REKLAMA
Znaleziono 2506 wyników
Ministerstwo Obrony Narodowej zostanie właścicielem Huty Częstochowaartykuł
Pokaż artykuł
Ministerstwo Obrony Narodowej zostanie właścicielem Huty Częstochowa
Huta Częstochowa uratowana dzięki wsparciu państwa. Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) zostanie właścicielem Huty Częstochowa. W lutym 2025 r. Rada Ministrów zdecydowała o wpisaniu częstochowskiej huty na listę przedsiębiorstw strategicznych. Z kolei Minister Obrony Narodowej poinformował o skorzystaniu z prawa jej wykupienia od syndyka. Wartość przedsiębiorstwa została wyceniona na ponad 253 miliony złotych.
ElectroMobility Poland zamierza pozyskać 4,5 mld zł z KPO na budowę polskiego hubu elektromobilności, rozwój lokalnych dostawców oraz fabrykę w Jaworznieartykuł
Pokaż artykuł
ElectroMobility Poland zamierza pozyskać 4,5 mld zł z KPO na budowę polskiego hubu elektromobilności, rozwój lokalnych dostawców oraz fabrykę w Jaworznie
ElectroMobility Poland (EMP) złożyło wniosek o finansowanie z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Wniosek obejmuje m.in. 1,4 miliarda zł inwestycji w rozwój lokalnych dostawców oraz prace badawczo-rozwojowe. To kluczowy krok w kierunku realizacji największego w historii Polski projektu przemysłowego związanego z elektromobilnością. W Jaworznie powstanie nowoczesna fabryka samochodów elektrycznych, centrum badań i rozwoju oraz europejska marka motoryzacyjna z polską centralą.
Połączenia polskich rurociągów z systemem paliwowym NATO. Podpisano wstępne porozumienie artykuł
Pokaż artykuł
Połączenia polskich rurociągów z systemem paliwowym NATO. Podpisano wstępne porozumienie
PERN S.A. oraz Zakład Inwestycji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (ZIOTP) zawarły wstępne porozumienie o współpracy przy realizacji programu rozbudowy polskiej infrastruktury paliwowej w celu przyłączenia jej do systemu rurociągów NATO.
Wrocław: Fundacja GE Vernova inwestuje w rozwój kompetencji dla sektora energetycznego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Fundacja GE Vernova inwestuje w rozwój kompetencji dla sektora energetycznego w Polsce
Nieustannie wspierając kształcenie i szkolenia przyszłych liderów sektora energetycznego na świecie, Fundacja GE Vernova przyznała grant o wartości 800 tysięcy dolarów organizacji Assist International, która we współpracy z Politechniką Wrocławską stworzy we Wrocławiu nowy program szkoleń technicznych, skupiających się na rozwijaniu kompetencji w zakresie energetyki rozproszonej i integracji sieci.
PERN S.A. zakończył dużą inwestycję zwiększającą bezpieczeństwo dostaw paliw w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
PERN S.A. zakończył dużą inwestycję zwiększającą bezpieczeństwo dostaw paliw w Polsce
PERN S.A. uroczyście zakończył inwestycję w Bazie Paliw nr 21 w Dębogórzu (woj. pomorskie), oddając do użytku trzy nowoczesne zbiorniki do magazynowania paliw płynnych o łącznej pojemności 150 tys. m3. Inwestycja kosztowała blisko 150 mln zł i zwiększyła pojemność magazynową Bazy do ponad 500 tys. m3. Aktualnie Baza w Dębogórzu jest największym tego typu obiektem w Polsce.
 Rozwój inteligentnych sieci energetycznych w Polsce Wschodniej – kolejne umowy podpisaneartykuł
Pokaż artykuł
Rozwój inteligentnych sieci energetycznych w Polsce Wschodniej – kolejne umowy podpisane
Podpisano kolejne umowy o dofinansowanie inwestycji w rozwój inteligentnych sieci dystrybucji energii w Polsce Wschodniej. PGE Dystrybucja S.A. i Energa-Operator S.A. zrealizują projekty, które pozwolą na przyłączanie rozproszonych OZE do sieci, zapewnią stabilne dostawy energii do odbiorców, pomogą rozwijać zeromisyjny transport i przemysł. Łączna wartość umów to 687 mln zł, z czego 407 mln zł to dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.
Kolejowa rewolucja stulecia. Rząd ogłasza gigantyczny plan dla PKP za 610 miliardów złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Kolejowa rewolucja stulecia. Rząd ogłasza gigantyczny plan dla PKP za 610 miliardów złotych!
Polska stoi u progu największej i najbardziej kosztownej modernizacji infrastrukturalnej w swojej nowoczesnej historii, która całkowicie przedefiniuje pojęcie mobilności i zepnie kluczowe regiony kraju supernowoczesną siecią transportową. 15 czerwca rząd oficjalnie zaprezentował epokowy dokument strategiczny pod nazwą Zintegrowana Sieć Kolejowa.
Premier Tusk zapowiada gigantyczną inwestycję pod Wrocławiem - fabrykę półprzewodników tajwańskiego koncernu Foxconnartykuł
Pokaż artykuł
Premier Tusk zapowiada gigantyczną inwestycję pod Wrocławiem - fabrykę półprzewodników tajwańskiego koncernu Foxconn
Nadchodzi geopolityczny i technologiczny przełom, który ostatecznie ugruntuje pozycję Polski jako kluczowego gracza na globalnej mapie nowoczesnego przemysłu. Premier Donald Tusk oficjalnie ogłosił sformowanie strategicznego sojuszu z tajwańskim gigantem Foxconn. W ramach tej bezprecedensowej kooperacji na Dolnym Śląsku powstanie ultranowoczesna fabryka półprzewodników, która zagospodaruje strategiczne tereny po niedoszłej inwestycji amerykańskiego Intela.
Uratował przed powodzią Wrocław, Opole i inne miasta. Zbiornik Racibórz Dolny [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Uratował przed powodzią Wrocław, Opole i inne miasta. Zbiornik Racibórz Dolny [FILM]
W ostatnich dniach zbiornik Racibórz Dolny jest na ustach całej Polski. 185 mln m sześc. pojemności, 26,3 km kw. powierzchni i 11 m głębokości. Wielu nazywa go „olbrzymem”. Niewątpliwie budzi on podziw i cieszy się uznaniem. Potwierdził swoje możliwości, chroniąc przed powodzią ok. 600 km kw. i blisko 2,5 mln mieszkańców. Wielka woda nie zalała m.in. Opola czy Wrocławia, jak miało to miejsce w przeszłości.
CPK: W 2026 r. ruszą przetargi na ponad 40 mld złartykuł
Pokaż artykuł
CPK: W 2026 r. ruszą przetargi na ponad 40 mld zł
Plan postępowań inwestycyjnych spółki CPK zakłada, że w latach 2026 - 2028 uruchomionych zostanie niemal 100 postępowań o wartości powyżej 1 mln zł netto każdy. Tylko w 2026 roku orientacyjna wartość przetargów sięgnie ok. 40 mld zł. Największe z nich mają dotyczyć m.in. robót budowalnych na linii kolejowej Warszawa – Łódź oraz budowy dróg i infrastruktury lotniskowej. Całość oznaczać będzie wdrażanie innowacyjnych technologii, nowe inwestycje i miejsca pracy. Inwestycje te staną się również kołem zamachowym rozwoju polskiej gospodarki.
Toruń Zachód – największa strefa inwestycyjna w Toruniu ze wsparciem PAIHartykuł
Pokaż artykuł
Toruń Zachód – największa strefa inwestycyjna w Toruniu ze wsparciem PAIH
Polska Agencja Inwestycji i Handlu będzie wspierać rozwój strefy inwestycyjnej w zachodnim Toruniu. We wrześniu bieżącego roku, Prezydent Torunia Paweł Gulewski poinformował oficjalnie Polską Agencję Inwestycji i Handlu i Pomorską Specjalną Strefę Inwestycyjną o utworzeniu Strefy Inwestycyjnej Toruń – Zachód oraz zwrócił się z prośbą o objęcie patronatami instytucjonalnymi tego obszaru.
[Bydgoszcz] Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (spalarnia śmieci)inwestycja
Pokaż inwestycję
[Bydgoszcz] Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (spalarnia śmieci)
Bydgoszcz
[Świdnica] Fabryka słodyczy "Lotte"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Świdnica] Fabryka słodyczy "Lotte"
Świdnica
Arkada Business Parkinwestycja
Pokaż inwestycję
Arkada Business Park
Bydgoszcz, Bartodzieje, Fordońska 2
Co zamiast fabryki Izery w Jaworznie? Znamy nowe plany ElectroMobility Polandartykuł
Pokaż artykuł
Co zamiast fabryki Izery w Jaworznie? Znamy nowe plany ElectroMobility Poland
ElectroMobility Poland (EMP) nie rezygnuje z budowy fabryki w naszym mieście, choć zmienia strategię działania. Prezes spółki Tomasz Kędzierski ogłosił nową fazę rozwoju, w której zamiast projektu "Izera" firma postawi na szerszą wizję nowoczesnego hubu produkcyjno-rozwojowego we współpracy z globalnym partnerem.
DCT Gdańsk wybrał wykonawców trzeciego nabrzeża głębokowodnego – tzw. T3artykuł
Pokaż artykuł
DCT Gdańsk wybrał wykonawców trzeciego nabrzeża głębokowodnego – tzw. T3
DCT Gdańsk, operator największego terminala kontenerowego na Morzu Bałtyckim, podpisał z konsorcjum firm Budimex S.A. i Dredging International NV kontrakt na budowę trzeciego nabrzeża głębokowodnego – tzw. T3. Prace budowlane mają się rozpocząć na początku września – po zakończeniu sezonu wakacyjnego.
Budowa nowej, wielkiej fabryki Jelcza pod Wrocławiem coraz bliżej. Inwestycja za kilkaset milionów złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowej, wielkiej fabryki Jelcza pod Wrocławiem coraz bliżej. Inwestycja za kilkaset milionów złotych!
Coraz bliżej nowej, wielkiej, ważnej dla Polski inwestycji produkcyjnej pod Wrocławiem. Chodzi o nową fabrykę JELCZ Sp. z o.o. Ta polska spółka odgrywa bardzo ważną rolę w modernizacji polskiej armii, uczestnicząc w programach takich jak Narew, Pilica czy Wisła. Firma produkuje pojazdy o różnych konfiguracjach napędu, od 4x4 do 10x10, w tym pojazdy opancerzone. Na podwoziach Jelcza montowane są m.in. wyrzutnie HIMARS oraz K239 Chunmoo.
Pod Warszawą powstanie najnowocześniejsze centrum serwisowo–produkcyjne rakiet CAMM-ERartykuł
Pokaż artykuł
Pod Warszawą powstanie najnowocześniejsze centrum serwisowo–produkcyjne rakiet CAMM-ER
W poniedziałek 30 marca 2026 roku w Wojskowych Zakładach Elektronicznych w Zielonce pod Warszawą, spółce wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, została podpisana umowa inwestycyjna na budowę Centrum Serwisowo–Produkcyjnego pocisków rakietowych CAMM-ER i hali produkcyjnej dla elementów systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.
Gdańsk przyciąga jak magnes. Dynamicznie rozwijająca się nadmorska metropolia [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Gdańsk przyciąga jak magnes. Dynamicznie rozwijająca się nadmorska metropolia [FILM]
Kontynuujemy naszą serię filmów z największych miast w Polsce. Dziś odwiedzamy Gdańsk. Stolica województwa pomorskiego, to najważniejsze i największe miasto północnej Polski. Położone nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską, największe pod względem powierzchni miasto w kraju, pełni strategiczną rolę w regionie – zarówno pod względem gospodarczym, jak i komunikacyjnym.
Wygodniejsze podróże koleją do Łodzi i Łowicza z nowego przystanku Zgierz Rudunkiartykuł
Pokaż artykuł
Wygodniejsze podróże koleją do Łodzi i Łowicza z nowego przystanku Zgierz Rudunki
W Zgierzu mieszkańcy i podróżni zyskają lepszy dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na budowę nowego peronu w ramach "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025". Efektem inwestycji o wartości 3,6 mln zł będzie wygodniejsza podróż pociągiem na linii Łódź – Łowicz.
REKLAMA