REKLAMA
Znaleziono 2389 wyników
Kolejne wielkie inwestycje Grupy Energa. Rozpoczyna się budowa nowych bloków gazowo-parowychartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne wielkie inwestycje Grupy Energa. Rozpoczyna się budowa nowych bloków gazowo-parowych
Grupa Energa wyłoniła generalnych wykonawców dla kolejnych bloków gazowo-parowych CCGT Gdańsk i CCGT Grudziądz II. Ich łączna moc osiągalna netto przekroczy 1,1 GW. Podpisanie umów na realizację i późniejszy serwis nowych jednostek jest równoznaczne z rozpoczęciem inwestycji.
Kolejny krok ku realizacji wielkiej i ważnej dla Polski inwestycji produkcyjnej pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok ku realizacji wielkiej i ważnej dla Polski inwestycji produkcyjnej pod Wrocławiem
Wykonano kolejny krok ku realizacji wielkiej i ważnej dla Polski inwestycji produkcyjnej pod Wrocławiem. Chodzi o nową fabrykę JELCZ Sp. z o.o. Ta polska spółka odgrywa bardzo ważną rolę w modernizacji polskiej armii, uczestnicząc w programach takich jak Narew, Pilica czy Wisła. Firma produkuje pojazdy o różnych konfiguracjach napędu, od 4x4 do 10x10, w tym pojazdy opancerzone. Na podwoziach Jelcza montowane są m.in. wyrzutnie HIMARS oraz K239 Chunmoo.
Współpraca Izery z chińską firmą Geely szansą dla polskich dostawców [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Współpraca Izery z chińską firmą Geely szansą dla polskich dostawców [FILM]
Jednym z kluczowych wyzwań związanych z rozwojem polskiej marki samochodów elektrycznych Izera jest budowa optymalnego łańcucha dostaw. Oparty on będzie w dużej mierze na lokalnych dostawcach, bo branża automotive to jeden z filarów śląskiego przemysłu. Komponenty nadwozia, a na kolejnym etapie także platformy, będą mogły powstawać lokalnie. Dla polskich dostawców fabryka w Jaworznie to również szansa na wejście do łańcucha dostaw Geely.
Bevo dołącza do grona najemców parku logistycznego MLP Poznań Westartykuł
Pokaż artykuł
Bevo dołącza do grona najemców parku logistycznego MLP Poznań West
Dostawca artykułów do instalacji wodnych, firma Bevo wynajęła ponad 23 tys. mkw. w parku logistycznym MLP Poznań West. Przekazanie spółce gotowego obiektu, który objęty zostanie certyfikacją BREEAM, planowane jest w listopadzie br. W transakcji pośredniczyła firma doradcza BNP Paribas Real Estate.
Na Politechnice Śląskiej uruchomiono Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0artykuł
Pokaż artykuł
Na Politechnice Śląskiej uruchomiono Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0
APA Group udostępniła Politechnice Śląskiej swój unikatowy showroom technologiczny Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0. Podczas wydarzenia podpisano porozumienie z Orange Polska, które przewiduje wyposażenie obiektu oraz uczelnianego kampusu w ultraszybką sieć 5G.
Unibep S.A. wybuduje dla niemieckiej Grupy Viessmann nową, wielką fabrykę w Legnicy. Powstanie 1700 miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Unibep S.A. wybuduje dla niemieckiej Grupy Viessmann nową, wielką fabrykę w Legnicy. Powstanie 1700 miejsc pracy
Grupa Viessmann, jeden z wiodących na świecie dostawców zrównoważonych rozwiązań dla klimatu (ogrzewanie, chłodzenie, woda i jakość powietrza) oraz energii odnawialnej, wybuduje w Legnicy, województwie dolnośląskim nowy obiekt produkcyjny dla swojego największego obszaru działalności – rozwiązań dla klimatu.
Amerykański gigant technologiczny Dell stawia na Polskę! Otworzy centrum badań i rozwoju oprogramowania artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański gigant technologiczny Dell stawia na Polskę! Otworzy centrum badań i rozwoju oprogramowania
Bardzo dobra informacja. Kolejny światowy gigant technologiczny stawia na Polskę. Amerykańska firma Dell Technologies, zdecydowała się na otwarcie w naszym kraju centrum badań i rozwoju oprogramowania.
Światowy potentat z branży automotive, firma Autoliv zwolni 8000 pracowników. Co z polskimi fabrykami?artykuł
Pokaż artykuł
Światowy potentat z branży automotive, firma Autoliv zwolni 8000 pracowników. Co z polskimi fabrykami?
Kolejna duża, globalna firma z branży automotive zapowiedziała bardzo dużą redukcję zatrudnienia. Tym razem jest to szwedzka firma Autoliv. Ten światowy lider w dziedzinie samochodowych systemów bezpieczeństwa, ogłosił redukcję kosztów strukturalnych, szczególnie w ramach swojej działalności na terenie Europy. Podjęte przez firmę decyzje oznaczają nawet 11 proc. redukcję całkowitej liczby pracowników bezpośrednio- i pośrednio produkcyjnych. Łącznie będzie to około 8000 zlikwidowanych miejsc pracy.
Carrier pozostaje w Konstruktorska Business Centerartykuł
Pokaż artykuł
Carrier pozostaje w Konstruktorska Business Center
Carrier – światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologicznie rozwiązań grzewczych, klimatyzacyjnych i chłodniczych dla budynków – zdecydował się pozostać w Konstruktorska Business Center na kolejne 6 lat. Firma przedłużyła umowę najmu ponad 500 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej, zlokalizowanej na 2. piętrze budynku należącego do Golden Star Group.
Polskie turboodrzutowe drony MTJD. TKH pokazuje nagrania i odsłania parametry, które mogą zmienić układ sił na rynku bezzałogowców [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Polskie turboodrzutowe drony MTJD. TKH pokazuje nagrania i odsłania parametry, które mogą zmienić układ sił na rynku bezzałogowców [FILMY]
Polski sektor bezzałogowców właśnie wykonał skok o całą generację. Firma TKH rozwija rodzinę turboodrzutowych dronów MTJD, które mają realizować zarówno misje rozpoznawcze, jak i uderzeniowe. Konstrukcje przechodzą obecnie testy, a producent opublikował pierwsze nagrania pokazujące ich możliwości — to moment, który może wyznaczyć nowy kierunek dla krajowego przemysłu.
Polska firma Corotop zainwestuje 83 mln złotych w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Corotop zainwestuje 83 mln złotych w woj. opolskim
Kolejna polska firma zainwestuje na terenie województwa opolskiego, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem będzie to spółka Corotop, która zainwestuje w Ozimku.
Francuski koncern Danone zainwestuje prawie ćwierć miliarda złotych w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
Francuski koncern Danone zainwestuje prawie ćwierć miliarda złotych w Opolu
Kolejna duża inwestycja francuska w Polsce. Grupa Danone zainwestuje 230 mln zł w budowę nowej fabryki w Opolu, w której produkowana będzie specjalistyczna żywność (w tym szpitalna) firmy Nutricia. Będzie to drugi zakład produkcyjny tego francuskiego koncernu w tym mieście.
Grupa ORLEN zakończyła budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych w krajuartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN zakończyła budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych w kraju
Farma fotowoltaiczna Wielbark rozpocznie pracę z pełną mocą w pierwszym kwartale 2023 roku, po rozbudowie dodatkowych stacji transformatorowych, zwiększających potencjał przyłączeniowy i umożliwiających bezpieczny odbiór wyprodukowanej energii. Obecnie na farmie produkcja komercyjna prowadzona jest z paneli o mocy 12 MW podłączonych do sieci przesyłowej na wcześniejszym etapie inwestycji.
Za ponad miliard złotych w Siechnicach pod Wrocławiem, powstaje nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad miliard złotych w Siechnicach pod Wrocławiem, powstaje nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [FILM]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
Nexus Contructs wybuduje fabrykę w woj. świętokrzyskimartykuł
Pokaż artykuł
Nexus Contructs wybuduje fabrykę w woj. świętokrzyskim
W ramach nowej inwestycji firmy NEXUS Contructs sp. z o.o. z Jędrzejowa (województwo świętokrzyskie) powstanie hala produkcyjna. Inwestycja w budowę nowego zakładu realizowana w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wyniesie ponad 13 milionów złotych.
Duża japońska firma z branży automotive zwolni wszystkich pracowników w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Duża japońska firma z branży automotive zwolni wszystkich pracowników w Polsce
Kolejna zła wiadomość dotycząca branży motoryzacyjnej (automotive) w Polsce. Do grona firm, które przeprowadzą grupowe zwolnienia dołączyła firma TOHO Poland Sp. z o.o., będąca częścią japońskiej TOHO Group. Firma podjęła decyzję o likwidacji swojej fabryki w Polsce, zlokalizowanej w Radomiu, w województwie mazowieckim. Pracę straci cała załoga polskiej fabryki tego koncernu.
Polski producent wiązek światłowodowych i kablowych inwestuje w fabrykę pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent wiązek światłowodowych i kablowych inwestuje w fabrykę pod Krakowem
Kolejna polska firma zdecydowała się na inwestycje w aglomeracji krakowskiej. Tym razem jest to FCA S.A., integrator i producent rozwiązań światłowodowych do budowy sieci teletransmisyjnych.
W Zabrzu powstaje zakład produkcji innowacyjnych opakowań plastic-freeartykuł
Pokaż artykuł
W Zabrzu powstaje zakład produkcji innowacyjnych opakowań plastic-free
Kolejna inwestycja produkcyjna w województwie śląskim. Tym razem w liczącym 153-tysiące mieszkańców Zabrzu. Firma Eurosleeve S.A. wybuduje zakład produkcji innowacyjnych opakowań plastic-free.
Malta–Decor zainwestuje 800 mln złotych w woj. zachodniopomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Malta–Decor zainwestuje 800 mln złotych w woj. zachodniopomorskim
Kolejna wielka inwestycja w województwie zachodniopomorskim, w północno-zachodniej części Polski. Malta–Decor Sp. z o.o., powiązana z globalną grupą Kronospan – światowym liderem w produkcji i dystrybucji płyt drewnopochodnych oraz produktów pokrewnych – zrealizuje nową inwestycję o wartości co najmniej 800 milionów złotych. Decyzja o wsparciu projektu została wydana w ramach rządowego programu Polska Strefa Inwestycji.
Grupa Żywiec zamyka Browar Namysłów - zakład z ponad 700-letnią historiąartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Żywiec zamyka Browar Namysłów - zakład z ponad 700-letnią historią
Z początkiem 2026 roku Grupa Żywiec zakończy produkcję w Browarze Namysłów – poinformowano w oficjalnym oświadczeniu firmy. Decyzja została podjęta w związku ze spadkiem rynku piwa, rosnącymi kosztami operacyjnymi oraz obciążeniami podatkowymi. Pracownicy zakładu otrzymają pełen pakiet odpraw oraz dodatkowe wsparcie, uzgodnione ze związkami zawodowymi. Pracę straci około 200 osób.
REKLAMA