REKLAMA
Znaleziono 1893 wyników
Japoński gigant z branży tytoniowej JTI zwiększa inwestycje w Polsce do 1,3 mld dolarówartykuł
Pokaż artykuł
Japoński gigant z branży tytoniowej JTI zwiększa inwestycje w Polsce do 1,3 mld dolarów
Kolejny wielki, światowy koncern z branży tytoniowej zdecydował się na zwiększenie swoich inwestycji w Polsce. Tym razem jest to Japan Tobacco International, który inwestuje w swoją fabrykę nowatorskich wyrobów tytoniowych w Starym Gostkowie pod Łodzią.
W woj. opolskim powstaje fabryka koreańskiej firmy z branży elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
W woj. opolskim powstaje fabryka koreańskiej firmy z branży elektromobilności
W województwie opolskim trwa realizacja kolejnej dużej inwestycji zagranicznej. W Brzegu powstaje pierwsza w Polsce fabryka koreańskiej firmy POSCO International Poland E-Mobility. Obiekt budowany jest na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Dekpol Budownictwo.
Panattoni realizuje inwestycję BTO dla Danfoss – większe możliwości produkcyjne i nowe miejsca pracy na Pomorzuartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni realizuje inwestycję BTO dla Danfoss – większe możliwości produkcyjne i nowe miejsca pracy na Pomorzu
Panattoni realizuje kolejną inwestycję BTO dla Danfoss – globalnego lidera w dziedzinie ogrzewnictwa, chłodnictwa, automatyki przemysłowej i napędów elektrycznych. W Tuchomiu (gmina Żukowo, powiat kartuski, woj. pomorskie) powstaje nowoczesny obiekt produkcyjno-magazynowy o powierzchni ok. 22 500 m kw., którego budowa zakończy się wiosną bieżącego roku. Nowy zakład wzmocni obecność firmy w Polsce i wesprze lokalny rynek pracy. Zakład pomieści łącznie 500 pracowników.
Więcej wagonów z polskich fabryk na torachartykuł
Pokaż artykuł
Więcej wagonów z polskich fabryk na torach
Kolejne wagony dla pasażerów PKP Intercity. Pierwsze 6 pojazdów wyjedzie na tory w najbliższych dniach, a kolejne w następnych tygodniach. Wagony pojadą z prędkością do 200 km/h.
Kolejny duży krok ku budowie wielkiej fabryki rakiet za 2 mld złotych w Gorzowie Wielkopolskim [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny duży krok ku budowie wielkiej fabryki rakiet za 2 mld złotych w Gorzowie Wielkopolskim [FILMY]
W Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie), w zachodniej części Polski, trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy jednej z najważniejszych inwestycji zbrojeniowych w historii Polski. W rejonie ulicy Mironickiej ma powstać fabryka pocisków rakietowych o powierzchni 116 hektarów, realizowana przez konsorcjum polskiej firmy WB Electronics oraz koreańską Hanwha Aerospace.
Kolejne grupowe zwolnienia w wielkiej, znanej zagranicznej firmie w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne grupowe zwolnienia w wielkiej, znanej zagranicznej firmie w Polsce
Niestety, napływają kolejne złe informacje z branży automotive w Polsce. Kolejna duża, znana zagraniczna firma ogłosiła zwolnienia grupowe. Tym razem dotyczą województwa wielkopolskiego.
TAURON uruchomił w Mysłowicach swoją największą farmę fotowoltaicznąartykuł
Pokaż artykuł
TAURON uruchomił w Mysłowicach swoją największą farmę fotowoltaiczną
TAURON zakończył pierwszy etap budowy farmy fotowoltaicznej w Mysłowicach – Dziećkowicach. Farma o mocy 37 MW powstała na zrekultywowanym składowisku odpadów paleniskowych, a jej moc docelowa sięgnie 100 MW. Uruchomienie farmy w Mysłowicach oznacza, że moc zainstalowana w zielonych aktywach TAURONA przekroczyła 600 MW.
Nowe Centra Przesiadkowe w Zabrzu zostały otwarte! [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowe Centra Przesiadkowe w Zabrzu zostały otwarte! [FILM+ZDJĘCIA]
W ramach projektu finansowanego ze środków unijnych, powstały dwa Centra Przesiadkowe w Zabrzu: w centrum miasta przy ul. Goethego oraz w dzielnicy Rokitnica przy ul. Krakowskiej i ul. Ofiar Katynia. Inwestycja jest ważna dla mieszkańców. Nowe obiekty usprawnią komunikację i ułatwią pasażerom przesiadanie się na transport zbiorowy. Będą też mogli korzystać z nowoczesnego, zielonego dachu z tarasem.
KGHM zapowiada współpracę z Samsungiem. Kolejny krok ku dekarbonizacjiartykuł
Pokaż artykuł
KGHM zapowiada współpracę z Samsungiem. Kolejny krok ku dekarbonizacji
KGHM Polska Miedź S.A. podpisała porozumienie (Memorandum of Understanding) z Samsung C&T Corporation dotyczące współpracy przy wdrażaniu technologii nisko i zeroemisyjnych. Spółki zapowiedziały wspólne działania w zakresie OZE, małych modułowych reaktorów jądrowych (SMR), produkcji i wykorzystaniu wodoru czy technologii wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCSU), która mogłaby zostać wykorzystana w procesach hutniczych.
ArcelorMittal Poland kontynuuje inwestycje w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
ArcelorMittal Poland kontynuuje inwestycje w Krakowie
Przez dwie dekady obecności w Polsce koncern zainwestował w obie walcownie już prawie 2,5 mld zł. Zakończony niedawno projekt budowy pieców wodorowych w wyżarzalni krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland pochłonął 52 mln zł. Blachy wyżarzane są teraz bez użycia amoniaku, co w dłuższej perspektywie przyniesie wymierne korzyści środowiskowe – już teraz pozwoliło zmniejszyć emisję CO2 z procesu o 50 proc. Instalacja jest obecnie w fazie rozruchu.
W Rybniku powstaje największy blok gazowo-parowy w Polsce i jeden z największych w Europie artykuł
Pokaż artykuł
W Rybniku powstaje największy blok gazowo-parowy w Polsce i jeden z największych w Europie
Powstający blok gazowo-parowy w Rybniku o mocy elektrycznej 882,9 MW będzie jednym z największych i najbardziej sprawnych bloków tego typu w Polsce i jednym z największych w Europie. Docelowo pokryje on zapotrzebowanie na energię elektryczną dla blisko 2 mln gospodarstw domowych.
Ponad 16 mld euro w formie preferencyjnych pożyczek na wsparcie krajowego systemu energetycznego z KPOartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 16 mld euro w formie preferencyjnych pożyczek na wsparcie krajowego systemu energetycznego z KPO
16 mld euro, czyli około 70 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) zostanie przekazane w formie atrakcyjnych, preferencyjnych pożyczek na inwestycje wspierające transformację energetyczną Polski. Umowę w tej sprawie podpisała ministra Paulina Hennig-Kloska i prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Mirosław Czekaj.
Za 3,6 mld złotych w Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Za 3,6 mld złotych w Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [FILM+WIZUALIZACJE]
W województwie śląskim realizowana jest kolejna wielka inwestycja. W Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie, która już od 2027 roku zapewni dostawy prądu dla aż 2 milionów odbiorców. Projekt realizowany jest przez konsorcjum składające się z firm: Polimex Mostostal oraz Siemens Energy. Dzięki wartości projektu sięgającej około 3,6 miliarda złotych, elektrownia gazowa w Rybniku jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć energetycznych w Polsce. W niedalekiej przyszłości nowy blok gazowo-parowy stanie się ważną częścią systemu energetycznego, łącząc w sobie innowacyjne rozwiązania techniczne z troską o środowisko naturalne.
[Dolny Śląsk] Powstanie 1000 nowych miejsc pracy w Trzebnicy dzięki inwestycji Perfandartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Powstanie 1000 nowych miejsc pracy w Trzebnicy dzięki inwestycji Perfand
Perfand to pierwsza firma, która zdecydowała się ulokować swoja fabrykę na terenie Gminnej Strefy Ak...
[Wrocław] Bombardier zainwestował kolejne 250 milionów złotych we wrocławską fabrykęartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Bombardier zainwestował kolejne 250 milionów złotych we wrocławską fabrykę
Ponad 250 mln zł zainwestowała w rozbudowę zakładu we Wrocławiu firma Bombardier Transportation Pols...
[Dolny Śląsk] Około 19 milionów euro pomocy publicznej dla wielkiej inwestycji Daimlera w Jaworzeartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Około 19 milionów euro pomocy publicznej dla wielkiej inwestycji Daimlera w Jaworze
Około 19 milionów euro wyniesie pomoc publiczna udzielona Daimlerowi w ramach wsparcia budowy fabryk...
Warszawa: Grodzieńska 19 – dawniej stała fabryka, powstaną mieszkania. Zbuduje je Agena Development [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Grodzieńska 19 – dawniej stała fabryka, powstaną mieszkania. Zbuduje je Agena Development [WIZUALIZACJE]
Mydła i świecie produkowano przy ulicy Grodzieńskiej na Szmulowiźnie jeszcze przed II wojną światową...
Kronospan zainwestuje ponad 2 miliardy złotych w Szczecinkuartykuł
Pokaż artykuł
Kronospan zainwestuje ponad 2 miliardy złotych w Szczecinku
Szykują się dwie nowe, wielkie inwestycje globalnego koncernu Kronospan w Szczecinku, w województwie zachodniopomorskim. Powstaną nowe miejsca pracy. Kronospan, jeden z największych światowych producentów płyt drewnopochodnych, zdecydował się przenieść swoją fabrykę papieru z Rudawy Śląskiej pod Głuchołazami (woj. opolskie) do Szczecinka. Dodatkowo wybuduje w tym mieście elektrociepłownię w technologii CHP, która ma zasilać zakład oraz miasto. Docelowo łączna wartość tych inwestycji wyniesie ok. 500 milionów euro, czyli ponad 2 miliardy złotych. Znamy szczegóły.
Aglomeracja Wrocławska: Bosch zwiększy zatrudnienie w fabryce układów hamulcowychartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Bosch zwiększy zatrudnienie w fabryce układów hamulcowych
Fabryka układów hamulcowych Bosch w Mirkowie koło Wrocławia w 2017 roku po raz kolejny odn...
3000 nowych miejsc pracy! Pod Łodzią powstaje wielka fabryka pomp ciepła Daikin [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
3000 nowych miejsc pracy! Pod Łodzią powstaje wielka fabryka pomp ciepła Daikin [FILM]
Kolejna wielka inwestycja produkcyjna w aglomeracji łódzkiej. Jeszcze w tym roku, w grudniu, w Ksawerowie (powiat pabianicki) pod Łodzią zostanie otwarta fabryka pomp ciepła japońskiej firmy Daikin. Inwestycja realizowana jest w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Będzie to pierwszy zakład produkcyjny tego znanego globalnego koncernu w Polsce.
REKLAMA