REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Zwrotka SA wybuduje Centrum Liczenia w Małopolsce. Rusza system kaucyjny w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Zwrotka SA wybuduje Centrum Liczenia w Małopolsce. Rusza system kaucyjny w Polsce
Już 1 października 2025 roku w Polsce zacznie obowiązywać ogólnokrajowy system kaucyjny. Jedną z firm obsługujących ten mechanizm jest polska firma Krajowy System Kaucyjny Zwrotka SA (utworzony przez Biosystem SA i Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Ochrony Środowiska (OIGOŚ). Spółka zainwestuje 20 mln zł w budowę nowoczesnego Centrum Liczenia. Rocznie obiekt będzie w stanie przetworzyć aż 250 milionów opakowań, wspierając recykling i przejrzystość rozliczeń. Obiekt powstanie pod Trzebinią, w województwie małopolskim. Powstaną nowe miejsca pracy.
[mazowieckie] Nowelizacja MdM: Faworyzowanie stolicy ‒ dyskryminacja gmin podwarszawskichartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Nowelizacja MdM: Faworyzowanie stolicy ‒ dyskryminacja gmin podwarszawskich
Nota redakcyjna Niniejszy tekst nie jest oficjalnym stanowiskiem środowiska deweloperów w Polsce, j...
KGHM zapowiada współpracę z Samsungiem. Kolejny krok ku dekarbonizacjiartykuł
Pokaż artykuł
KGHM zapowiada współpracę z Samsungiem. Kolejny krok ku dekarbonizacji
KGHM Polska Miedź S.A. podpisała porozumienie (Memorandum of Understanding) z Samsung C&T Corporation dotyczące współpracy przy wdrażaniu technologii nisko i zeroemisyjnych. Spółki zapowiedziały wspólne działania w zakresie OZE, małych modułowych reaktorów jądrowych (SMR), produkcji i wykorzystaniu wodoru czy technologii wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCSU), która mogłaby zostać wykorzystana w procesach hutniczych.
ABB pomoże w przyłączeniu farmy fotowoltaicznej do największego trakcyjnego magazynu energii w Europie, zlokalizowanego na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
ABB pomoże w przyłączeniu farmy fotowoltaicznej do największego trakcyjnego magazynu energii w Europie, zlokalizowanego na Dolnym Śląsku
ABB pomoże w przyłączeniu farmy fotowoltaicznej do największego trakcyjnego magazynu energii w Europie. Wkrótce w okolicach Wrocławia pociągi będą zasilane energią ze słońca. PKP Energetyka chce "przesuwać" źródła OZE jak najbliżej bezpośrednich odbiorców, czyli sieci trakcyjnej. Co innego bowiem energia z zielonym certyfikatem od dostawcy oddalonego o setki kilometrów, a co innego z własnej, przytorowej elektrowni. Z tego też powodu okolice podstacji trakcyjnej Garbce (gmina Żmigród, powiat trzebnicki), ok. 50 km od Wrocławia stały się istnym polem eksperymentalnym, gdzie w jednym miejscu ma łączyć się instalacja fotowoltaiczna i magazyn energii.
Więcej pieniędzy na mieszkalnictwo społeczne i komunalneartykuł
Pokaż artykuł
Więcej pieniędzy na mieszkalnictwo społeczne i komunalne
2,5-krotnie zwiększenie środków dla gmin na budownictwo społeczne i komunalne – to główne założenie projektu ustawy o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa zgłoszonego przez ministra rozwoju i technologii Krzysztofa Paszyka, który został 18 marca przyjęty przez Radę Ministrów.
Przebudowa centrum Katowic. Kolejne utrudnieniaartykuł
Pokaż artykuł
Przebudowa centrum Katowic. Kolejne utrudnienia
Od soboty 21 kwietnia nie będą kursować tramwaje pomiędzy katowickim rynkiem i Zawodziem. To kolejne...
[Polska] Czy poprawki w programie „Mieszkanie dla Młodych” będą ratunkiem dla mniejszych miejscowości?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Czy poprawki w programie „Mieszkanie dla Młodych” będą ratunkiem dla mniejszych miejscowości?
Prawdopodobnie już niedługo wejdzie w życie nowelizacja ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego...
W Jaworze powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
W Jaworze powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych na Dolnym Śląsku
W Jaworze powstanie jedna z największych farm fotowoltaicznych na Dolnym Śląsku. Elektrownia o mocy 12 MW usytuowana będzie na terenach rolniczych i nieużytkach o powierzchni aż około 18 ha. Budowa farmy ruszy w I kwartale przyszłego roku, a do końca 2023 roku popłynie z niej pierwsza energia odnawialna, z której korzystać będą przede wszystkim jaworzanie. W pierwszej kolejności zasili ona bowiem szkoły i przedszkola, stacje uzdatniania wody, przepompownię czy miejską oczyszczalnię.
[Warszawa] Nowe limity MdM – gdzie będzie łatwiej, a gdzie trudniej znaleźć odpowiednie mieszkanie?artykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Nowe limity MdM – gdzie będzie łatwiej, a gdzie trudniej znaleźć odpowiednie mieszkanie?
Od 1 października obowiązują nowe limity cenowe, które będą obowiązywać przez kolejnych 6 miesięcy....
[Polska] Ułatwień dla deweloperów nie będzie. Wzrosną ceny za mkw.?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Ułatwień dla deweloperów nie będzie. Wzrosną ceny za mkw.?
Rynek mieszkaniowy czekają zmiany prawne. Część z nich nie ułatwi działalności deweloperom, zwłaszcz...
PKP Intercity coraz bardziej zielone. Powyżej 80% taboru nie emituje spalinartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity coraz bardziej zielone. Powyżej 80% taboru nie emituje spalin
Kolej emituje 4 razy mniej CO2 niż transport drogowy i blisko 5 razy mniej CO2 niż transport lotniczy. W PKP Intercity powyżej 80% taboru wcale nie emituje spalin. Już w 2026 roku spółka planuje wykorzystywać 100% prądu z odnawialnych źródeł energii, wykorzystywanej w zapleczach technicznych, warsztatach i innych budynkach. Z zielonej energii będą korzystały niedługo także pociągi przewoźnika.
PGE Dystrybucja zakończyła dużą inwestycję w Lublinieartykuł
Pokaż artykuł
PGE Dystrybucja zakończyła dużą inwestycję w Lublinie
Zwiększenie stabilności dostaw energii elektrycznej dla mieszkańców i przedsiębiorców na terenie Lublina oraz sąsiadujących gmin, a także zwiększenie możliwości przyjęcia do sieci większej ilości energii z OZE to główne korzyści wynikające z przebudowy stacji Abramowice. Inwestycja zrealizowana w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne kosztowała blisko 57 mln zł, z czego dofinasowanie z funduszy Unii Europejskiej wyniosło ok. 30 mln zł.
Koniec wielkich inwestycji na Odrze? Rząd szykuje zmiany w specustawie odrzańskiejartykuł
Pokaż artykuł
Koniec wielkich inwestycji na Odrze? Rząd szykuje zmiany w specustawie odrzańskiej
Polski rząd planuje drastycznie zmienić plany co do przyszłości rzeki Odry. Szykuje zmiany w specustawie odrzańskiej. Chce m.in. zrezygnować z budowy obiektów hydrologicznych. Zamiast realizacji tych inwestycji, planowane są inwestycje w odbudowę starorzeczy i naturalnych terenów zalewowych.
Moniuszki 8inwestycja
Pokaż inwestycję
Moniuszki 8
Warszawa, Moniuszki 8
Czy bezpłatne autostrady są w Polsce możliwe?artykuł
Pokaż artykuł
Czy bezpłatne autostrady są w Polsce możliwe?
Obietnica bezpłatnych autostrad może być bardzo trudna do realizacji. Oczywiście rząd może przejąć opłaty na kilku odcinkach państwowych autostrad. Ale są też autostrady prywatne. W jaki sposób rząd chciałby zapewnić je jako bezpłatne?
Asfalt zamiast kostki brukowej. Ruszyła przebudowa Powstańców Śląskichartykuł
Pokaż artykuł
Asfalt zamiast kostki brukowej. Ruszyła przebudowa Powstańców Śląskich
W miniony weekend w stolicy Dolnego Śląska ruszyły prace związane z przebudową ulicy Powstańców Śląskich. Najważniejsza z perspektywy kierowców zmiana to zastąpienie kostki kamiennej asfaltem. - To historyczny moment, na który czekały pokolenia mieszkańców Wrocławia - podkreśla prezydent Jacek Sutryk.
We Wrocławiu powstanie nowe, wielkie osiedle mieszkaniowe z supermarketem? [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie nowe, wielkie osiedle mieszkaniowe z supermarketem? [WIZUALIZACJE]
Szykuje się kolejna wielka inwestycja mieszkaniowa w stolicy Dolnego Śląska. Na terenach poprzemysłowych zlokalizowanych w południowo-wschodniej części Wrocławia, na osiedlu Księże Małe, planowana jest kompleksowa inwestycja o charakterze mieszkaniowo-handlowym, realizowana przez warszawską firmę deweloperską Napollo w ramach specustawy „lex deweloper”. W ramach przedsięwzięcia przewidziano także modernizację pobliskiej szkoły podstawowej, finansowaną przez inwestora.
Wielka rafineria ORLENU w Płocku będzie produkowała energię odnawialnąartykuł
Pokaż artykuł
Wielka rafineria ORLENU w Płocku będzie produkowała energię odnawialną
Płocka rafineria ORLENU będzie produkowała energię odnawialną. W bezpośrednim sąsiedztwie zakładu powstanie farma fotowoltaiczna o mocy około 40 MW. Instalacja umożliwi wyprodukowanie w skali roku blisko 45 tys. MWh energii elektrycznej.
[Wrocław] Uwaga na Psim Polu - utrudnienia w ruchu, zmiana tras autobusów MPK i objazdyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Uwaga na Psim Polu - utrudnienia w ruchu, zmiana tras autobusów MPK i objazdy
W związku z trwającą przebudową ul. Bolesława Krzywoustego na odcinku od węzła z al. Jana III Sobies...
[Wrocław] Będzie nowy plan miejscowy dla Dworca Nadodrze? "Zmiana właściciela może spowodować nieodwracalne straty" artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Będzie nowy plan miejscowy dla Dworca Nadodrze? "Zmiana właściciela może spowodować nieodwracalne straty"
Wrocławski aktywista napisał petycję, w której domaga się od magistratu opracowania planu miejscoweg...
REKLAMA