REKLAMA
Znaleziono 4732 wyników
Kopalnia Soli „Wieliczka” podpisała umowę na budowę Centrum Obsługi Turystówartykuł
Pokaż artykuł
Kopalnia Soli „Wieliczka” podpisała umowę na budowę Centrum Obsługi Turystów
Kopalnia Soli „Wieliczka” rozpoczyna największą od dekad modernizację infrastruktury dla odwiedzających. Podpisano umowę na budowę Centrum Obsługi Turystów – inwestycji wartej ponad 52 miliony złotych, która całkowicie odmieni sposób zwiedzania jednego z najważniejszych zabytków UNESCO w Polsce. Prace wykona konsorcjum firm Ters i Instbud, a zakończenie projektu przewidziano za trzy lata. Nowy obiekt powstanie tuż obok szybów Daniłowicza i Paderewskiego, z którymi zostanie połączony podziemnymi korytarzami.
Nowa zabudowa przy Dworcu Głównym w Krakowie? PKP wraca do wielkiego projektuartykuł
Pokaż artykuł
Nowa zabudowa przy Dworcu Głównym w Krakowie? PKP wraca do wielkiego projektu
Czy okolice Dworca Głównego w Krakowie w końcu doczekają się nowoczesnej zabudowy usługowej? Właściciel terenów wykonał ruch, który może otworzyć drogę do jednej z najbardziej spektakularnych inwestycji w centrum miasta. Do urzędu trafił wniosek o punktową zmianę planu miejscowego w procedurze Zintegrowanego Planu Inwestycyjnego. Chodzi o blisko 1,5 hektara terenów tuż przy dworcu kolejowym i autobusowym – miejscu o strategicznym znaczeniu dla całej stolicy Małopolski.
Nowe Centrum Warszawy przechodzi na prawy brzeg Wisły. Ulica Okrzei przechodzi wielką metamorfozę [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowe Centrum Warszawy przechodzi na prawy brzeg Wisły. Ulica Okrzei przechodzi wielką metamorfozę [FILM+WIZUALIZACJE]
Nowe Centrum Warszawy przechodzi na prawy brzeg Wisły – Zarząd Dróg Miejskich prowadzi przebudowę ulicy Okrzei na Pradze-Północ. Po zakończeniu prac ulica zmieni się w zieloną przestrzeń przyjazną spacerowiczom i rowerzystom. Ulicę wzbogaci liczna roślinność, w tym 74 drzewa. Powstaną nowe rabaty kwiatowe, będzie mała architektura. Główny pas zieleni zostanie podzielony miejscami odpoczynku. Znajdzie się też miejsce na ogródki gastronomiczne.
KGHM planuje kolejną wielką inwestycję na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
KGHM planuje kolejną wielką inwestycję na Dolnym Śląsku
Początek grudnia to w KGHM święto górniczych tradycji. W tym roku w trakcie obchodów pojawiła się wyjątkowa atrakcja: wyznaczenie lokalizacji szybu Gaworzyce. Przywilej wyznaczenia symbolicznego miejsca szybu przypadł Zbigniewowi Bryi, Wiceprezesowi Zarządu KGHM ds. Rozwoju, którego pracownicy będą nadzorować prace projektowe i wykonawstwo tego, jak i pozostałych szybów. Gest ten oznacza nie tylko początek robót – to ważny moment w realizacji ambitnego programu inwestycyjnego Polskiej Miedzi. Szyb Gaworzyce będzie funkcjonował w ramach Zakładów Górniczych Polkowice-Sieroszowice.
Lider rynku e-learningowego w Polsce stawia na Krakówartykuł
Pokaż artykuł
Lider rynku e-learningowego w Polsce stawia na Kraków
Firma Makalu Media, lider rynku e-learningowego w Polsce, wynajęła w krakowskim kompleksie Zabłocie Business Park ponad 1700 mkw. powierzchni. Kompleksowego wsparcia w procesie relokacji połączonej z ekspansją, negocjacji warunków kontraktu oraz aranżacji przestrzeni biurowej udzieliła najemcy firma Walter Herz.
Nowoczesna infrastruktura kolejowa w Polsce Wschodniej. Pierwsze umowy o dofinansowanie podpisaneartykuł
Pokaż artykuł
Nowoczesna infrastruktura kolejowa w Polsce Wschodniej. Pierwsze umowy o dofinansowanie podpisane
Polska Wschodnia inwestuje w nowoczesną infrastrukturę kolejową, która ułatwi podróżowanie i poprawi jakość obsługi pasażerów. W ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej modernizowane są dworce w Rzeszowie i Chełmie, które staną się bardziej funkcjonalne i dostosowane do potrzeb podróżnych. Na realizację tych projektów przeznaczono 82,1 mln zł, z czego aż 56,4 mln zł to dofinansowanie z UE.
Kolejna wielka inwestycja energetyczna w Warszawie. Powstanie nowy blok gazowo-parowy w EC Siekierkiartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja energetyczna w Warszawie. Powstanie nowy blok gazowo-parowy w EC Siekierki
Kolejna wielka inwestycja energetyczna w stolicy. ORLEN Termika S.A. ogłosiła 11 maja 2026 r. postępowanie prekwalifikacyjne dotyczące wyboru wykonawcy EPC („zaprojektuj i wybuduj”) dla projektu budowy bloku gazowo-parowego klasy 500 MW, kotłowni gazowej oraz obiektów infrastruktury towarzyszącej w Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie.
W centrum stolicy powstaje 130-metrowy wieżowiec Skyliner II [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum stolicy powstaje 130-metrowy wieżowiec Skyliner II [FILM]
W centrum stolicy powstaje kolejny ponad 100-metrowy budynek. Trwa budowa drugiej fazy kompleksu biurowego Skyliner, należącego do Grupy Karimpol. Zakończenie wszystkich prac budowlanych planowane jest na koniec IV kwartału 2026 roku.
W centrum Warszawy powstaje 130-metrowy biurowiec Skyliner II [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Warszawy powstaje 130-metrowy biurowiec Skyliner II [FILM]
W centrum stolicy powstaje kolejny ponad 100-metrowy budynek. Trwa budowa drugiej fazy kompleksu biurowego Skyliner, należącego do Grupy Karimpol. Zakończenie wszystkich prac budowlanych planowane jest na koniec IV kwartału 2026 roku.
Modernizacja zabytkowego dworca w Gronowie Elbląskim coraz bliżej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Modernizacja zabytkowego dworca w Gronowie Elbląskim coraz bliżej [WIZUALIZACJE]
Polskie Koleje Państwowe rozpoczynają kolejny etap inwestycji mającej na celu kompleksową modernizację dworca w Gronowie Elbląskim. Gotowy jest już projekt przebudowy, a obecnie spółka ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy robót budowlanych. Swoje oferty wykonawcy mogą składać do 18 czerwca.
[Polska] Wyraźne ożywienie na rynku gruntów inwestycyjnychartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Wyraźne ożywienie na rynku gruntów inwestycyjnych
Segment gruntów mieszkaniowych lokomotywą rozwoju rynku w 2013 i 2014 r., Warszawa nadal najpopularn...
[wielkopolskie] YouNick otwiera biurowiec inspirowany filozofią Doliny Krzemowejartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] YouNick otwiera biurowiec inspirowany filozofią Doliny Krzemowej
Na początku czerwca br. park technologiczny YouNick powiększy swoją infrastrukturę o blisko 5 tysięc...
Tunel pod torami w Gałkowie – bezpieczeństwo i lepsze przejazdy na linii Koluszki – Łódź artykuł
Pokaż artykuł
Tunel pod torami w Gałkowie – bezpieczeństwo i lepsze przejazdy na linii Koluszki – Łódź
W Gałkowie bezpieczny i sprawny przejazd pod torami linii Łódź – Koluszki zapewnia nowy tunel drogowy. Inwestycja za ponad 23 mln zł powstała we współpracy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i Urzędu Gminy Koluszki. Obiekt został wykonany w ramach ogólnopolskiego projektu o wartości ok. 268 mln zł netto „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III” dofinansowanego z POIiŚ.
Ogłoszono przetarg na budowę odcinka drogi ekspresowej S11 pomiędzy Kępnem i Olesnemartykuł
Pokaż artykuł
Ogłoszono przetarg na budowę odcinka drogi ekspresowej S11 pomiędzy Kępnem i Olesnem
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) rozpoczyna kolejny etap prac w procesie realizacji drogi ekspresowej S11 o długości prawie 46 km pomiędzy oddanymi już do ruchu obwodnicami Kępna i Olesna. Do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej trafiła dokumentacja przetargowa na realizację odcinka przebiegającego przez teren trzech województw – wielkopolskiego, łódzkiego oraz opolskiego.
Gwałtowne załamanie podaży nowych mieszkań w Polsce. Deweloperzy masowo wstrzymali sprzedaż nowych inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Gwałtowne załamanie podaży nowych mieszkań w Polsce. Deweloperzy masowo wstrzymali sprzedaż nowych inwestycji
Z danych opublikowanych przez REDNET Consulting wynika, że w reakcji na słabszą sprzedaż mieszkań deweloperzy masowo wstrzymali się z rozpoczynaniem nowych projektów. Na sześciu największych rynkach nieruchomości – Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Poznań i Łódź, deweloperzy w III kwartale tego roku uruchomili sprzedaż jedynie 6743 mieszkań, podczas gdy jeszcze w II kwartale było ich 14 941, co stanowi spadek o blisko 55%.
Chcąc dogonić Zachód, Polska musi postawić na rozwój mniejszych miastartykuł
Pokaż artykuł
Chcąc dogonić Zachód, Polska musi postawić na rozwój mniejszych miast
Nie tylko Warszawa, Kraków czy Wrocław, ale również dużo mniejsze miasta, takie jak Suwałki, Siedlce bądź Kalisz, mogą niebawem współtworzyć listę tzw. biegunów wzrostu, czyli obszarów metropolitalnych napędzających rozwój całego kraju – wynika z raportu Instytutu Rozwoju Miast i Regionów (IRMR), do którego dotarł serwis Prawo.pl. Na wzmocnieniu potencjału kolejnych ośrodków miejskich skorzystają także najuboższe i peryferyjne gminy.
Panattoni oddało kolejny etap parku w Zielonej Górze. Dostarczyło już blisko 750 000 mkw. w województwie lubuskimartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni oddało kolejny etap parku w Zielonej Górze. Dostarczyło już blisko 750 000 mkw. w województwie lubuskim
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ukończył trzeci etap Panattoni Park Zielona Góra III, który jest już wynajęty w 80%. Głównym najemcą pozostaje firma ECE Logistics, dla której jest to największa powierzchnia wynajmowana w ramach jednej lokalizacji. Ponadto w I połowie 2024 r. firma zajmie kolejne dwie przestrzenie, tym razem biurowe, o łącznej powierzchni 410 mkw. Z Zielonej Góry firma ECE Logistics obsługuje klientów z branży e-commerce.
Rusza budowa nowego, dużego parku logistycznego w Zgorzelcu. Jest już pierwszy najemcaartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowego, dużego parku logistycznego w Zgorzelcu. Jest już pierwszy najemca
Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych, wynajął 30 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni komercyjnej w ramach MLP Zgorzelec. Tym samym będzie pierwszym najemcą w nowym centrum logistycznym powstającym tuż przy granicy z Niemcami i Czechami.
Trwa rozbudowa popularnej wrocławskiej galerii handlowej. Są nowi najemcyartykuł
Pokaż artykuł
Trwa rozbudowa popularnej wrocławskiej galerii handlowej. Są nowi najemcy
Zgodnie z harmonogramem postępują prace związane z realizacją II etapu Swojej Olimpii. Do grona najemców tego popularnego wrocławskiego centrum handlowego dołączają kolejne renomowane marki.
Rusza realizacja kolejnego odcinka drogi ekspresowej S11artykuł
Pokaż artykuł
Rusza realizacja kolejnego odcinka drogi ekspresowej S11
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na budowę 23-kilometrowego odcinka S11 pomiędzy Siemianicami i Gotartowem. To jeden z trzech odcinków 46-kilometrowej trasy, który połączy trzy województwa.
REKLAMA