REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Ukraińska armatohaubica Bohdana będzie produkowana w Polsce. Historyczny przełom w polsko‑ukraińskiej współpracy zbrojeniowejartykuł
Pokaż artykuł
Ukraińska armatohaubica Bohdana będzie produkowana w Polsce. Historyczny przełom w polsko‑ukraińskiej współpracy zbrojeniowej
To już przesądzone: nowoczesna ukraińska armatohaubica 2S22 Bohdana kal. 155 mm — broń, która zdobyła reputację jednego z najbardziej efektywnych systemów artyleryjskich na froncie — będzie produkowana w Polsce. To efekt współpracy polskiej spółki Ponar Wadowice (woj. małopolskie) i ukraińskich Kramatorskich Zakładów Budowy Ciężkich Obrabiarek, które powołały wspólną firmę PK MIL SA.
W Polsce może powstać centrum produkcyjno-logistyczne dla rakiet Hydra 70 mm dla 96 śmigłowców AH-64 Apacheartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce może powstać centrum produkcyjno-logistyczne dla rakiet Hydra 70 mm dla 96 śmigłowców AH-64 Apache
Zakłady Chemiczne NITRO-CHEM S.A., we współpracy z amerykańskimi partnerami General Dynamics Ordnance and Tactical Systems (GD-OTS) oraz Paramount Enterprises International Inc. (PEI), podpisały dziś w siedzibie Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. w Warszawie porozumienie dotyczące rozwoju zdolności produkcyjnych w zakresie niekierowanych rakiet Hydra 70 mm w bydgoskim Nitro-Chemie.
W Polsce będą produkowane słynne amerykańskie niekierowane rakiety Hydra 70 mm?artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce będą produkowane słynne amerykańskie niekierowane rakiety Hydra 70 mm?
Zakłady Chemiczne NITRO-CHEM S.A., we współpracy z amerykańskimi partnerami General Dynamics Ordnance and Tactical Systems (GD-OTS) oraz Paramount Enterprises International Inc. (PEI), podpisały 12 maja w siedzibie Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. w Warszawie porozumienie dotyczące rozwoju zdolności produkcyjnych w zakresie niekierowanych rakiet Hydra 70 mm w bydgoskim Nitro-Chemie.
[śląskie] Dąbrowa Górnicza: zielone światło dla drogi do terenów inwestycyjnych w Tucznawieartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Dąbrowa Górnicza: zielone światło dla drogi do terenów inwestycyjnych w Tucznawie
Dąbrowska Rada Miejska przyjęła uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2012 - 20...
Jawor: Będzie jeszcze jedna fabryka Mercedesa?artykuł
Pokaż artykuł
Jawor: Będzie jeszcze jedna fabryka Mercedesa?
Wczoraj oficjalnie poinformowano o drugiej inwestycji Mercedesa w Jaworze – fabryce bateri...
P3 zdobywa certyfikat BREEAM Outstanding dla parku P3 Warsaw IIartykuł
Pokaż artykuł
P3 zdobywa certyfikat BREEAM Outstanding dla parku P3 Warsaw II
P3 Logistic Parks, wiodący deweloper i inwestor nieruchomości logistycznych w Europie otrzymał dla parku P3 Warsaw II certyfikat BREEAM na poziomie „Outstanding” – najwyższą możliwą ocenę w tym systemie. Jest to pierwsza inwestycja P3 w Polsce z tak wysokim wynikiem oraz jednocześnie dopiero trzecia i czwarta hala w Polsce z wynikiem „Outstanding”.
PKP PLK zakończyły budowę nowych mostów nad Wisłą w Krakowie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK zakończyły budowę nowych mostów nad Wisłą w Krakowie [ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły budowę nowych mostów nad Wisłą w Krakowie. Gotowe są też wiadukty i estakady kolejowe w centrum miasta. Dzięki temu od 11 czerwca zwiększyły się możliwości przejazdu dla pasażerów w pociągach dalekobieżnych i aglomeracyjnych. Inwestycja za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Biurowiec North Gate z nowymi najemcamiartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec North Gate z nowymi najemcami
Savills Polska sfinalizował dwie nowe umowy najmu w North Gate, w wyniku których swoje przestrzenie w biurowcu zajmą H+H Polska oraz renomowany kantor wymiany walut. H+H Polska, będąca częścią Grupy H+H International A/S, wynajęła całe 11. piętro o łącznej powierzchni około 840 m kw. Wynajmującego reprezentował Savills Polska, natomiast najemcę zespół Colliers, co – jak podkreślają uczestnicy transakcji – pozwoliło na sprawne przeprowadzenie procesu w atmosferze otwartej komunikacji i profesjonalizmu.
Politechnika Morska otworzyła Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Politechnika Morska otworzyła Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających w Szczecinie
Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających (CEOP) Politechniki Morskiej w Szczecinie zostało uroczyście otwarte 27 maja przy ul. Dębogórskiej 12.
[mazowieckie] Skanska podpisała kontrakt o wartości  335 mln zł bruttoartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Skanska podpisała kontrakt o wartości 335 mln zł brutto
Blisko 335 mln zł brutto będzie kosztować rozbudowa drogi krajowej nr 8 na odc. la – Wyszków - węzeł...
Umowa na opracowanie dokumentacji rozbudowy węzła A4 Kraków Południe podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
Umowa na opracowanie dokumentacji rozbudowy węzła A4 Kraków Południe podpisana
Kompleksową dokumentację projektową rozbudowy węzła autostradowego Kraków Południe, na skrzyżowaniu...
[Kraków] Osiedle "Piedmont No 11"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Kraków] Osiedle "Piedmont No 11"
Kraków, Podgórze, Śliska 11
W Warszawie dobiega końca budowa Centrum Aktywności Międzypokoleniowej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie dobiega końca budowa Centrum Aktywności Międzypokoleniowej [WIZUALIZACJE]
Warszawa dba zarówno o starszych, jak i młodszych warszawiaków, dlatego przy ul. Korotyńskiego 13, na Ochocie, dobiega końca budowa kolejnego Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. W kameralnym budynku na Ochocie znajdą się: żłobek, placówka opiekuńczo-wychowawcza, środowiskowy dom pomocy dla osób z niepełnosprawnościami oraz dzienny dom pobytu dla seniorów. Będą m.in. sale aktywności ruchowej, pracownie, placówka opiekuńczo-wychowawcza, żłobek i ogólnodostępna kawiarnia.
Kolejna zabytkowa kamienica w centrum Katowic odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna zabytkowa kamienica w centrum Katowic odzyskała dawny blask [ZDJĘCIA]
Trwa proces rewitalizacji Katowic. Opolska 13 to punkt adresowy, przy którym znajduje się kolejna odnowiona zabytkowa kamienica w śródmieściu. Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach zakończył jej kompleksową modernizację energetyczną. W ramach inwestycji m.in. odtworzone zostały znajdujące się na elewacji detale architektoniczne, dzięki czemu budynek wpisuje się w charakter okolicy i znajdujących się w sąsiedztwie kamienic.
W centrum Wrocławia rusza budowa Centrum Współpracy Polsko - Ukraińskiej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Wrocławia rusza budowa Centrum Współpracy Polsko - Ukraińskiej [WIZUALIZACJE]
Uniwersytet Wrocławski 21 sierpnia 2025 r. zawarł umowę z P.B. Alfa Dach Sp. z o.o. na budowę Centrum Współpracy Polsko – Ukraińskiej, budynku z częścią dydaktyczną i biblioteką Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych UWr (Instytut Muzykologii). Budynek powstanie przy ul. Kuźniczej 29b.
We Wrocławiu trwa budowa Centrum Współpracy Polsko - Ukraińskiej [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu trwa budowa Centrum Współpracy Polsko - Ukraińskiej [FILM+WIZUALIZACJE]
Na wrocławskim Starym Mieście trwa budowa Centrum Współpracy Polsko – Ukraińskiej, budynku z częścią dydaktyczną i biblioteką Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego (Instytut Muzykologii). Budynek powstaje kilkaset metrów od Runku, przy ul. Kuźniczej 29b.
Warimpex wybuduje nowy kompleks mixed-use w centrum Krakowaartykuł
Pokaż artykuł
Warimpex wybuduje nowy kompleks mixed-use w centrum Krakowa
Duży, znany międzynarodowy inwestor planuje kolejne inwestycje przy ulicy Mogilskiej w Krakowie. Firma Warimpex, założona w 1959 roku spółka dewelopersko-inwestycyjna z siedzibą w Wiedniu, postawiła dotychczas dwa nowe biurowce przy tej ulicy na krakowskich Grzegórzkach. W planach ma jeszcze budowę dwóch następnych tego typu obiektów w tej lokalizacji.
Jedna z najważniejszych i najbardziej wymagających inwestycji drogowych w Polsce gotowa! [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Jedna z najważniejszych i najbardziej wymagających inwestycji drogowych w Polsce gotowa! [FILMY]
Kierowcy mogą już od kilku dni korzystać z nowo wybudowanego odcinka trasy S1 Przybędza - Milówka, zwanej obejściem Węgierskiej Górki. To jedna z najważniejszych i najbardziej wymagających inwestycji drogowych w Polsce.
Starą "Zakopianką" już nie pojedziemyartykuł
Pokaż artykuł
Starą "Zakopianką" już nie pojedziemy
W piątek, 30 sierpnia, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) otworzy dla kierowców nową, dwujezdniową drogę krajową nr 47 z Rdzawki do Nowego Targu. Równocześnie zamknie możliwość przejazdu do Krakowa dotychczasowym przebiegiem tej trasy, prowadzącym m.in. przez Klikuszową. Kierowcy jadący od strony Tatr i Pienin na nową trasę będą mogli wjechać na dwóch węzłach – Nowy Targ Zachód (skrzyżowanie z ul. Ludźmierską, DW957) i Nowy Targ Południe (skrzyżowanie z ul. Krakowską).
Kraków: Udostępniono kierowcom 2,6 km S7 oraz nowy węzeł Grębałówartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Udostępniono kierowcom 2,6 km S7 oraz nowy węzeł Grębałów
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) udostępniła kierowcom 2,6 km drogi ekspresowej S7 oraz nowy węzeł Grębałów. To równocześnie kolejne kilometry IV obwodnicy Krakowa. Do domknięcia pełnego ringu brakuje jeszcze odcinka Mistrzejowice - Grębałów o długości 3,5 km, który Dyrekcja planuje otworzyć jesienią przyszłego roku.
REKLAMA