Pierwsze fiasko zmiany siedziby Wrocławskich Mieszkań

Pierwsze fiasko zmiany siedziby Wrocławskich Mieszkań

REKLAMA
Miejska spółka sprzedała swoją siedzibę przy ulicy Mikołaja Reja i ma się przenieść do centrum Grafit przy ul. Namysłowskiej. Budynek wymaga jednak przebudowy. Jedyny chętny nie spełnił kryteriów formalnych, a do tego przekroczył zaplanowany budżet (7,3 miliona złotych) o przeszło dwa miliony. Poszukiwania wykonawcy ruszyły na nowo.
Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o. ogłosiły 26 kwietnia drugi przetarg na przebudowę Centrum Biznesu Grafit przy ul. Namysłowskiej 8 z przeznaczeniem na swoją siedzibę. Termin składania ofert mija 14 maja. O wyborze zwycięzcy zadecyduje w 60% cena, w 30% wydłużenie gwarancji powyżej wymaganych pięciu lat, a w 10% zatrudnienie bezrobotnych.
Inwestycja obejmuje m.in. wykonanie nowych ścian działowych, instalacji i oświetlenia oraz modernizację obecnych systemów. Prace mają się skończyć najpóźniej 15 listopada. Wrocławskie Mieszkania zastrzegają możliwość rozszerzenia zamówienia z terminem wykonania do 13 grudnia.
materiały inwestora

Inwestycja droższa, niż zakładano?

Spółka szukała wykonawcy po raz pierwszy jeszcze w tym miesiącu – przy takich samych terminach realizacji inwestycji. 25 kwietnia unieważniła jednak postępowanie. Jedyny uczestnik, Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Era S.A., nie spełnił wymogów formalnych (m.in. nie uzupełnił właściwie kosztorysów). Ponadto jego oferta przekroczyła przygotowany budżet w wysokości 7 mln 361 tys. zł brutto (5 mln 39 tys. zł za podstawowy zakres i 2 mln 321 tys. zł za opcyjny). Oczekiwał 9 mln 788 tys. zł (odpowiednio 6 mln 911 tys. zł i 2 mln 877 tys. zł).
materiały inwestora

Zmiana konieczna dla lepszej jakości obsługi

Spółka zleciła pod koniec 2017 roku opracowanie oceny jakości i warunków obsługi klientów. Wykazało, że konieczne są usprawnienia. Chodziło m.in. o wydzielenie osobnej przestrzeni do obsługi klientów, poprawę ich satysfakcji z wizyty oraz o skrócenie czasu oczekiwania na załatwienie sprawy.
Dotychczasowe budynki i lokale, w których spółka prowadzi swoją działalność nie pozwalały na usprawnienie jakości obsługi na poziomie, jaki chcielibyśmy zapewnić – tłumaczy Dariusz Kowalczyk, prezes zarządu Wrocławskich Mieszkań. – Jest to szczególnie ważne ze względu na charakter prowadzonej działalności i jej dalszego rozwoju, który wymaga częstych spotkań z mieszkańcami, organizacji konsultacji społecznych czy szkoleń.
materiały inwestora

Wszystko w jednym miejscu

Spółka zapewnia, że planując zmianę siedziby, dokładnie przeanalizowała lokalizacje, tak by ta wybrana była jak najdogodniejsza dla klientów. W ten sposób zdecydowała się na Centrum Biznesu Grafit, w którym znajduje się m.in. MOPS, a za kilka miesięcy dołączy jeszcze Rada Osiedla Ołbin. Jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.
Wrocławskie Mieszkania
Przeniesienie działalności do jednego miejsca (obsługa finansowa, windykacyjna, administracyjna) pozwoli uniknąć konieczności przemieszczania się pomiędzy różnymi lokalizacjami, co miało miejsce dotychczas. Będzie to bardziej komfortowe i pozwoli zaoszczędzić czas naszych klientów – przekonuje Monika Tendaj-Bielawska, wiceprezes zarządu.
Z czterech biur obsługi klienta pozostanie tylko to przy ul. Gazowej, z racji zbyt dużej odległości od siedziby. BOK nr 8 przy ul. Galla Anonima przeniesie się na Namysłowską w IV kwartale tego roku, a do 2020 r. w jego ślady pójdą BOK z ul. Wrocławczyka i Marii Curie-Skłodowskiej. O zamiarze sprzedaży ostatniej z tych nieruchomości wspominaliśmy w grudniu.

Siedziba sprzedana za prawie 9 milionów

Wrocławskie Mieszkania planowały sprzedaż siedziby przy ul. Reja już od roku. Zdecydowali się na kilkuetapowe negocjacje. W marcu donosiliśmy, że na nabywcę wybrało LC Corp S.A. Deweloper zaoferował 7 mln 225 tys. zł netto (8 mln 886 tys. 750 zł brutto), czyli około 30-40% więcej niż konkurenci. Planuje postawić budynek z około 57 mieszkaniami i 4 lokalami usługowymi. Sprzedaż zamierza rozpocząć w I kwartale 2020 roku.
UM Wrocławia

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

B10 – Vastint zrealizuje nową inwestycję biurowo-hotelową obok Wrocław Business Garden
Warszawski deweloper wylicytował hektarowy teren w sąsiedztwie dworca Wrocław Mikołajów w 2017 roku....
Zapowiedziane inwestycje Google w Polsce – co o nich wiemy?
Google to jedna z firm, którą bez wahania można uznać za taką, która działa globalnie. Produkty giga...
Kraków: Ogłoszono przetarg na rozbudowę kampusu Collegium Medicum
Inwestorzy mogą składać swoje oferty do połowy września. Kwota przeznaczona na rozbudowę szacowana j...
Oba dworce kolejowe w Węglińcu zostaną wyremontowane i przebudowane [WIZUALIZACJE]
Po wielu latach dwa przedwojenne dworce kolejowe w Węglińcu doczekają się gruntownych remontów i prz...
Złotoryja: Będą nowe miejsca pracy. Trwa budowa hali dla małych i średnich firm
Jest szansa na kolejne nowe miejsca pracy w Złotoryi. W tym dolnośląskim mieście trwa budowa nowej h...
Wrocław: Znamy datę licytacji zabytkowych kamienic przy Dworcu Głównym
Miejskie budynki przy zbiegu ulic Małachowskiego i Pułaskiego mają zmienić właściciela jesienią. Są...
Warszawa: Primark otwiera pierwszy sklep w Polsce
W czwartek 20 sierpnia w warszawskiej Galerii Młociny swój pierwszy sklep w Polsce otworzy Primark,...
Remont zabytkowego pałacu na finiszu. Uniwersytet Wrocławski płaci prawie 20 milionów
Sięgający średniowiecza gmach przy ulicy Szewskiej był siedzibą książąt, sióstr zakonnych i policji....
Łódź: Trwają prace przy przedłużeniu Pasażu Róży
Pasaż Róży to jedna z wielu atrakcji turystycznych Łodzi. Instalacja zaprojektowana przez Joannę Raj...
Warszawa: Rusza budowa biurowca P180
Przy stacji metra Wilanowska w Warszawie – u zbiegu ulic Puławskiej i Domaniewskiej, Skans...