REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Polenergia z pozwoleniem na budowę projektu wodorowego na Podkarpaciuartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia z pozwoleniem na budowę projektu wodorowego na Podkarpaciu
Produkcja zielonego wodoru jest elementem strategii Polenergii. Grupa, która jest jednym z liderów energetyki odnawialnej w Polsce, prowadzi zaawansowany program rozwoju produkcji tego surowca.
850 mln zł z FIK na inwestycje dla BUMAR-ŁABĘDY S.A.artykuł
Pokaż artykuł
850 mln zł z FIK na inwestycje dla BUMAR-ŁABĘDY S.A.
Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. podpisała w poniedziałek z Zakładami Mechanicznymi „BUMAR-ŁABĘDY” S.A. z Gliwic umowę inwestycyjną dotyczącą realizacji strategicznego projektu dofinansowanego ze środków Funduszu Inwestycji Kapitałowych w wysokości 850 mln zł. Przedsięwzięcie ma doprowadzić w gliwickiej Spółce do ustanowienia zdolności do produkcji nowoczesnych kołowych oraz gąsienicowych pojazdów opancerzonych z możliwością wsparcia i zabezpieczenia również dodatkowej produkcji podwozi dla armatohaubicy samobieżnej KRAB.
Grupa Przemysłowa Baltic ukończyła pierwsze konstrukcje stalowe dla fundamentów projektu Baltica 2artykuł
Pokaż artykuł
Grupa Przemysłowa Baltic ukończyła pierwsze konstrukcje stalowe dla fundamentów projektu Baltica 2
Grupa Przemysłowa Baltic (GPB) wyprodukowała pierwsze klatki anodowe oraz platformę do cumowania statków serwisowych dla morskiej farmy wiatrowej Baltica 2 – największego projektu offshore w budowie w Polsce, realizowanego wspólnie przez Ørsted i PGE. Komponenty te będące częścią zakresu „secondary steel” pełnią kluczową funkcję ochronną, zabezpieczając fundamenty przed korozją i wspierając ich długoterminową trwałość na morzu. W ramach kontraktu GPB dostarczy łącznie 111 klatek anodowych i tyle samo platform do cumowania statków serwisowych.
[Świdnica] Nowa fabryka THT systemy opakowań przemysłowych ruszy w podstrefie WSSE Invest-Parkartykuł
Pokaż artykuł
[Świdnica] Nowa fabryka THT systemy opakowań przemysłowych ruszy w podstrefie WSSE Invest-Park
20 stycznia 2012 roku zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Świdn...
Budowa nowej, wielkiej fabryki Jelcza pod Wrocławiem coraz bliżej. Inwestycja za kilkaset milionów złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowej, wielkiej fabryki Jelcza pod Wrocławiem coraz bliżej. Inwestycja za kilkaset milionów złotych!
Coraz bliżej nowej, wielkiej, ważnej dla Polski inwestycji produkcyjnej pod Wrocławiem. Chodzi o nową fabrykę JELCZ Sp. z o.o. Ta polska spółka odgrywa bardzo ważną rolę w modernizacji polskiej armii, uczestnicząc w programach takich jak Narew, Pilica czy Wisła. Firma produkuje pojazdy o różnych konfiguracjach napędu, od 4x4 do 10x10, w tym pojazdy opancerzone. Na podwoziach Jelcza montowane są m.in. wyrzutnie HIMARS oraz K239 Chunmoo.
Pod Warszawą powstanie najnowocześniejsze centrum serwisowo–produkcyjne rakiet CAMM-ERartykuł
Pokaż artykuł
Pod Warszawą powstanie najnowocześniejsze centrum serwisowo–produkcyjne rakiet CAMM-ER
W poniedziałek 30 marca 2026 roku w Wojskowych Zakładach Elektronicznych w Zielonce pod Warszawą, spółce wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, została podpisana umowa inwestycyjna na budowę Centrum Serwisowo–Produkcyjnego pocisków rakietowych CAMM-ER i hali produkcyjnej dla elementów systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.
[Opole] IFM Electronicsinwestycja
Pokaż inwestycję
[Opole] IFM Electronics
Opole, Półwieś
GOjump, ul. Sikorkiinwestycja
Pokaż inwestycję
GOjump, ul. Sikorki
Kraków, Nowa Huta, Sikorki 23
1000 miejsc pracy! Nowa, wielka fabryka polskiej firmy Eko-Okna w Wodzisławiu Śląskim już działaartykuł
Pokaż artykuł
1000 miejsc pracy! Nowa, wielka fabryka polskiej firmy Eko-Okna w Wodzisławiu Śląskim już działa
Kolejna wielka inwestycja w województwie śląskim. Największy producent okien w Europie, polska firma Eko-Okna S.A. otworzyła nową, wielką fabrykę w Wodzisławiu Śląskim. Na początek deklaruje zatrudnienie 1000 osób.
[Wrocław] Centrum Geriatriiinwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Centrum Geriatrii
Wrocław, Psie Pole
[Polska] Deweloperzy budują dokładnie tyle mieszkań, ile sprzedająartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Deweloperzy budują dokładnie tyle mieszkań, ile sprzedają
Na rynek wchodzi coraz więcej mieszkań i coraz więcej jest kupowanych.
Na Podkarpaciu otwarto nowe Centrum Badań Nieniszczącychartykuł
Pokaż artykuł
Na Podkarpaciu otwarto nowe Centrum Badań Nieniszczących
21 maja w Zakładzie Produkcji Specjalnej „Gamrat” w Jaśle uruchomiono nowe Centrum Badań Nieniszczących.
Pod Wrocławiem za ponad miliard złotych powstanie nowa elektrociepłownia gazowa [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem za ponad miliard złotych powstanie nowa elektrociepłownia gazowa [FILM + WIZUALIZACJE]
Po wielu latach powstanie w końcu za prawie 1,16 mld zł nowa elektrociepłownia gazowa w Siechnicach...
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Dzierżoniów] BROEN S.A.
Dzierżoniów, Ostroszowice
Aglomeracja Wrocławska: Nowy właściciel Chung Hong Electronics Poland planuje inwestycje, rozwój i wzrost zatrudnienia w podwrocławskiej fabryceartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Nowy właściciel Chung Hong Electronics Poland planuje inwestycje, rozwój i wzrost zatrudnienia w podwrocławskiej fabryce
Universal Global Electronics, spółka zależna USI, przejmie 60% udziałów w Chung Hong Electronics Pol...
Turecka firma zbuduje w Stargardzie fabrykę soli niklu i kobaltu wykorzystywanych do produkcji baterii do aut elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Turecka firma zbuduje w Stargardzie fabrykę soli niklu i kobaltu wykorzystywanych do produkcji baterii do aut elektrycznych
Turecka firma z sektora chemicznego wchodzi do Polski. Ege Kimya utworzy w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie zakład produkujący sole niklu oraz kobaltu będące kluczowymi surowcami do produkcji baterii do pojazdów elektrycznych (EV). Podczas procesu inwestycyjnego inwestorzy otrzymali pełne wsparcie ze strony PAIH. Inwestycja w Polsce będzie pierwszym zakładem produkcyjnym firmy zlokalizowanym poza Turcją.
Turecki koncern Beko zwolni około 1800 osób w Łodzi i we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Turecki koncern Beko zwolni około 1800 osób w Łodzi i we Wrocławiu
Złe informacje z branży AGD. Turecki koncern Beko planuje wielkie zwolnienia w Polsce. Pracę straci łącznie 1800 osób. Zwolnienia dotyczyć będą pracowników zatrudnionych w Łodzi i we Wrocławiu. Znamy szczegóły.
[Wleń] Zamek "Lenno"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wleń] Zamek "Lenno"
Wleń
W woj. wielkopolskim powstanie najnowocześniejsza fabryka pianki poliuretanowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W woj. wielkopolskim powstanie najnowocześniejsza fabryka pianki poliuretanowej w Polsce
Kolejna duża inwestycja w powiecie leszczyńskim, w województwie wielkopolskim. W miejscowości Maryszewice (gmina Lipno) pod Lesznem od maja ubiegłego roku trwa budowa najnowocześniejszej fabryki pianki poliuretanowej w Polsce.
Leadec Polska zmontował pod Krakowem milion kół dla MAN Trucksartykuł
Pokaż artykuł
Leadec Polska zmontował pod Krakowem milion kół dla MAN Trucks
15 lipca 2025 r. Leadec Polska zmontował w swoim zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w miejscowości Kokotów pod Krakowem (powiat wielkicki) milion kół dla fabryki samochodów ciężarowych MAN w Niepołomicach w Polsce. Od sierpnia 2022 r. Leadec zajmuje się montażem kół i opon dla największej fabryki samochodów ciężarowych w Europie.
REKLAMA