REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Polska] Wysoka aktywność budowlana pomimo tymczasowego spadku popytuartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Wysoka aktywność budowlana pomimo tymczasowego spadku popytu
Operatorzy logistyczni nadal główną grupą najemców, ale rośnie rola sieci handlowych, okolice Warsza...
Francja drugim największym inwestorem w Polsce [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Francja drugim największym inwestorem w Polsce [RAPORT]
Francuskie firmy zainwestowały w Polsce ponad 108 mld złotych, a co czwarta na stałe współpracuje z ponad 500 lokalnymi przedsiębiorstwami. 1200 firm z udziałem kapitału francuskiego działających w kraju odpowiada za 4% całkowitego zatrudnienia i przychodów podmiotów posiadających 10 i więcej pracowników. Jednocześnie odpowiadają one za około 5% łącznych nakładów inwestycyjnych i wartości dodanej generowanej przez przedsiębiorstwa działające w Polsce. Wartość wymiany handlowej między Francją, a Polską osiągnęła w 2023 roku poziom 35 mld EUR, z nadwyżką handlową Polski w wysokości aż 8,4 mld EUR.
[Nowa Ruda] Obwodnica miastainwestycja
Pokaż inwestycję
[Nowa Ruda] Obwodnica miasta
Nowa Ruda
[Wrocław] Budynek plombowy Biskupa Tomasza I nr 3inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Budynek plombowy Biskupa Tomasza I nr 3
Wrocław, Śródmieście
Rekordowy rok TAURONA. 3 miliardy złotych na sieci elektroenergetyczne w 2024 roku!artykuł
Pokaż artykuł
Rekordowy rok TAURONA. 3 miliardy złotych na sieci elektroenergetyczne w 2024 roku!
2,77 miliarda złotych wydał TAURON na sieci elektroenergetyczne w 2023 roku. Na wszystkich poziomach napięć zostało zrealizowanych ok. 70 tysięcy zadań inwestycyjnych. W 2024 roku planowane jest zwiększenie wydatków do 3 miliardów złotych. Środki te przeznaczone zostaną głównie na przyłączenie do sieci nowych klientów.
GAZ-SYSTEM zakończył rozbudowę Terminala LNG w Świnoujściu [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM zakończył rozbudowę Terminala LNG w Świnoujściu [FILM]
Inwestycja za 1,7 mld zł, w ramach której zbudowano trzeci zbiornik na gaz i drugie nabrzeże, zwiększy zdolność regazyfikacyjną terminalu z 6,2 mld m sześć. rocznie do 8,3 mld m sześć.
Polska wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne. W Gdańsku ruszyła kluczowa inwestycja Naftoportuartykuł
Pokaż artykuł
Polska wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne. W Gdańsku ruszyła kluczowa inwestycja Naftoportu
Rok przyspieszenia w energetyce wchodzi w kluczową fazę. Rozpoczęła się rozbudowa gdańskiego Naftoportu - obiektu o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa energetycznego. W terminalu, który służy importowi ropy naftowej i paliw powstanie nowe stanowisko przeładunkowe „W”, które wzmocni zdolności operacyjne Naftoportu. Inwestycja wpłynie na większą przepustowość, wyższą odporność systemu energetycznego oraz będzie dodatkowym impulsem rozwojowym dla gospodarki. O jej znaczeniu mówili dziś w Gdańsku Minister Energii Miłosz Motyka oraz Wojciech Wrochna, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.
Wrocław: Drugie podejście do rozbudowy szkoły na Osobowicach. Ostatnio zabrakło milionówartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Drugie podejście do rozbudowy szkoły na Osobowicach. Ostatnio zabrakło milionów
W pierwszym postępowaniu najtańsza oferta przekroczyła budżet o prawie 6 milionów złotych, dlatego u...
Remont linii Wrocław – Jelcz. Miasto dopłaci i ruszy z poprawą infrastrukturyartykuł
Pokaż artykuł
Remont linii Wrocław – Jelcz. Miasto dopłaci i ruszy z poprawą infrastruktury
W rejonie trzech przystanków we wschodniej części miasta mają pojawić się m.in. nowe chodniki. W dru...
Układ komunikacyjny dla obszaru aktywności gospodarczejinwestycja
Pokaż inwestycję
Układ komunikacyjny dla obszaru aktywności gospodarczej
Legnica
Pierwsza część obwodnicy Oświęcimia gotowa [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Pierwsza część obwodnicy Oświęcimia gotowa [FILM]
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otworzyła prawie 2,2 km odcinek południowej obwodnicy Oświęcimia między rondem na ul. Zatorskiej a rondem na ul. Jagiełły (z drogą wojewódzką nr 948). To pierwsza, wschodnia część trasy, która docelowo połączy miasto z nowym węzłem Oświęcim na drodze ekspresowej S1. Udostępniony kierowcom w poniedziałek 2 grudnia fragment ułatwi przejazd z północnej i wschodniej części miasta w kierunku Kęt.
We Wrocławiu powstanie baza wojsk amerykańskich. Ruszył pierwszy przetargartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie baza wojsk amerykańskich. Ruszył pierwszy przetarg
Na wrocławskim lotnisku wojskowym Strachowice powstanie baza załadunkowo-rozładunkowa Sił Powietrzny...
[Gdańsk] Europejskie Centrum Solidarnościinwestycja
Pokaż inwestycję
[Gdańsk] Europejskie Centrum Solidarności
Gdańsk, Śródmieście
Wąskainwestycja
Pokaż inwestycję
Wąska
Gorzów Wielkopolski, Wąska
[wielkopolskie] Rossmann w CH Ferio w Starym Mieścieartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Rossmann w CH Ferio w Starym Mieście
Rossmann jest kolejnym najemcą Centrum Handlowego Ferio w Starym Mieście koło Konina, którego rozbud...
[wielkopolskie] Calypso Fitness w Ferio już działaartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Calypso Fitness w Ferio już działa
Na początku stycznia br. na terenie parku handlowego Ferio w Starym Mieście koło Konina otwarty zost...
[lubelskie] Rywal w Białej Podlaskiej z czterosalowym multipleksem kinowymartykuł
Pokaż artykuł
[lubelskie] Rywal w Białej Podlaskiej z czterosalowym multipleksem kinowym
Rozbudowa istniejącego Centrum Handlowego Rywal weszła w fazę finalną. Aktualnie trwają prace związa...
[Warszawa] Warszawa szuka wykonawcy tunelu w Wawrzeartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Warszawa szuka wykonawcy tunelu w Wawrze
Do końca czerwca tego roku firmy zainteresowane budową tunelu pod linią kolejową w Wawrze mogą skład...
[Wrocław] Park logistyczny MLP Wrocław ruszy w przyszłym rokuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Park logistyczny MLP Wrocław ruszy w przyszłym roku
MLP Group, wiodący deweloper powierzchni komercyjnych w Polsce planuje rozpocząć budowę nowego, siód...
[Wrocław] Budowa Tarasów Grabiszyńskich na finiszu. Wiemy, kiedy otwarcie nowej galerii [FOTO]artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Budowa Tarasów Grabiszyńskich na finiszu. Wiemy, kiedy otwarcie nowej galerii [FOTO]
Powoli dobiega końca przebudowa, rozbudowa i modernizacja centrum osiedlowego przy ulicy Grabiszyńsk...
REKLAMA