REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Wrocław] Łokietka 4inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Łokietka 4
Wrocław, Śródmieście
[Warszawa] Budynek wielorodzinny "OH! Apartamenty"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Budynek wielorodzinny "OH! Apartamenty"
Warszawa, Ochota, Lutniowa
VIDOK Apartamenty Katowiceinwestycja
Pokaż inwestycję
VIDOK Apartamenty Katowice
Katowice, Kozielska 13
GDDKiA podsumowuje inwestycje drogowe w Polsce w 2024 r. [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA podsumowuje inwestycje drogowe w Polsce w 2024 r. [RAPORT]
Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia nowego roku. Jest to doskonały czas do podsumowania tego, co udało się zrealizować Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych (GDDKiA) w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W 2024 r. zostało udostępnionych do ruchu 155 km nowych dróg.
Na terenie Kraków Airport otwarto nowy terminal cargo [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na terenie Kraków Airport otwarto nowy terminal cargo [FILM+ZDJĘCIA]
Kolejna nowa inwestycja na terenie portu lotniczego Kraków-Balice. 12 maja na tym drugim co do wielkości lotnisku w Polsce oficjalnie otwarto nowy terminal cargo. Całość inwestycji obejmuje 49 186 metrów kwadratowych, to niemal tyle, ile wynosi powierzchnia 7 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Sześć pojazdów, które można obsługiwać równocześnie zamiast dotychczasowych dwóch, 9 miejsc postojowych dla tirów, 15 miejsc dla samochodów dostawczych, 2 300 mkw. powierzchni magazynowej i roczna przepustowość szacowana na poziomie 8 tysięcy ton - tak w skrócie wyglądają możliwości tego obiektu.
[Polska] Nawet pół miliona mkw. powierzchni w nowych centrach handlowych w 2014 r.artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Nawet pół miliona mkw. powierzchni w nowych centrach handlowych w 2014 r.
Rozwój oferty handlowej we wschodnich województwach i w mniejszych miastach, nadal silny trend rozbu...
Na Dolnym Śląsku otwarty został luksusowy hotel & spa tylko dla gości 18+ [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku otwarty został luksusowy hotel & spa tylko dla gości 18+ [WIZUALIZACJE]
Rynek hotelarski na Dolnym Śląsku wzbogacił się o kolejny nowy obiekt. W kwietniu, w Karpaczu otwarty został luksusowy Coco Boutique Hotel & Spa - obiekt przeznaczony dla gości od 18. roku życia. Właścicielem nowego hotelu jest Coco Sp. z o.o., która należy do właściciela wrocławskiej firmy Chemtex Group, specjalizującej się w produkcji profesjonalnych ekopreparatów dla przemysłu. To jedyny hotel w Karpaczu przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich i jeden z niewielu tego typu hoteli w Polsce.
[Kraków] Pawilon Józefa Czapskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie, ul. Piłsudskiegoinwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Pawilon Józefa Czapskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie, ul. Piłsudskiego
Kraków, Śródmieście
Niemiecka sieć ALDI wzbogaciła się o trzy nowe sklepy. Za kilka dni otworzy kolejneartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka sieć ALDI wzbogaciła się o trzy nowe sklepy. Za kilka dni otworzy kolejne
Niemiecka sieć sklepów ALDI kontynuuje swoją ekspansję i dynamicznie umacnia swoją pozycję na polskim rynku, co potwierdzają trzy nowe placówki otwarte w kwietniu w Gubinie, Ozorkowie i Krakowie. Sieć zapowiedziała tez uruchomienia kolejnych sklepów jeszcze w połowie maja.
Coca-Cola HBC Polska rozbudowała zakład produkcyjny w Radzyminie pod Warszawą artykuł
Pokaż artykuł
Coca-Cola HBC Polska rozbudowała zakład produkcyjny w Radzyminie pod Warszawą
Na terenie największego zakładu firmy Coca-Cola w Europie-Środkowo-Wschodniej w Radzyminie pod Warszawą wybudowany został magazyn wysokiego składowania o powierzchni 2 tys. mkw. i wysokości ponad 40 m. Koszt tej inwestycji to około 61 mln zł.
400 osób straci pracę! Kolejny, wielki globalny koncern zamyka fabrykę w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
400 osób straci pracę! Kolejny, wielki globalny koncern zamyka fabrykę w Polsce
Niestety mamy złą wiadomość. Kolejny globalny koncern zdecydował się na zamknięcie fabryki w Polsce. Tym razem jest to ABB. międzynarodowy koncern z siedzibą główną w Zurychu, w Szwajcarii. Firma działa w takich branżach jak automatyka, robotyka i energetyka; producent stacji i systemów elektroenergetycznych, aparatury elektrycznej, aparatur rozdzielczych wysokich, średnich oraz niskich napięć.
Megatem EC-Lublin zakończył realizację inwestycji wartej 250 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Megatem EC-Lublin zakończył realizację inwestycji wartej 250 mln zł
W dniu 20 czerwca 2023 r. w elektrociepłowni Megatem EC-Lublin Sp. z o.o. nastąpiło uroczyste otwarcie nowego kogeneracyjnego bloku energetycznego opalanego biomasą o mocy elektrycznej 11,7 MW i cieplnej 39,5 MW.
TechniSat zamyka fabrykę w Niemczech i przenosi produkcję do Polskiartykuł
Pokaż artykuł
TechniSat zamyka fabrykę w Niemczech i przenosi produkcję do Polski
Producent elektroniki użytkowej TechniSat ogłosił decyzję o zamknięciu swojej fabryki w Schöneck we wschodnich Niemczech. Produkcja zostanie przeniesiona do Polski, na Dolny Śląsk, do zakładu w Siemianicach pod Obornikami Śląskimi, na północ od Wrocławia. Decyzja oznacza utratę pracy dla około 70 osób i wywołała poruszenie w lokalnych władzach niemieckich.
Trwa rewitalizacja zabytkowych fabryk przy ul. Sienkiewicza w Łodzi [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rewitalizacja zabytkowych fabryk przy ul. Sienkiewicza w Łodzi [ZDJĘCIA]
Trwa rewitalizacja zabytkowych, przedwojennych fabryk nieopodal pasażu Schillera w Łodzi. Ostatecznego kształtu nabierają modernizowane budynki przy ul. Sienkiewicza 61a i 63.
Nowe Centrum Łodzi to wielki plac budowyartykuł
Pokaż artykuł
Nowe Centrum Łodzi to wielki plac budowy
Rynek, parkingi, mieszkania, a nawet kino – to wszystko już niebawem powstanie w Nowym Centrum Łodzi. Prace już trwają.
Trwa rozbiórka najstarszej kamienicy na Woli. Co może powstać w tym miejscu? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa rozbiórka najstarszej kamienicy na Woli. Co może powstać w tym miejscu? [FILMY]
Kupka gruzu. Tyle zostało z najstarszej, zachowanej do dziś kamienicy na warszawskiej Woli. Chodzi o dawną kamienicę Abrama Włodawera, przy ulicy Łuckiej 8, w centrum Warszawy, nieopodal Złotych Tarasów i Fabryki Norblina. Od wielu lat stała opuszczona i popadała w coraz większą ruinę.
Na Dolnym Śląsku rozpoczęła się budowa nowego, dużego kompleksu basenowego [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku rozpoczęła się budowa nowego, dużego kompleksu basenowego [WIZUALIZACJE]
W województwie dolnośląskim powstanie nowy, duży kompleks basenowy. ALSTAL Grupa Budowlana rozpoczęła budowę kompleksu zewnętrznych basenów rekreacyjnych przy ulicy Spacerowej 24 w Bolesławcu. Inwestycja realizowana jest w formule "zaprojektuj i wybuduj", a jej wartość to niemal 58 milionów złotych. Zgodnie z umową, budowa ma zakończyć się do końca maja 2024 roku.
W Łodzi remontowana jest zabytkowa famuła przy ul. Ogrodowej 24 [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi remontowana jest zabytkowa famuła przy ul. Ogrodowej 24 [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Kolejny zabytkowy, okazały kompleks w Łodzi odzyska swój dawny blask. W Śródmieściu trwa remont i przebudowa famuły przy ulicy Ogrodowej 24, która zmienia się w atrakcyjny kompleks mieszkalno-usługowy z przestrzeniami biurowymi.
Trilux, niemiecki producent oświetlenia LED, wybuduje w Świdniku fabrykę opraw oświetleniowychartykuł
Pokaż artykuł
Trilux, niemiecki producent oświetlenia LED, wybuduje w Świdniku fabrykę opraw oświetleniowych
Trilux, niemiecki producent oświetlenia LED, wprowadzi się do liczącego 23 tys. mkw. obiektu, który powstanie w Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku. Budowa rozpocznie się latem tego roku.
Koreański koncern Posco wybuduje za 183,6 mln zł fabrykę rdzeni do silników napędowych w Brzeguartykuł
Pokaż artykuł
Koreański koncern Posco wybuduje za 183,6 mln zł fabrykę rdzeni do silników napędowych w Brzegu
Kolejny sukces Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej! Firma Posco Mobility Solution Poland, część renomowanego koreańskiego koncernu Posco, ogłosiła plany zbudowania nowoczesnej fabryki rdzeni do silników napędowych w Brzegu, w województwie opolskim. Inwestycja ta, opiewająca na kwotę 183,6 mln zł, skorzysta ze zwolnień podatkowych, a jej realizacja rozpocznie się w kwietniu 2024 roku.
REKLAMA