REKLAMA
Znaleziono 60 wyników
Węgiel, zysk i przyszłość Bogdankiartykuł
Pokaż artykuł
Węgiel, zysk i przyszłość Bogdanki
Lubelski Węgiel Bogdanka zakończył pierwsze półrocze 2025 roku w świetnym stylu. Spółka wypracowała aż 408,6 mln zł EBITDA i 264,7 mln zł zysku netto, przy przychodach sięgających 1,5 mld zł. Produkcja węgla handlowego wyniosła 3,87 mln ton, a sprzedaż 4 mln ton. Wyniki te, szczególnie po latach spadków cen surowca, pokazują siłę finansowego i operacyjnego potencjału Bogdanki. Czy to zapowiedź złotych lat dla lubelskiej kopalni?
[Opole] List intencyjny w sprawie budowy bloków w Elektrowni Opole podpisanyartykuł
Pokaż artykuł
[Opole] List intencyjny w sprawie budowy bloków w Elektrowni Opole podpisany
- Zadaniem ministra skarbu państwa i PGE było budowanie takiego modelu, by uczynić przedsięwzięcie n...
[dolnośląskie] Górażdże zwiększają wykorzystanie paliw alternatywnychartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Górażdże zwiększają wykorzystanie paliw alternatywnych
W Cementowni Górażdże uruchomiono nową instalację do transportu i podawania paliw alternatywnych. Dz...
ARP S.A., LW „Bogdanka’’ S.A. i Gmina Łęczna podpisały list intencyjny w sprawie nowego obszaru inwestycyjnegoartykuł
Pokaż artykuł
ARP S.A., LW „Bogdanka’’ S.A. i Gmina Łęczna podpisały list intencyjny w sprawie nowego obszaru inwestycyjnego
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., LW „Bogdanka’’ S.A. i Gmina Łęczna zawiązują współpracę na rzecz utworzenia nowego obszaru inwestycyjnego, który ma umożliwić rozwój przemysłu, innowacyjności, tworzyć miejsca pracy by zróżnicować gospodarkę regionu.
W woj. lubelskim powstanie nowa strefa ekonomiczna?artykuł
Pokaż artykuł
W woj. lubelskim powstanie nowa strefa ekonomiczna?
Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A., PGE Dystrybucja S.A. Oddział Lublin oraz Gmina Łęczna podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy tworzeniu nowej strefy ekonomicznej na terenie sołectw Podzamcze i Stara Wieś w gminie Łęczna. Planowana strefa obejmie łącznie ok. 180 hektarów i ma stać się przestrzenią dla rozwoju nowoczesnego przemysłu, inwestycji oraz nowych miejsc pracy.
Farma fotowoltaiczna w Bogdance, w województwie lubelskim na finiszuartykuł
Pokaż artykuł
Farma fotowoltaiczna w Bogdance, w województwie lubelskim na finiszu
Zakończyły się główne prace instalacyjne przy budowie nowej farmy fotowoltaicznej w Bogdance, woj. lubelskie. Na działce o powierzchni 5,66 ha zainstalowano już 5.552 wysokowydajnych, dwustronnych paneli fotowoltaicznych. Nowa farma będzie posiadać moc 3 MWp.
KOGENERACJA S.A. zwiększy produkcję zielonej energii  we wrocławskiej elektrociepłowniartykuł
Pokaż artykuł
KOGENERACJA S.A. zwiększy produkcję zielonej energii we wrocławskiej elektrociepłowni
Wrocławska KOGENERACJA S.A., której głównym akcjonariuszem jest Grupa EDF, planuje zwiększyć produkc...
[Polska] Polskie konopie ratują tereny zniszczone przez przemysł! To pierwszy taki projekt na świecieartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Polskie konopie ratują tereny zniszczone przez przemysł! To pierwszy taki projekt na świecie
Uprawa konopi siewnych jest najszybszą naturalną metodą rekultywacji terenów poprzemysłowych! To naj...
PGE transformuje ciepłownictwo. W Zgierzu pod Łodzią oddano do użytku niskoemisyjną elektrociepłownięartykuł
Pokaż artykuł
PGE transformuje ciepłownictwo. W Zgierzu pod Łodzią oddano do użytku niskoemisyjną elektrociepłownię
PGE Energia Ciepła oddała do eksploatacji nową, zasilaną gazem jednostkę wytwórczą w Zgierzu. Jest to już trzecia niskoemisyjna inwestycja ciepłownicza zakończona w tym roku w Grupie PGE. Zagwarantuje ona produkcję ciepła w sposób efektywny i przyjazny dla mieszkańców, poprawiając warunki środowiskowe w mieście.
[Bełchatów] Blok 858 MW w Elektrowni Bełchatów oficjalnie otwartyartykuł
Pokaż artykuł
[Bełchatów] Blok 858 MW w Elektrowni Bełchatów oficjalnie otwarty
Chłodnia kominowa o wysokości 180 m jest najwyższą chłodnią kominową w kraju i jedną z najwyższych w...
[pomorskie] Elektrownia Północ: Siedmiu chętnych do budowyartykuł
Pokaż artykuł
[pomorskie] Elektrownia Północ: Siedmiu chętnych do budowy
12 mld zł ma kosztować budowa Elektrowni Północ, która powstanie w Rajkowach koło Pelplina. W przeta...
Lepsze możliwości przeładunku towarów na stacjach kolejowych w 4 województwachartykuł
Pokaż artykuł
Lepsze możliwości przeładunku towarów na stacjach kolejowych w 4 województwach
Lepsze możliwości sprawnego załadunku i wyładunku towarów z pociągów zapewniają przebudowane punkty ładunkowe na siedmiu stacjach w województwach: zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, opolskim i mazowieckim. Prace o wartości blisko 39 mln zł sfinansowane zostały z budżetu państwa oraz z funduszy unijnych z instrumentu „Łącząc Europę”.
Jasion Transport - Pellet Zakopanefirma
Pokaż firmę
Jasion Transport - Pellet Zakopane
Szaflary, Zakopiańska 18
Czyste powietrze w Polsce – zadania dla rząduartykuł
Pokaż artykuł
Czyste powietrze w Polsce – zadania dla rządu
Rząd ma kilka narzędzi, aby wspierać czyste powietrze. Po pierwsze flagowy program „Czyste Powietrze” – przekazywane są środki na ocieplenie domów czy wymianę starych kotłów. Ważnym zadaniem są normy jakości – zarówno węgla, jak i peletu.
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. uzyskała koncesję na rozpoznanie złoża "Dębieńsko 1"artykuł
Pokaż artykuł
Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. uzyskała koncesję na rozpoznanie złoża "Dębieńsko 1"
Minister Klimatu i Środowisk udzielił Jastrzębskiej Spółce Węglowej SA koncesji na rozpoznawanie złoża węgla kamiennego i metanu z pokładów węgla „Dębieńsko 1”. Koncesja została przyznana po przeprowadzeniu postępowania konkursowego, w którym o dostęp do złoża ubiegał się również inny podmiot. Organ koncesyjny, po analizie dokumentacji i ocenie merytorycznej obu wniosków, wyżej ocenił propozycję JSW SA, co przesądziło o przyznaniu Spółce prawa do prowadzenia prac rozpoznawczych.
Nowa inwestycja za 70 mln zł w Opolu: Grupa ECO zastępuje węgiel gazem w nowym układzie kogeneracyjnymartykuł
Pokaż artykuł
Nowa inwestycja za 70 mln zł w Opolu: Grupa ECO zastępuje węgiel gazem w nowym układzie kogeneracyjnym
Grupa Kapitałowa ECO uruchamia drugi układ kogeneracyjny w Opolu. Dzięki wytwarzaniu energii elektrycznej i cieplnej w skojarzeniu przy wykorzystaniu paliwa gazowego zamiast węgla, efekt redukcji energii pierwotnej wyniesie ponad 4,5 tys. ton zaoszczędzonego węgla rocznie. Emisja CO2 będzie mniejsza, w porównaniu z układem oddzielnej produkcji ciepła i energii elektrycznej o ponad 35 tys. ton w skali roku.
[Katowice] Zakończył się V Europejski Kongres Gospodarczyartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Zakończył się V Europejski Kongres Gospodarczy
O perspektywach gospodarczych w okresie spowolnienia ekonomicznego, kwestiach rodzących się na styku...
Kiedy spadną stopy procentowe w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Kiedy spadną stopy procentowe w Polsce?
Polska gospodarka – jak większość europejskich gospodarek – w dużym stopniu uzależniona jest od cen surowców energetycznych. Dotyczy to w szczególności naszego regionu, czyli Europy Środkowo-Wschodniej. W polskim miksie energetycznym bardzo duże znaczenie mają zmiany cen surowców energetycznych – tych typowo brunatnych, czy też czarnych, takich jak węgiel.
[śląskie] Kopalnia Kazimierz-Juliusz ma zgodę na rozpoczęcie prac w Jaworznieartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Kopalnia Kazimierz-Juliusz ma zgodę na rozpoczęcie prac w Jaworznie
Na początku 2013 roku sosnowiecka kopalnia Kazimierz-Juliusz rozpocznie prace mające na celu rozpozn...
[Gorzów Wielkopolski] Umowa na budowę bloku gazowo-parowego podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
[Gorzów Wielkopolski] Umowa na budowę bloku gazowo-parowego podpisana
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna i konsorcjum firm Siemens oraz Siemens Industrial Turbomac...
REKLAMA