REKLAMA
Znaleziono 2304 wyników
POSCO otwiera fabrykę dla Hyundai i Kia w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
POSCO otwiera fabrykę dla Hyundai i Kia w woj. opolskim
Na obrzeżach Brzegu (woj. opolskie) powstał nowy duży zakład produkcyjny, który od razu wpisuje się w sieć dostaw największych producentów samochodów. POSCO International Poland E‑Mobility uruchomił w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest‑Park” fabrykę, w której produkowane będą rdzenie do silników elektrycznych dla Hyundai Motor Co. i Kia Corp.
Polska ważnym punktem w produkcji elektroniki Grupy TRUMPFartykuł
Pokaż artykuł
Polska ważnym punktem w produkcji elektroniki Grupy TRUMPF
Polska pozostaje kluczowym rynkiem dla sektora elektroniki niemieckiej Grupy TRUMPF, z czterema lokalizacjami w Warszawie i okolicach (Zielonka, Kobyłka). Polska spółka zatrudnia ponad 1500 pracowników, co stanowi wzrost o 5% w porównaniu z poprzednim rokiem, a jej przychody wyniosły 322,9 mln euro (1,391 mld zł), co oznacza wzrost o 2,5% rdr i stanowi ponad połowę przychodów całego sektora elektroniki TRUMPF.
Koleje Mazowieckie zamawiają 11 kolejnych pociągów FLIRTartykuł
Pokaż artykuł
Koleje Mazowieckie zamawiają 11 kolejnych pociągów FLIRT
Koleje Mazowieckie i Stadler Polska podpisały umowę na zakup 11 elektrycznych zespołów trakcyjnych typu FLIRT. Umowa podpisana w grudniu 2025 r. zamyka największy w historii Kolei Mazowieckich projekt inwestycyjny o wartości przekraczającej 4,8 mld zł, obejmujący zakup 75 nowoczesnych pociągów elektrycznych wraz z ich utrzymaniem. Do tej pory Koleje Mazowieckie zakontraktowały już 64 pojazdy. Nowe pociągi znacznie usprawnią komfort podróży na Mazowszu.
[Bielsko-Biała] Wielopoziomowy Halowy Tor Kartingowyinwestycja
Pokaż inwestycję
[Bielsko-Biała] Wielopoziomowy Halowy Tor Kartingowy
Bielsko-Biała, Biała Wschód
Rynek automotive rośnie na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Deweloperzy zabezpieczają działki pod inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
Rynek automotive rośnie na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Deweloperzy zabezpieczają działki pod inwestycje
Motoryzacyjny biznes rozwija się na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Powstanie specjalnych stref ekonomicznych oraz inwestycje znanych marek, takich jak Mercedes-Benz, Toyota czy LG, przyciągają kolejne firmy produkujące auta i podzespoły.
Setki nowych miejsc pracy we Wrocławiu! Szwedzka AIRA zainwestuje 1,27 miliarda złotychartykuł
Pokaż artykuł
Setki nowych miejsc pracy we Wrocławiu! Szwedzka AIRA zainwestuje 1,27 miliarda złotych
Kolejna wielka zagraniczna inwestycja w stolicy Dolnego Śląska coraz bliżej. Jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie nowej fabryka szwedzkiej firmy Aira, spółki należącej do koncernu Vargas Holding, do którego należy produkujący baterie do elektrycznych aut Northvolt.
Co słychać na budowie wielkiej fabryki samochodów dostawczych Mercedes-Benz na Dolnym Śląsku?artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie wielkiej fabryki samochodów dostawczych Mercedes-Benz na Dolnym Śląsku?
W Jaworze na Dolnym Śląsku rozpoczęła się kolejna faza budowy fabryki lekkich samochodów dostawczych Mercedes-Benz Vans, która powstanie na bazie istniejącego zakładu produkującego układy napędowe. W grudniu 2024 roku odbyła się ceremonia „wbicia łopaty”, a na początku maja 2025 zakończył się etap prac ziemnych. Rozbudowa istniejącego zakładu przebiega zgodnie z harmonogramem.
Nowa, wielka inwestycja polskiej Grupy Maspex w Tymbarkuartykuł
Pokaż artykuł
Nowa, wielka inwestycja polskiej Grupy Maspex w Tymbarku
Grupa Maspex - największa prywatna firma w branży spożywczej w Polsce oraz jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej z początkiem czerwca uruchomiła w Tymbarku (powiat limanowski, woj. małopolskie) swoje najnowsze, piąte z kolei, centrum dystrybucyjno-logistyczne. Inwestycja, o wartości 165 mln zł, to nie tylko kolejny obiekt na mapie infrastruktury firmy – to logistyczny silnik napędzający jeden z najważniejszych zakładów produkcyjnych w Polsce.
Na Politechnice Gdańskiej powstają baterie nowej generacjiartykuł
Pokaż artykuł
Na Politechnice Gdańskiej powstają baterie nowej generacji
Wytrzymałe, stabilne podczas ładowania i rozładowywania, wytworzone z ograniczonym użyciem surowców krytycznych, a przez to bardziej przyjazne dla środowiska – to mają być główne cechy baterii wysokiej mocy do zasilania np. dronów i samochodów, nad którymi pracuje zespół badawczy z Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej pod kierunkiem prof. Moniki Wilamowskiej-Zawłockiej. Naukowcy zajmują się także odzyskiem surowców krytycznych, takich jak kobalt, nikiel czy naturalny grafit, ze zużytych ogniw litowo-jonowych
firma
Pokaż firmę
50-106 Wrocław reprezentowana przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej "CENTRUM" Sp. z o.o.
firma
Pokaż firmę
50-077 Wrocław reprezentowana przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej "CENTRUM" Sp. z o.o.
firma
Pokaż firmę
50-113 Wrocław reprezentowana przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej "CENTRUM" Sp. z o.o.
firma
Pokaż firmę
50-114 Wrocław reprezentowana przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej "CENTRUM" Sp. z o.o.
firma
Pokaż firmę
50-134 Wrocław reprezentowana przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej "CENTRUM" Sp. z o.o.
firma
Pokaż firmę
50-140 Wrocław reprezentowana przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej "CENTRUM" Sp. z o.o.
firma
Pokaż firmę
50-130 Wrocław reprezentowana przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej "CENTRUM" Sp. z o.o.
[T09260] Jagiellońska 6inwestycja
Pokaż inwestycję
[T09260] Jagiellońska 6
Chodzież, ul. Jagiellońska 6
metraż
1 318 m2
cena
665 000
[Polska] Tytuły Fasada Roku 2014 już rozdaneartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Tytuły Fasada Roku 2014 już rozdane
Niektóre miejsca od lat wyglądają tak samo, inne przechodzą na naszych oczach wspaniałą metamorfozę....
Chińska firma z branży automotive buduje fabrykę w województwie zachodniopomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Chińska firma z branży automotive buduje fabrykę w województwie zachodniopomorskim
Kolejna duża chińska inwestycja w Polsce. W miejscowości Karlino w województwie zachodniopomorskim swoją fabrykę automotive buduje firma Yinlun Setrab.
ORLEN Południe zainwestuje prawie 630 mln zł w Kętrzynie. Wybuduje największą tłocznię rzepaku w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN Południe zainwestuje prawie 630 mln zł w Kętrzynie. Wybuduje największą tłocznię rzepaku w Polsce
Grupa ORLEN zrealizuje nową, wielką inwestycję w Polsce. Tym razem w północno-wschodniej części naszego kraju, w województwie warmińsko-mazurskim. ORLEN Południe S.A., spółka z Grupy ORLEN wybuduje w Kętrzynie największą w Polsce tłocznię rzepaku. Zakład będzie przerabiał 500 tysięcy ton rzepaku i wytwarzał rocznie 200 tysięcy ton oleju z przeznaczeniem na produkcję niskoemisyjnych biopaliw.
REKLAMA