REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
GoldenPeaks Capital nabędzie ponad 1 GW projektów solarnych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
GoldenPeaks Capital nabędzie ponad 1 GW projektów solarnych w Polsce
GoldenPeaks Capital, spółka specjalizująca się w budowie i eksploatacji systemów solarnych, z silnym naciskiem na Europę Wschodnią, w ciągu najbliższych 6 miesięcy przejmie ponad 1GW projektów solarnych w Polsce.
Amerykańska firma Asana otwiera biuro w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Asana otwiera biuro w Warszawie
Asana, wiodąca platforma zarządzania pracą przedsiębiorstw, ogłosiła dzisiaj otwarcie nowego biura w Warszawie. Będzie to 13. biuro Asana na świecie i 6. w regionie EMEA. Nowi członkowie zespołu w Warszawie będą skupiać się na dalszym rozwoju integracji strategicznych między platformą Asana a innymi narzędziami stosowanymi przez przedsiębiorstwa.
Okam planuje budowę wielkiego wielofunkcyjnego osiedla pod Warszawą [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Okam planuje budowę wielkiego wielofunkcyjnego osiedla pod Warszawą [WIZUALIZACJE]
Okam podpisał list intencyjny z Gminą Piaseczno w sprawie realizacji wielofunkcyjnego osiedla w Józefosławiu. Deweloper planuje wybudować tam inwestycję mieszkaniową z przestrzenią handlowo-usługową dla wszystkich mieszkańców i sąsiadów.
Szwedzka firma LeoVegas uruchamia nowoczesne centrum technologiczne w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Szwedzka firma LeoVegas uruchamia nowoczesne centrum technologiczne w Warszawie
Grupa LeoVegas, szwedzka firma z sektora iGamingu, uruchamia nowoczesne centrum technologiczne w Warszawie. Grupa przyspiesza rozwój platformy nowej generacji. Otwarcie nowego biura w Warszawie jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rozwoju technologii w związku z międzynarodową ekspansją Grupy LeoVegas.
Na biurowcu Brain Park w Krakowie zawisła wiecha [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na biurowcu Brain Park w Krakowie zawisła wiecha [ZDJĘCIA]
U zbiegu Alei Pokoju i ul. Fabrycznej w Krakowie trwa realizacja pierwszego etapu kompleksu biurowego Brain Park składającego się z dwóch budynków. Cała inwestycja zakłada trzy 10-kondygnacyjne budynki z dwupoziomowym garażem podziemnym, o łącznej powierzchni blisko 43 tys. mkw.
Stara siedziba V Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu nie zostanie wyburzonaartykuł
Pokaż artykuł
Stara siedziba V Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu nie zostanie wyburzona
Dawna siedziba V Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu, znajdująca się przy ulicy Grochowej na razie nie zostanie wyburzona. Budynek na nieokreślony czas dostał nowe przeznaczenie. Będzie to tymczasowa placówka, w której na czas znalezienia docelowego miejsca zamieszkania będą mogli znaleźć schronienie uchodźcy, którzy przyjeżdżają do stolicy Dolnego Śląska z ogarniętej wojną Ukrainy.
Pierwszy w Polsce modułowy zespół mieszkalny dla osób z autyzmem powstaje pod Warszawą [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pierwszy w Polsce modułowy zespół mieszkalny dla osób z autyzmem powstaje pod Warszawą [ZDJĘCIA]
Budowa modułowego obiektu, realizowanego w ramach projektu „Wspomaganie Społeczności Mieszkaniowej” w Michałowicach (woj. mazowieckie), dobiega końca. Jest to pierwsza, wykonana w tej technologii, inwestycja w Polsce, która będzie przeznaczona dla dorosłych osób z autyzmem. Autorem projektu oraz głównym wykonawcą inwestycji jest spółka EKOINBUD, specjalizująca się w budowie modułowych obiektów użyteczności publicznej.
Nowelizacja ustawy o transporcie zbiorowym. Czy naprawdę naprawi rynek autobusowy? [KOMENTARZ EKSPERCKI]artykuł
Pokaż artykuł
Nowelizacja ustawy o transporcie zbiorowym. Czy naprawdę naprawi rynek autobusowy? [KOMENTARZ EKSPERCKI]
Planowana na 2026 rok reforma ustawy o publicznym transporcie zbiorowym ma być odpowiedzią na wykluczenie komunikacyjne, chaotyczny rynek i brak stabilności w finansowaniu połączeń. Na papierze brzmi to rozsądnie. Ustawowa definicja wykluczenia, silniejsza rola marszałków jako integratorów, wprowadzenie minimalnego standardu dostępności połączeń, uzupełnianego w razie potrzeby transportem na żądanie, a do tego cyfryzacja danych. To najważniejsze poruszane tematy. Musimy jednak pamiętać, że między intencją ustawodawcy, a praktyką codziennego funkcjonowania branży jest spory dystans. I to właśnie na nim rozstrzygnie się, czy 2026 rok rzeczywiście przyniesie reformę, czy tylko zmianę architektury odpowiedzialności.
Amerykański koncern Mars planuje w Poznaniu rozbudowę największej fabryki gum do żucia w Europie artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern Mars planuje w Poznaniu rozbudowę największej fabryki gum do żucia w Europie
Fabryka gum do żucia Mars w Poznaniu od trzech dekad jest jednym z najważniejszych punktów na globalnej i europejskiej mapie produkcyjnej firmy. Dziś to największy należący do Mars zakład produkcji gumy do żucia w Europie i drugi co do wielkości na świecie. Każdego roku powstają tu miliardy drażetek, które trafiają do konsumentów w ponad 40 krajach – od Polski i krajów Europy Centralnej, po Niemcy, Francję, ale też Nigerię czy Ekwador. Firma ma kolejne plany inwestycyjne dotyczące zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w stolicy Wielkopolski.
Poznań Bobrownicka I, II i IIIinwestycja
Pokaż inwestycję
Poznań Bobrownicka I, II i III
Poznań, Nowe Miasto, Bobrownicka
TARDEXfirma
Pokaż firmę
TARDEX
Warszawa, ul. Poleczki 13, Pawilion 4
[Wrocław] Podwale 61inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Podwale 61
Wrocław, Stare Miasto
Apartamenty Kapitanatinwestycja
Pokaż inwestycję
Apartamenty Kapitanat
Gdańsk, Wiosny Ludów 7
Leszczyńskiego 25inwestycja
Pokaż inwestycję
Leszczyńskiego 25
Warszawa, Leszczyńskiego 25
Ponad 1000 miejsc pracy! Duńska firma Vestas zapowiada budowę kolejnej fabryki w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 1000 miejsc pracy! Duńska firma Vestas zapowiada budowę kolejnej fabryki w Szczecinie
Duńska firma Vestas, światowy potentat w branży offshore zapowiada budowę kolejnego zakładu produkcyjnego w Szczecinie. W fabryce powstawać będą łopaty najnowszej generacji do turbin wiatrowych. Zgodnie z planem zakład ruszy pełną parą w 2026 roku i ma wygenerować ponad tysiąc nowych miejsc pracy.
Koreańska firma AJU Steel inwestuje w Polsce. Wybrała Wielkopolskęartykuł
Pokaż artykuł
Koreańska firma AJU Steel inwestuje w Polsce. Wybrała Wielkopolskę
Kolejna duża inwestycji koreańska w Polsce. Firma AJU POLAND, należąca do południowokoreańskiego koncernu AJU Steel zbuduje w Bytyniu, w województwie wielkopolskim fabrykę wyrobów stalowych z blach powlekanych. Powstający w powiecie szamotulskim zakład zatrudni ponad 200 osób.
Backer OBR rozbuduje fabrykę w Stargardzieartykuł
Pokaż artykuł
Backer OBR rozbuduje fabrykę w Stargardzie
Szczeciński oddział firmy PTB NICKEL na działce o powierzchni 28 049 mkw. rozbuduje i zmodernizuje stargardzki zakład Backer OBR. Wybuduje halę magazynową i produkcyjną o łącznej powierzchni 2551 mkw., budynek socjalny (1441 mkw.) i biurowy (308 mkw.). Przebuduje strefę wejściową, wybuduje sprężarkownię i maszynownię ze zbiornikiem retencyjnym o pojemności 1095 m sześc.
Dwie kolejne polskie firmy zainwestują w woj. warmińsko-mazurskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Dwie kolejne polskie firmy zainwestują w woj. warmińsko-mazurskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Dwie kolejne polskie firmy zainwestują w woj. warmińsko-mazurskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, przy wsparciu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (W-MSSE S.A.).
Wielka fabryka rosyjskich miliarderów na Dolnym Śląsku ma nowego właścicielaartykuł
Pokaż artykuł
Wielka fabryka rosyjskich miliarderów na Dolnym Śląsku ma nowego właściciela
Fabryka wełny mineralnej Technonicol Insulation w Wykrotach na Dolnym Śląsku, która jeszcze do niedawna była w rękach rosyjskich miliarderów Sergeya Kolesnikova i Igora Rybakova, wzbudzała ogromne zainteresowanie w procesie sprzedaży aktywów spółek Boerner Insulation sp. z o.o. oraz Boerner Service sp. z o.o. Proces, nadzorowany przez zarządcę przymusowego zakończył się sprzedażą. Oferta Holcim Polska S.A. (należącej do globalnej, szwajcarskiej firmy Holcim), została oceniona jako najkorzystniejsza spośród złożonych propozycji. Zakład produkcyjny w Wykrotach jest jednym z największych pracodawców w okolicy.
Polska firma z branży elektromobilności APS Energia S.A. ma grant na 29 mln zł i planuje budowę drugiego zakładuartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży elektromobilności APS Energia S.A. ma grant na 29 mln zł i planuje budowę drugiego zakładu
Notowana na warszawskiej GPW spółka APS Energia S.A. w ramach dofinansowania opracuje we współpracy z Politechniką Warszawską unikalne systemy magazynowania energii. Jednocześnie firma podjęła decyzję o budowie drugiego zakładu w województwie mazowieckim.
REKLAMA