InPost otworzył drugie centrum logistyczne w Łodzi. Pracę w nim znajdzie 300 osóbMateriały prasowe

InPost otworzył drugie centrum logistyczne w Łodzi. Pracę w nim znajdzie 300 osób

Orzech
Orzech
REKLAMA

W środę 28 września InPost, firma kurierska będąca europejskim liderem rozwiązań logistycznych dla e-commerce otworzyła drugie centrum logistyczne w Łodzi. Zastosowane rozwiązania, nie tylko znacznie usprawnią łańcuch dostaw w regionie, ale są częścią ogólnopolskej infrastruktury, na którą składa się już 60 centrów operacyjnych.

Drugie centrum logistyczne InPost w Łodzi powstało przy ul. Jędrzejowskiej, na terenie Central European Logistics HUB, w dzielnicy Górna, we wschodniej części miasta, w bliskim sąsiedztwie autostrady A1 (zjazd nr. 23 na drogę 714).

Centrum logistyczne InPost zajmuje 8500 metrów kwadratowych, z czego na powierzchnie magazynowe przeznaczono 7500 mkw., a pozostałe 1000 mkw. zajmują biura.

W nowoczesnej, komfortowej i ergonomicznie zaprojektowanej przestrzeni magazynowo-biurowej już dziś pracuje ponad 200 osób, a w najbliższym czasie zatrudnienie wzrośnie do niemal 300.

InPost nadal prowadzi procesy rekrutacyjne, poszukując przewoźników, kurierów, pracowników magazynowych i technicznych oraz specjalistów. Oprócz nowoczesnej komfortowej i ergonomicznej przestrzeni magazynowej i biurowej, zatrudnieni pracownicy mogą korzystać z dogodnych parkingów, wiat rowerowych czy ładowarek dla pojazdów elektrycznych.

Materiały prasowe

Otwarty dziś nowy obiekt w Łodzi posiada wiele rozwiązań automatyzujących a zarazem przyspieszających procesy związane z funkcjonowaniem łańcucha dostaw. Wśród nich m.in. system automatycznej identyfikacji pojazdów upoważnionych do wjazdu na teren firmy, czy nowoczesne i wydajne automatyczne linie sortujące.

REKLAMA

– Efektywny, nowoczesny i do perfekcji zoptymalizowany łańcuch dostaw to klucz do sukcesu w branży logistycznej. Mogę śmiało powiedzieć, że taki właśnie jest ten oferowany przez InPost. Odpowiednio zlokalizowane centra logistyczne w połączeniu z siecią urządzeń Paczkomat®, usługami InPost Fulfillment z doskonałą organizacją pracy kurierów sprawiły, że jesteśmy nie tylko liderami w branży, ale inspirujemy innych. Projektując ten doskonale działający organizm wiemy, że musi on spełniać wymogi nie tylko w kontekście biznesowym, ale przede wszystkim musi odpowiadać na potrzeby społeczne i środowiskowe. Już dziś sieć urządzeń Paczkomat® to najbardziej ekologiczna forma dostawy. Nie spoczywamy jednak na laurach i systematyczne realizujemy cele zawarte w naszej strategii zrównoważonego rozwoju, wśród nich te dotyczące zmniejszania poziomu oddziaływania biznesu na świat. To centrum to kolejna realizacja, obok programu InPost Green City, floty aut elektrycznych czy wprowadzonym tak zwanym ekozwrotom, która pokazuje, że ekologiczna i efektywna logistyka mogą iść ze sobą w parze – podkreśla Dariusz Lipiński, Wiceprezes InPost.

– Dziękuję za tę współpracę i za realizację kolejnego dużego przedsięwzięcia w naszym mieście, bo z tego co wiem, jest to nie tylko najnowsze, ale również jedno z najnowocześniejszych centrów obsługi. Ulokowane w punkcie dobrze skomunikowanym będzie służyło nie tylko dostawie towarów do naszych mieszkańców, ale także będzie mogło być wykorzystywana do rozwożenia towarów po całej Polsce. Nie bez znaczenia jest też prawie 300 nowych miejsc pracy w tym miejscu – powiedziała podczas uroczystego otwarcia obiektu prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Nowe centrum logistyczne InPost pozwoli w jednym czasie obsłużyć 160 kurierów i kilkadziesiąt stałych połączeń frachtowych. Znacząco skróci czas dostawy paczek do odbiorców zarówno w automatach Paczkomat®, jak i w serwisie kurierskim w obrębie 50 kilometrów od Łodzi oraz jej prawostronnej części.

Wojciech Mateusiak

Central European Logistics Hub to tworzony przez Panattoni największy w Europie kompleks logistyczny, który napędza rozwój Nowej Dzielnicy Przemysłowej Łodzi. Planowana powierzchnia to ponad 700 000 mkw. powierzchni klasy A przystosowanej zarówno do magazynowania, jak i produkcji.

Inwestycja znajduje się w pobliżu węzła autostrad A1 i A2 (Łódź Północ). W rezultacie lokalizacja sprzyja prowadzeniu operacji logistycznych (w tym logistyki eksportowej) i zapewnia dostęp do pracowników z łódzkiego rynku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA