REKLAMA
Znaleziono 3947 wyników
Fabryki z branży automotive w woj. opolskim szykują się do rozbudowy i przestawienia produkcji   artykuł
Pokaż artykuł
Fabryki z branży automotive w woj. opolskim szykują się do rozbudowy i przestawienia produkcji
Firmy z branży automotive, które posiadają swoje fabryki na terenie województwa opolskiego planują rozbudowy i przestawienie produkcji na coraz większą ilość części do aut elektrycznych. Zyska na tym region. Powstanie wiele nowych miejsc pracy.
Strategiczne trasy w województwie łódzkim już gotoweartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczne trasy w województwie łódzkim już gotowe
W pełni można już korzystać z najważniejszych szlaków drogowych, autostrad: A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód). Równie silnie rozwinięta jest także sieć dróg ekspresowych. S8 prowadzi z północnego wschodu województwa na południowy zachód, łącząc stolicę kraju z Dolnym Śląskiem, natomiast S14 stanowi zachodnią część ringu drogowego wokół aglomeracji łódzkiej.
Fundusz Pomerania zostaje na dłużej w kompleksie Posejdonartykuł
Pokaż artykuł
Fundusz Pomerania zostaje na dłużej w kompleksie Posejdon
Fundusz Pomerania Sp. z o.o. pozostaje w biurowcu Posejdon w Szczecinie, podpisując kolejną umowę najmu powierzchni biurowej w tej największej inwestycji biurowej w regionie. Przy wyborze i renegocjacji warunków najmu Funduszowi Pomerania doradzała firma Litwiniuk Property Sp. z o.o., specjalizująca się w doradztwie na rynku nieruchomości komercyjnych.
Należąca do Dino Polska S.A. firma Agro-Rydzyna otwiera duży zakład produkcyjny w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Należąca do Dino Polska S.A. firma Agro-Rydzyna otwiera duży zakład produkcyjny w Wielkopolsce
Kolejna duża inwestycja w Wielkopolsce. Firma Agro-Rydzyna, należąca do Grupy Dino Polska, zakończyła budowę nowego zakładu rozbioru mięsa wieprzowego w Jastrowiu (woj. wielkopolskie). Firma obecna na rynku od 1992 r., stanowi część Grupy Dino Polska i zaopatruje wyłącznie sieć marketów Dino w świeże mięso.
W Białymstoku powstanie Centrum Badań i Prac Rozwojowych BioNanoTechno UwBartykuł
Pokaż artykuł
W Białymstoku powstanie Centrum Badań i Prac Rozwojowych BioNanoTechno UwB
W Białymstoku powstanie Centrum Badań i Prac Rozwojowych BioNanoTechno UwB (CB+R-BNT UwB). Projekt Uniwersytetu w Białymstoku otrzymał dotację na kwotę ponad 23 milionów złotych. Utworzenie Centrum Badań i Prac Rozwojowych BioNanoTechno UwB (CB+R-BNT UwB) to projekt wieloobszarowy, w ramach którego podejmowane będą aktualne wyzwania związane z rozwojem gospodarczym województwa podlaskiego, zgodne z kierunkami wskazanymi w Planie rozwoju przedsiębiorczości w oparciu o inteligentne specjalizacje województwa podlaskiego 2021–2027+ RIS3 2027+.
Wielkopolska: Droga ekspresowa S5 z patronatem Powstańców Wielkopolskichartykuł
Pokaż artykuł
Wielkopolska: Droga ekspresowa S5 z patronatem Powstańców Wielkopolskich
Tuż przed 107. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego Minister Infrastruktury podjął decyzję o nadaniu drodze ekspresowej S5 nazwy „Trasa Powstańców Wielkopolskich”. Informują o tym tablice umieszczone wzdłuż trasy, podkreślając historyczne dziedzictwo regionu.
GDDKiA złożyła wniosek o ZRID dla odcinka drogi S74 od Mniowa do Kielcartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA złożyła wniosek o ZRID dla odcinka drogi S74 od Mniowa do Kielc
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) złożyła wniosek do Wojewody Świętokrzyskiego o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla odcinka drogi ekspresowej S74 od Mniowa do Kielc. Inwestycja realizowana jest w systemie "Projektuj i buduj" od marca 2022 roku.
Teatr Polski we Wrocławiu przechodzi gruntowną modernizację [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Teatr Polski we Wrocławiu przechodzi gruntowną modernizację [WIZUALIZACJE]
Jeden z najsłynniejszych i najlepszych teatrów w Polsce - Teatr Polski we Wrocławiu jest gruntownie modernizowany. Inwestycja będzie etapowana. Pierwszy etap polega na pracach remontowych na Dużej Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego w budynku głównym teatru, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 3. W dalszej kolejności planowane są prace związane z remontem i modernizacją Sceny Kameralnej przy ul. Świdnickiej 28.
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo planuje nową inwestycję w Dąbrowie Górniczej. Drugi zakład światowego giganta stworzy nowe miejsca pracy artykuł
Pokaż artykuł
Włoski koncern motoryzacyjny Brembo planuje nową inwestycję w Dąbrowie Górniczej. Drugi zakład światowego giganta stworzy nowe miejsca pracy
Światowy lider w produkcji układów hamulcowych – planuje budowę nowoczesnej odlewni na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To będzie drugi zakład firmy w mieście, obok istniejącej fabryki przy ul. Roździeńskiego. Inwestor właśnie otrzymał decyzję środowiskową, która określa warunki realizacji przedsięwzięcia.
Polska firma Corotop zainwestuje 83 mln złotych w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Corotop zainwestuje 83 mln złotych w woj. opolskim
Kolejna polska firma zainwestuje na terenie województwa opolskiego, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem będzie to spółka Corotop, która zainwestuje w Ozimku.
Nowa, "słodka" inwestycja w Rudzie Śląskiejartykuł
Pokaż artykuł
Nowa, "słodka" inwestycja w Rudzie Śląskiej
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna nie zwalnia tempa i wydaje kolejne decyzje o wsparciu inwestycji na terenie województwa śląskiego. Projekt inwestycyjny zostanie zrealizowany w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Co cieszy podwójnie, będzie to kolejna inwestycja polskiej firmy.
Dodatkowe 10 mln euro z UE na rewitalizację Łodzi. Odnowione kamienice, bezpieczne drogi i zieleńartykuł
Pokaż artykuł
Dodatkowe 10 mln euro z UE na rewitalizację Łodzi. Odnowione kamienice, bezpieczne drogi i zieleń
Odnowione kamienice, bezpieczne drogi i nowe zielone pasaże. Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył dodatkowe blisko 10 mln euro dla Łodzi na odnowę centrum miasta z Funduszy Europejskich dla Łódzkiego.
ARBENIUM wybuduje zakład produkcyjny w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
ARBENIUM wybuduje zakład produkcyjny w woj. śląskim
Kolejna polska firma zdecydowała się zainwestować na terenie województwa śląskiego, przy wsparciu udzielonemu przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem w liczących liczących ponad 63 tysiące mieszkańców Siemianowicach Śląskich - jednym z najmłodszych miast na Górnym Śląsku.
Nowa inwestycja z sektora projektowania i produkcji materiałów POS  w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja z sektora projektowania i produkcji materiałów POS w Katowicach
Kolejna polska firma zainwestuje w woj. śląskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem w stolicy województwa - Katowicach. Będzie to nowa inwestycja z sektora projektowania i produkcji materiałów POS
Półmetek budowy wielkiej fabryki Northvolt w Gdańsku. Produkcja ruszy na początku 2023 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Półmetek budowy wielkiej fabryki Northvolt w Gdańsku. Produkcja ruszy na początku 2023 roku
W Gdańsku trwa budowa największej w Europie fabryki systemów bateryjnych i magazynów energii firmy Northvolt. Ten europejski dostawca ogniw jonowo-litowych i systemów bateryjnych w gdańskim zakładzie stawia na wysoką automatyzację produkcji, ale równolegle planuje podwoić obecne zatrudnienie.
Podróżni z Kaszub szybciej dojadą koleją do Trójmiastaartykuł
Pokaż artykuł
Podróżni z Kaszub szybciej dojadą koleją do Trójmiasta
Podróżni z Kaszub szybciej dojadą do Trójmiasta z wygodnych, przebudowanych peronów. Dzięki drugiemu torowi zwiększy się przepustowość na trasie, na którą będzie mogło wyjechać więcej pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na realizację prac budowlanych na linii kolejowej nr 201 Somonino – Gdańsk Osowa wraz z elektryfikacją linii kolejowej nr 229 na odcinku Glincz – Kartuzy. Inwestycja w zakresie linii nr 201 planowana jest do sfinansowania ze środków budżetu państwa, a dla linii nr 229 z programu FEnIKS.
Wielka i ważna inwestycja za blisko 1,5 mld zł netto na trasie Bydgoszcz – Trójmiasto artykuł
Pokaż artykuł
Wielka i ważna inwestycja za blisko 1,5 mld zł netto na trasie Bydgoszcz – Trójmiasto
Będzie lepszy dostęp do kolei dla podróżnych oraz sprawniejszy przewóz towarów na trasie Bydgoszcz – Trójmiasto dzięki planowanym zmianom na stacji Maksymilianowo, w województwie kujawsko-pomorskim. Ogłoszono przetarg na jej modernizację w ramach prac na linii kolejowej nr 201. Zakończenie inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. planowane jest w 2029 r. Projekt ubiega się o dofinansowanie ze środków z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko na lata 2021-2027 (FEnIKS). Szacunkowa wartość zamówienia wynosi blisko 1,5 mld zł netto.
Duże opóźnienie na budowie drogi ekspresowej S10 między Bydgoszczą a Toruniem [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Duże opóźnienie na budowie drogi ekspresowej S10 między Bydgoszczą a Toruniem [FILM]
W województwie kujawsko-pomorskim trwa budowa drogi ekspresowej S10 Solec Kujawski - Toruń Zachód. To najdłuższy z czterech odcinków drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz - Toruń. Umowę na realizację, w systemie Projektuj i buduj, dla pierwszego odcinka S10 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała z Grupą Mirbud w maju 2022 r., a jej wartość to 426 mln zł. Inwestycja ma jednak spore opóźnienie.
Zakończyła się kompleksowa przebudowa zabytkowego dworca Toruń Miasto  [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się kompleksowa przebudowa zabytkowego dworca Toruń Miasto [ZDJĘCIA]
Polskie Koleje Państwowe S.A. zakończyły kompleksową przebudowę dworca Toruń Miasto. Metamorfoza łączy troskę o 136-letnią historię z nowoczesnością i potrzebami pasażerów. Budynek jest bardziej komfortowy, dostępny dla wszystkich pasażerów i z ciekawie zaaranżowaną poczekalnią letnią.
Duże opóźnienie na budowie drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz - Toruń [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Duże opóźnienie na budowie drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz - Toruń [FILMY]
W województwie kujawsko-pomorskim trwa budowa drogi ekspresowej S10 Solec Kujawski - Toruń Zachód. To najdłuższy z czterech odcinków drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz - Toruń. Umowę na realizację, w systemie Projektuj i buduj, dla pierwszego odcinka S10 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała z Grupą Mirbud w maju 2022 r., a jej wartość to 426 mln zł. Inwestycja ma jednak spore opóźnienie.
REKLAMA