Szwedzka firma Heimstaden Bostad kupiła 400 mieszkań w dzielnicy Włochy w WarszawieMateriały prasowe

Szwedzka firma Heimstaden Bostad kupiła 400 mieszkań w dzielnicy Włochy w Warszawie

Orzech
Orzech
REKLAMA

Szwedzka firma Heimstaden Bostad, spółka zależna Heimstaden, kupiła od firmy Dantex 400 lokali mieszkalnych powstających w ramach projektu mieszkaniowego Aurora zlokalizowanego w Warszawie, w dzielnicy Włochy.

Umowa przewiduje przekazanie mieszkań "pod klucz", w związku z tym Heimstaden Bostad nie ponosi ryzyka związanego z realizacją samego projektu. Prace mają zostać ukończone w połowie 2024 roku.

Projekt jest częścią cieszącego się dużym powodzeniem osiedla położonego w atrakcyjnej lokalizacji – warszawskiej dzielnicy Włochy. Łącznie na wynajem przeznaczonych będzie 19 500 mkw., w ramach których znajdą się kawalerki, a także mieszkania z jedną, dwiema lub trzema sypialniami.

Wszystkie lokale będą wykończone i wyposażone zgodnie ze standardami Heimstaden. Średnia powierzchnia apartamentu wyniesie 49 mkw.

– Polska gospodarka i sytuacja na rynku mieszkaniowym stanowią mocne podstawy inwestycyjne dla naszych projektów. Wierzymy, że podobnie będzie w kolejnych latach. Z radością ogłaszamy zakup mieszkań wysokiej jakości, w bardzo atrakcyjnej części Warszawy, co pozwoli nam umocnić naszą obecność w stolicy – mówi Stanislav Kubáček, dyrektor zarządzający zespołu inwestycyjnego Heimstaden w Europie Wschodniej.

dodał Orzech

Heimstaden Bostad dysponuje aktualnie 4400 mieszkaniami w całej Polsce, w tym 2600 w Warszawie. Lokale znajdują się obecnie na etapie budowy i zostaną wykończone przez lokalne firmy "pod klucz". Pierwsze z nich (282) mają zostać oddane najemcom już pod koniec tego roku. Najnowsza transakcja pozwoli odpowiedzieć na wyzwania przed jakimi stoi Warszawa, która doświadcza ciągłego napływu nowych mieszkańców.

REKLAMA

– Nasze podejście i koncentracja na potrzebach klienta pozwala nam stworzyć wyjątkową ofertę opartą na koncepcji tzw. Friendly Homes. Wszystko zgodnie z naszym zobowiązaniem wobec polskiego rynku mieszkaniowego i przyjaznych dla środowiska rozwiązań – informuje Przemek Orchowicz, Head of Operations w Heimstaden.

– Transakcja została zawarta, bazując na formule forward funded, która w odniesieniu do panującej sytuacji umożliwia ograniczenie kosztów związanych z realizacją inwestycji – mówi Przemysław Pieniążek, członek zarządu Dantex.

W transakcji firmie Heimstaden doradzały: Arcadis, CBRE, Deloitte, Leach & McGuire oraz Dentons.

O firmie Heimstaden:

Heimstaden to uznana marka w branży wynajmu mieszkań, która rozpoczęła swoją działalność w Europie w 1998 roku. Jej siedziba mieści się w szwedzkim mieście Malmö. Spółka udostępnia obecnie ponad 100 000 mieszkań na wynajem w Norwegii, Szwecji, Danii, Holandii, Niemczech, Czechach i Polsce. Odzwierciedleniem wizji firmy jest oferta lokali przeznaczonych na długoterminowy i stabilny wynajem, realizowana w ramach koncepcji tak zwanych Przyjaznych Domów (Friendly Homes).

– Chcemy przede wszystkim, aby klienci odnosili jak największe korzyści z naszego profesjonalnego podejścia: oferujemy stabilny i odpowiedzialny wynajem długoterminowy. Kładziemy ogromny nacisk na zrównoważony rozwój społeczny i środowiskowy oraz jakość życia naszych klientów i pracowników. Promowana przez nas koncepcja Przyjaznych Domów oznacza między innymi, że inwestujemy nie tylko w domy naszych klientów, ale także w ich najbliższą okolicę – wyjaśnia Dyrektor Generalny Heimstaden Patrik Hall.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA