznej w Polsce [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Obok lotniska Rzeszów-Jasionka wystartowała budowa najnowocześniejszej bazy obsługi technicznej w Polsce [WIZUALIZACJE]
21 września 2023 roku, na terenie sąsiadującym z Portem Lotniczym Rzeszów Jasionka, wbito pierwszą łopatę pod budowę największej inwestycji w historii polskiego lidera obsługi technicznej samolotów (spółki LOTAMS). Tym samym uroczyście zainaugurowano etap prac budowlanych bazy zlokalizowanej na Podkarpaciu, która za 21 miesięcy przyjmie do obsługi pierwsze samoloty.
We Wrocławiu został otwarty nowy, wielki prywatny akademik z ponad 500 łóżkamiartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu został otwarty nowy, wielki prywatny akademik z ponad 500 łóżkami
W stolicy Dolnego Śląska został otwarty nowy, wielki, prywatny akademik. Spółka joint venture Eagle, platforma inwestycyjna utworzona w 2019 roku jako efekt współpracy między Nuveen Real Estate a wiedeńską firmą Value One, otworzyła we Wrocławiu nowy prywatny akademik na 512 łóżek. Inwestycją o nazwie Fabryczna 22 zarządzać będzie operator akademików MILESTONE.
Yareal zbliża się do końca komercjalizacji trzeciego biurowca w kompleksie LIXA na warszawskiej Woliartykuł
Pokaż artykuł
Yareal zbliża się do końca komercjalizacji trzeciego biurowca w kompleksie LIXA na warszawskiej Woli
Yareal zbliża się do końca komercjalizacji trzeciego już biurowca wchodzącego w skład flagowej inwestycji dewelopera – kompleksu LIXA na warszawskiej Woli. Kolejnym najemcą budynku biurowego LIXA C został została jedna z najdłużej działających na polskim rynku biur serwisowanych – firma Rise.pl. Powierzchnie zajmowane przez Rise.pl w oddanym niedawno do użytku biurowcu LIXA C zajmą ponad 3300 mkw. Po podpisaniu ostatnich umów z najemcami, w LIXA C pozostało dostępnych już zaledwie kilkanaście procent z ogólnej powierzchni biurowej mierzącej 20 000 mkw.
Zmodernizowane centrum handlowe Fort Wola w Warszawie zostanie otwarte w lutym 2023 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Zmodernizowane centrum handlowe Fort Wola w Warszawie zostanie otwarte w lutym 2023 roku
Prace budowlane dobiegają końca. Pierwsi najemcy dokonali odbiorów technicznych lokali i przystąpili do prac aranżacyjnych. Prace budowlane nad nowym kształtem galerii Fort Wola rozpoczęły się w czerwcu i pierwotnie miały zostać zakończone w listopadzie br.
Grupa ATERIMA zwiększa wynajmowaną powierzchnię biurową w kompleksie Bonarka for Business "B4B" w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ATERIMA zwiększa wynajmowaną powierzchnię biurową w kompleksie Bonarka for Business "B4B" w Krakowie
Grupa ATERIMA to firma z ponad 10-letnią tradycją, specjalizująca się w opiece domowej dla seniorów, a także rekrutacji i zatrudnianiu pracowników. Niedawno przedłużyła umowę najmu w kompleksie Bonarka for Business "B4B", wchodzącym w skład portfela Revetas Capital w Polsce, oraz wynajęła dodatkową powierzchnię w Budynku H, zajmując łącznie 1900 mkw. W procesie negocjacji z wynajmującym najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
Zieleń zamiast betonu przy stadionie Szyca i na os. Piastowskimartykuł
Pokaż artykuł
Zieleń zamiast betonu przy stadionie Szyca i na os. Piastowskim
Łącznie około 2,8 hektara zdegradowanej powierzchni czeka wielka zmiana – beton zostanie zastąpiony nową zielenią i infrastrukturą służącą rekreacji. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, a później realizację robót budowlanych w dwóch lokalizacjach: przy stadionie Szyca na Wildzie oraz na os. Piastowskim, przy moście Królowej Jadwigi.
REKLAMA