REKLAMA
Znaleziono 6612 wyników
Małopolskie firmy inwestują ponad 12 mln zł w rozwój przemysłu, przy wsparciu KPTartykuł
Pokaż artykuł
Małopolskie firmy inwestują ponad 12 mln zł w rozwój przemysłu, przy wsparciu KPT
Krakowski Park Technologiczny (KPT) wydał kolejne dwie decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Odlewnia ZUB z Osieka oraz drukarnia UNIPAK z Wieprza zainwestują łącznie przeszło 12 milionów złotych w nowoczesne technologie, automatyzację i zwiększenie mocy produkcyjnych. Wspólnym mianownikiem obu inwestycji jest chęć modernizacji istniejących już zakładów oraz umocnienie pozycji na konkurencyjnym rynku krajowym i zagranicznym.
LG Energy Solution Wrocław uruchomi linię produkcyjną magazynów energiiartykuł
Pokaż artykuł
LG Energy Solution Wrocław uruchomi linię produkcyjną magazynów energii
W podwrocławskiej fabryce LG Energy Solution Wrocław, produkującej baterie do aut elektrycznych, trwają prace nad uruchomieniem linii produkcyjnej systemów dla magazynów energii. Koreański producent dostarczy je m.in. Polskiej Grupie Energetycznej. Ale to nie wszystkie plany spółki. Polska fabryka staje się coraz ważniejszym graczem w zielonej transformacji Europy.
Niemiecki gigant automotive tnie zatrudnienie w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki gigant automotive tnie zatrudnienie w Polsce
Niestety, następne złe wiadomości z branży motoryzacyjnej w Polsce. Kolejny wielki, znany, globalny koncern motoryzacyjny zdecydował się na przeprowadzenie zwolnień grupowych w naszym kraju. Tym razem na południu Polski, w województwie śląskim.
POSCO otwiera fabrykę dla Hyundai i Kia w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
POSCO otwiera fabrykę dla Hyundai i Kia w woj. opolskim
Na obrzeżach Brzegu (woj. opolskie) powstał nowy duży zakład produkcyjny, który od razu wpisuje się w sieć dostaw największych producentów samochodów. POSCO International Poland E‑Mobility uruchomił w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest‑Park” fabrykę, w której produkowane będą rdzenie do silników elektrycznych dla Hyundai Motor Co. i Kia Corp.
Koleje Dolnośląskie kupują nowy tabor. Elfy II za niemal pół miliarda złotych! artykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie kupują nowy tabor. Elfy II za niemal pół miliarda złotych!
To już kolejne tak poważne partnerstwo finansowe obu instytucji. Koleje Dolnośląskie i PKO Bank Polski zawarły umowę kredytową na zakup dziesięciu nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych typu Elf II z Pesy Bydgoszcz. Pozwoli to wzmocnić siatkę połączeń adekwatnie do rosnących potrzeb mieszkańców regionu.
Ważna umowa przybliżająca budowę infrastruktury morskiej dla elektrowni jądrowej na Pomorzu podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
Ważna umowa przybliżająca budowę infrastruktury morskiej dla elektrowni jądrowej na Pomorzu podpisana
Urząd Morski w Gdyni podpisał umowę na opracowanie wielobranżowego projektu konstrukcji morskiej do rozładunku (MOLF – Marine Off-Loading Facility), będącej elementem infrastruktury towarzyszącej budowie pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino na Pomorzu. Zakres umowy obejmuje m.in. projekt około kilometrowego pomostu, służącego do rozładunku wielkogabarytowych materiałów i urządzeń, niezbędnych do budowy i eksploatacji elektrowni jądrowej wraz z fragmentem drogi technicznej oraz sprawowanie nadzoru autorskiego. Jest to już druga umowa prowadząca do budowy konstrukcji morskiej do rozładunku dla pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej.
GZM: Apel o budowę dodatkowych torów kolejowych między Będzinem a Dąbrową Górnicząartykuł
Pokaż artykuł
GZM: Apel o budowę dodatkowych torów kolejowych między Będzinem a Dąbrową Górniczą
Zgromadzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zwróciło się z apelem do Ministra Infrastruktury o budowę dwóch dodatkowych torów między Będzinem a Dąbrową Górniczą-Ząbkowicami.
STRABAG Real Estate buduje w Warszawie 131,5-metrowy Upper One [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
STRABAG Real Estate buduje w Warszawie 131,5-metrowy Upper One [FILM]
Realizacja podziemia Upper One, inwestycji spółki deweloperskiej STRABAG Real Estate, wchodzi w kolejną fazę. Spółka budowlana STRABAG, generalny wykonawca, zakończyła budowę ścian szczelinowych zawierających instalację geotermalną. W następnym etapie zostanie wykonana płyta fundamentowa, powstanie też konstrukcja garażu podziemnego do poziomu stropu "0". Według harmonogramu te prace powinny zakończyć się w I kwartale 2025 roku.
Duża umowa najmu w biurowcu Quattro Forum we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Duża umowa najmu w biurowcu Quattro Forum we Wrocławiu
Ponad 1300 metrów kwadratowych w biurowcu Quattro Forum przy ul. Legnickiej 51-53 zajmie nowa siedziba samorządowej spółki Ekosystem, realizującej zadania Gminy Wrocław w zakresie utrzymania czystości i porządku oraz organizacji systemu gospodarki odpadami komunalnymi.
Gdzie kupić mieszkanie w Krakowie? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Gdzie kupić mieszkanie w Krakowie? [FILM]
Kraków zmienia się na naszych oczach szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a te zmiany bezpośrednio przekładają się na rynek nieruchomości. Szukasz idealnego miejsca na własne „M” lub trafnej lokaty kapitału?
Fresenius Kabi rozbudowuje zakład w Kutnie. Nowa linia produkcyjna, automatyzacja i laboratorium jakości wzmocnią bezpieczeństwo lekowe Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Fresenius Kabi rozbudowuje zakład w Kutnie. Nowa linia produkcyjna, automatyzacja i laboratorium jakości wzmocnią bezpieczeństwo lekowe Polski
Fresenius Kabi Polska, największy producent płynów infuzyjnych w kraju, ogłasza kolejne inwestycje w swoim kluczowym zakładzie w Kutnie. Firma rozwija nowoczesne laboratorium kontroli jakości i przygotowuje uruchomienie nowej, w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej.
Rewolucja taborowa MPK Wrocław nabiera tempa! [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rewolucja taborowa MPK Wrocław nabiera tempa! [FILM+ZDJĘCIA]
MPK Wrocław oficjalnie odebrało pierwszy z siedmiu zakontraktowanych, ultranowoczesnych autobusów elektrycznych Solaris Urbino 12 electric. Kolejne bezemisyjne pojazdy zasilą flotę przewoźnika w najbliższych tygodniach, by docelowo wyjechać na kluczowe linie aglomeracyjne. Inwestycja warta ponad 20 milionów złotych jest częścią największego programu modernizacyjnego w historii spółki. Projekt zyskał potężne wsparcie finansowe z Krajowego Planu Odbudowy (KPO), co pozwala stolicy regionu budować trwałą niezależność od paliw kopalnych.
Budowa drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląsku nabiera tempaartykuł
Pokaż artykuł
Budowa drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląsku nabiera tempa
• Budowana trasa ma kluczowe znaczenie dla poprawy komunikacji pomiędzy Wrocławiem a południem regionu, w tym Kotliną Kłodzką, a także dla ruchu tranzytowego w kierunku południowych sąsiadów Polski
2023 rok na rynku handlowym w Polsce – dobre wyniki podaży, wiele debiutów i coraz wyższe obrotyartykuł
Pokaż artykuł
2023 rok na rynku handlowym w Polsce – dobre wyniki podaży, wiele debiutów i coraz wyższe obroty
Międzynarodowa agencja doradcza Cushman & Wakefield podsumowała sytuację na rynku nieruchomości handlowych. 2023 rok stanął pod znakiem wzmożonej aktywności deweloperów, którzy oddali do użytku ok. 450 000 mkw. nowej powierzchni. Coraz lepszą kondycję polskiego sektora potwierdza szereg debiutów sieci handlowych – w ciągu ostatnich 12 miesięcy do Polski weszło aż 29 nowych brandów, czyli najwięcej od 2017 roku. Z kolei hamująca dynamika wzrostu cen przekłada się na lepsze nastroje konsumentów, co znajduje odzwierciedlenie w wyższych obrotach obiektów handlowych.
Rynek turystyki biznesowej w Katowicach wciąż się rozwijaartykuł
Pokaż artykuł
Rynek turystyki biznesowej w Katowicach wciąż się rozwija
Ponad 236 mln zł wydali w Katowicach w ubiegłym roku uczestnicy wydarzeń biznesowych i spotkań konferencyjnych, których w ciągu całego roku było ponad 730 tysięcy. Kwota łączna wydatków uczestników wydarzeń biznesowych w 2023 r. jest wyższa niż przed pandemią COVID-19, kiedy to odnotowano rekordową liczbę osób biorących udział wydarzeniach na terenie Katowic (w 2019 r. było to ponad 1 mln osób, którzy zostawili w mieście ponad 209 mln zł).
Szybko i wygodnie przez południową i zachodnią granicę Polski [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Szybko i wygodnie przez południową i zachodnią granicę Polski [RAPORT]
Nasz kraj leży niemal w centrum Europy, na szlakach łączących zachód ze wschodem i północ z południem. Zdecydowana większość dróg szybkiego ruchu prowadzących do granic Polski ma połączenie z siecią drogową, o podobnych parametrach, u naszych sąsiadów.
Budynek MSN już gotowy – za miesiąc wielkie otwarcie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Budynek MSN już gotowy – za miesiąc wielkie otwarcie [ZDJĘCIA]
Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników sztuki, ale też mieszkańców i turystów. Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest już prawie gotowe. Budynek przy placu Defilad autorstwa Thomasa Phifera będzie miejscem pełnym sztuki i spotkań, otwartym dla zwiedzających, spacerowiczów.
Co słychać na budowie Placu Centralnego w Warszawie? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie Placu Centralnego w Warszawie? [FILM]
Sprawdzamy jaki obecnie jest stan realizacji kolejnej dużej, prestiżowej inwestycji w centrum stolicy. W Warszawie trwa budowa placu Centralnego, który znajdzie się w środkowej części placu Defilad. Przed Pałacem Kultury i Nauki będzie mniej betonu i asfaltu, pojawi się ponad 100 nowych drzew, tysiące krzewów, trawniki oraz niska sadzawka. Generalnym wykonawcą prac jest firma Balzola.
Inwestycje w Nowym Centrum Warszawy – podsumowanie 2025 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Inwestycje w Nowym Centrum Warszawy – podsumowanie 2025 roku
Otwarcie placu Centralnego było głównym wydarzeniem 2025 roku w ramach projektu Nowe Centrum Warszawy. Poza tym otwarte zostało kolejne przejście dla pieszych przez Marszałkowską. Tramwajarze wyremontowali tam torowisko, a ogrodnicy zaczęli sadzić drzewa. Trwają prace na ulicach Złotej, Zgoda, Jasnej i Sienkiewicza, rozpoczęła się budowa siedziby teatru TR Warszawa, a na Pradze przebudowywana jest ulica Okrzei.
Na początku 2023 roku ruszy nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na początku 2023 roku ruszy nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]
Budowa największej i najbardziej zrównoważonej środowiskowo fabryki przekąsek PepsiCo w miejscowości Święte pod Środą Śląską, na Dolnym Śląsku przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. Na terenie budowy pracuje zespół ok. 300 osób. Minął rok od położenia kamienia węgielnego, a zakład jest w ponad 50% gotowy do oficjalnego otwarcia fabryki, które nastąpi w pierwszym półroczu 2023 r. Powołano także dyrektora zakładu.
REKLAMA