REKLAMA
Znaleziono 2391 wyników
Grupa Energa otrzyma kolejne miliardy z KPO na transformację energetycznąartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Energa otrzyma kolejne miliardy z KPO na transformację energetyczną
Energa Operator, spółka zależna Energi z Grupy ORLEN, pozyskała dodatkowe środki w ramach nisko oprocentowanej pożyczki z Krajowego Planu Odbudowy na największy w swojej historii program inwestycyjny. Kwota wsparcia wzrosła z 7,6 mld do 9,4 mld zł i stanowi obecnie blisko 25 proc. łącznej kwoty 40 mld zł nakładów inwestycyjnych planowanych do 2035 roku.
Zabytkowy dworzec kolejowy w Ostrowcu Świętokrzyskim przejdzie rewitalizacjęartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy dworzec kolejowy w Ostrowcu Świętokrzyskim przejdzie rewitalizację
Kolejny zabytkowy dworzec w Polsce przejdzie rewitalizację i odzyska swój dawny blask. XIX-wieczny dworzec kolejowy w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie) przejdzie kompleksową przebudowę uwzględniającą jego zabytkowy charakter w ramach nowego programu „Dworce Przyjazne Pasażerom”. Trwają już prace projektowe, a w poniedziałek – 20 kwietnia br. – Polskie Koleje Państwowe S.A. podpisały z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski porozumienie określające zasady współpracy przy realizacji inwestycji oraz przyszłym zagospodarowaniu obiektu. Zmodernizowany dworzec ma zostać udostępniony podróżnym na początku 2029 roku.
3000 nowych miejsc pracy! Pod Łodzią powstaje wielka fabryka pomp ciepła Daikin [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
3000 nowych miejsc pracy! Pod Łodzią powstaje wielka fabryka pomp ciepła Daikin [FILM]
Kolejna wielka inwestycja produkcyjna w aglomeracji łódzkiej. Jeszcze w tym roku, w grudniu, w Ksawerowie (powiat pabianicki) pod Łodzią zostanie otwarta fabryka pomp ciepła japońskiej firmy Daikin. Inwestycja realizowana jest w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Będzie to pierwszy zakład produkcyjny tego znanego globalnego koncernu w Polsce.
W Warszawie powstanie ultranowoczesne Centrum Cyberbezpieczeństwa NASKartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstanie ultranowoczesne Centrum Cyberbezpieczeństwa NASK
• Skala cyberataków ciągle rośnie. Odpowiedzią na nie jest nie tylko inwestycja w ludzi, ale także w infrastrukturę, która umożliwi skuteczniejszą obronę w cyberprzestrzeni
System antykolizyjny Škoda zwiększa bezpieczeństwo tramwajów we Wrocławiu i innych miastachartykuł
Pokaż artykuł
System antykolizyjny Škoda zwiększa bezpieczeństwo tramwajów we Wrocławiu i innych miastach
Škoda Group, wiodący europejski producent rozwiązań dla bezemisyjnej mobilności, wspólnie z miejskim operatorem transportowym MPK Wrocław, zaprezentowali we Wrocławiu nowy tramwaj ForCity Plus 52T dla Pragi, a także technologię systemu antykolizyjnego zastosowaną w pierwszych tramwajach Škoda 19T kursujących w stolicy Dolnego Śląska. Program wydarzenia obejmował symboliczne odsłonięcie nowego tramwaju 52T w formie „unboxingu”, prezentację pojazdu dla klientów, mediów i publiczności oraz praktyczny pokaz działania systemu antykolizyjnego bezpośrednio we wrocławskim tramwaju 19T. Wydarzenie ukazało dwa kluczowe obszary, w których Škoda Group rozwija nowoczesną mobilność miejską: komfortowe, bezpieczne i energooszczędne pojazdy dla miast europejskich oraz technologie cyfrowe zwiększające bezpieczeństwo operacyjne.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Jelcz Laskowice] Accuromm Central Europe Sp. z o.o.
Łęg, Siedlce
Xella Polska Sp. z o.o.firma
Pokaż firmę
Xella Polska Sp. z o.o.
Warszawa, Pilchowicka 9/11
CPK podpisał umowę na budowę Systemu Obsługi Bagażu artykuł
Pokaż artykuł
CPK podpisał umowę na budowę Systemu Obsługi Bagażu
Spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała umowę na budowę Systemu Obsługi Bagażu Za powstanie jednego z kluczowych elementów Lotniska CPK będzie odpowiedzialne konsorcjum Vanderlande Logistics GmbH wraz z Vanderlande Logistics i Unipessoal Lda. To pierwsza umowa wykonawcza dotycząca budowy nowego terminala w Baranowie.
Centra danych w Polsce wygenerowały w 2025 roku 10,6 mld zł wartości dodanej [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Centra danych w Polsce wygenerowały w 2025 roku 10,6 mld zł wartości dodanej [RAPORT]
Według raportu „Napędzając Gospodarkę: Gospodarczy wpływ sektora Data Center w Polsce” przygotowanego przez Polski Związek Centrów Danych (PLDCA) we współpracy z PwC Polska, w 2025 r. centra danych wygenerowały 10,6 mld zł wartości dodanej brutto i 4,3 mld zł wpływów fiskalnych.
W Małopolsce powstała jedna z największych farm fotowoltaicznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W Małopolsce powstała jedna z największych farm fotowoltaicznych w Polsce
W małopolskiej gminie Rzezawa powstała jedna z 10 największych wielkopowierzchniowych farm słonecznych w Polsce. 6 września jej uruchomienie zainaugurowała ALSEVA, która jako jedyna w Polsce firma całkowicie samodzielnie projektuje, buduje, utrzymuje, serwisuje i wytwarza pochodzącą z różnych źródeł zieloną energię. Farma fotowoltaiczna „Rzezawa 60” dysponuje mocą ponad 60 MW i może wyprodukować energię zaspokajającą roczne zapotrzebowanie 80-tysięcznego miasta.
Action w październiku wprowadza do swojego polskiego portfolio trzy kolejne sklepy w województwie śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Action w październiku wprowadza do swojego polskiego portfolio trzy kolejne sklepy w województwie śląskim
Międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych Action w październiku wprowadza do swojego polskiego portfolio trzy kolejne sklepy w województwie śląskim, tym razem stawiając na Mikołów, Czechowice-Dziedzice i Czeladź. Ten miesiąc jest dla marki wyjątkowy również ze względu na przypadającą 5 rocznicę rozpoczęcia działalności w Polsce. Action zapowiada dalszy dynamiczny rozwój, zwiększanie sprzedaży i miejsc pracy.
Grupa ERBUD otwiera fabrykę drewnianych obiektów modułowych w podtoruńskim Ostaszewie artykuł
Pokaż artykuł
Grupa ERBUD otwiera fabrykę drewnianych obiektów modułowych w podtoruńskim Ostaszewie
Już w najbliższy wtorek, 29 listopada w podtoruńskim Ostaszewie nastąpi uroczysta inauguracja zakładu produkcyjnego MOD21. Tym samym Grupa ERBUD uruchamia nowy segment działalności o potencjale sprzedażowym liczonym w setkach milionów złotych.
W Szczecinie kończy się budowa nowej fabryki firmy Nemera, światowego giganta w produkcji sprzętu medycznego [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Szczecinie kończy się budowa nowej fabryki firmy Nemera, światowego giganta w produkcji sprzętu medycznego [ZDJĘCIA]
W Szczecinie kończy się budowa nowej fabryki firmy Nemera, światowego giganta w produkcji sprzętu medycznego. Uruchomiono właśnie serce nowego zakładu, czyli tzw. cleanroom, gdzie odbywa się finalny montaż urządzeń do podawania leków. Jest to aktualnie największe i najnowocześniejsze tego typu pomieszczenie w Polsce.
Zakład Stellantis w Tychach rozpoczął produkcję modelu Jeep Avenger – Europejskiego Samochodu Roku 2023artykuł
Pokaż artykuł
Zakład Stellantis w Tychach rozpoczął produkcję modelu Jeep Avenger – Europejskiego Samochodu Roku 2023
31 stycznia, krótko po przyznaniu nowemu Jeepowi Avenger tytułu Europejskiego Samochodu Roku – European Car of the Year 2023, w zakładzie Stellantis w Tychach rozpoczęto regularną produkcję tego modelu.
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa budowa nowej elektrociepłowni za ponad miliard złotych [FILMY + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa budowa nowej elektrociepłowni za ponad miliard złotych [FILMY + ZDJĘCIA]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Na plac budowy dotarły już kotły szczytowo-rezerwowe, turbiny gazowe i generatory. Instalacja urządzeń technologicznych prowadzona jest równolegle z budową konstrukcji budynków i sieci.
Fabryka polskich samochodów elektrycznych Izera będzie w pełni zdigitalizowana [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Fabryka polskich samochodów elektrycznych Izera będzie w pełni zdigitalizowana [FILMY]
Zastosowanie standardów Geely w fabryce, w której będą powstawać polskie samochody elektryczne marki Izera, pozwoli na wprowadzenie kontroli jakości na każdym etapie powstawania pojazdu. Inteligentna produkcja oparta na 5G, internecie rzeczy oraz big data zagwarantuje, że każdy produkt końcowy będzie równie doskonały.
Firma Oponiarska Dębica SA zwiększy zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Firma Oponiarska Dębica SA zwiększy zatrudnienie
Bardzo dobra informacja dla mieszkańców Dębicy w województwie podkarpackim. Obchodząca w tym roku 85-lecie istnienia Firma Oponiarska Dębica SA rozpoczęła rekrutację nowych pracowników do swojej fabryki zlokalizowanej w tym blisko 43-tysięcznym mieście w południowo-wschodniej części Polski.
Ponad 1000 miejsc pracy! BSH wybuduje wielką fabrykę pod Rzeszowemartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 1000 miejsc pracy! BSH wybuduje wielką fabrykę pod Rzeszowem
Grupa BSH Home Appliances, wiodący producent sprzętu gospodarstwa domowego w Europie, wzmacnia swoją działalność w Polsce. Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych, zbuduje dla firmy nową, większą fabrykę, do której zostanie przeniesiona produkcja małych urządzeń gospodarstwa domowego z obecnej lokalizacji. Nowy zakład powstanie w Rudnej Wielkiej (gmina Świlcza, powiat rzeszowski) pod Rzeszowem. Całkowita wartość tego projektu wyniesie w nadchodzących latach niemal 600 milionów złotych. Zakończenie budowy jest zaplanowane na połowę 2026 roku.
Pod Wrocławiem LG Energy Solution rozszerza produkcję o nowe rodzaje bateriiartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem LG Energy Solution rozszerza produkcję o nowe rodzaje baterii
Potwierdziły się wcześniejsze informacje dotyczące planów wejścia przez koreański koncern LG Energy Solution w produkcję nowych typów baterii. Polska fabryka, zlokalizowana w Biskupicach Podgórnych (gmina Kobierzyce) pod Wrocławiem, będzie produkowała nowe rodzaje baterii, już nie tylko do samochodów elektrycznych.
Panattoni z kolejnym ukończonym i w pełni wynajętym parkiem w Małopolsce. Blisko 18 000 mkw. w Skawinie artykuł
Pokaż artykuł
Panattoni z kolejnym ukończonym i w pełni wynajętym parkiem w Małopolsce. Blisko 18 000 mkw. w Skawinie
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, z kolejną realizacją dla wymagającej branży. Deweloper ukończył powierzchnię w ramach Panattoni Park Kraków West I szytą na miarę biotechnologicznej firmy SyVento BioTech, która prowadzić będzie zaawansowane prace rozwojowe i produkcję biotechnologiczną w standardzie cGMP. Park w Skawinie został w całości wynajęty, a z powierzchni korzystają też przedstawiciele branży handlowej, elektronicznej i logistycznej.
REKLAMA