The Bridge wyrasta na nową ikonę biznesowej Warszawy Fot. Materiały prasowe

The Bridge wyrasta na nową ikonę biznesowej Warszawy

ZDJĘCIA
REKLAMA

Sylwetka The Bridge, nowego wieżowca Ghelamco, coraz mocniej wyróżnia się w panoramie Warszawy. Jego rozrzeźbiona bryła w większości jest już pokryta szklaną elewacją, za którą toczą się intensywne prace wykończeniowe. Dzieło światowej renomy architektów już niedługo stanie się jednym z symboli biznesowej Warszawy, której serce bije wokół ronda Daszyńskiego.

Za projektem imponującego drapacza chmur na warszawskiej Woli stoi holenderska pracownia architektoniczna o międzynarodowym uznaniu – UNStudio (we współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektury Projekt), mająca na swoim koncie spektakularne obiekty w Europie, Azji i Australii, w tym m.in. słynne Mercedes-Benz Museum w Stuttgarcie, campus Booking.com w Amsterdamie czy jeden z symboli Rotterdamu – ikoniczny Erasmus Bridge. Warszawski The Bridge wyróżnia się na tle stołecznych wysokościowców dynamiczną, rozrzeźbioną bryłą, która z każdej strony wygląda inaczej, a każda jego kondygnacja jest niepowtarzalna – nie ma dwóch identycznych! Na 40 piętrach znajdzie się w sumie 47 tys. mkw. najnowocześniejszej powierzchni biurowej. To najwyższy tego typu obiekt, jaki jest obecnie budowany w Polsce.

The Bridge, dosłownie i w przenośni, stanowić będzie most między industrialną przeszłością Woli, a jej nowym, wielkomiejskim obliczem, które wyraża się w architekturze szklanych wieżowców. To wyjątkowy projekt z wielu względów, ale jednym z nich jest to, że odnajdą się w nim zarówno firmy szukające dla siebie nowoczesnego, dynamicznego środowiska pracy, jak i miłośnicy starych murów i kameralnej skali. W tej jednej inwestycji łączymy ze sobą dwa różne światy, które dzięki synergii stworzą niepowtarzalne miejsce na biurowej mapie Warszawy – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

GALERIE ZDJĘĆ:

Komentarz do inwestycji The Bridge
Orzech
+5
0
Zaloguj aby dodać komentarz

W kwietniu The Bridge osiągnął swoją docelową wysokość 174 m. Teraz ekipy budowlane konsekwentnie montują na nim szklane panele elewacyjne z charakterystycznymi „żyletkami”, które pokryły już większą część budynku – aktualnie znajdują się na wysokości 34 kondygnacji, a do września konstrukcja w całości znajdzie się pod fasadą. Równolegle roboty budowlane trwają wewnątrz obiektu – wykańczane są hole i łazienki, trwa montaż wind oraz prowadzone są prace HVAC w maszynowniach technicznych.

Szczególne wrażenie robi niezwykle wysokie lobby z antresolą, w najwyższym miejscu sięgające aż 18 m, które łączy nowy wieżowiec z historycznym budynkiem Bellony. Jego charakterystycznym elementem są pochylone kolumny z betonu barwionego w masie, układające się w literę V, które pełnią funkcję konstrukcyjną i zarazem ozdobną, a także szerokie schody, na których będzie można siadać. W wystroju dominować będzie drewno z elementami betonu i bujna roślinność.

REKLAMA

W tym samym czasie metamorfozę przechodzi socrealistyczny gmach Bellony, który jest integralną częścią biurowego kompleksu The Bridge. Trwa w nim montaż schodów i stalowej konstrukcji windy, prace wykończeniowe oraz renowacja zabytkowego holu z kolumnadą. Nad reprezentacyjną klatką schodową powstał obszerny świetlik, dzięki któremu do wnętrza obiektu wpada teraz dużo naturalnego światła – w środku, na piętrach, znajdą się bowiem nowoczesne powierzchnie biurowe, a na parterze usługowo-gastronomiczne. Przed wejściem do budynków znajdzie się z kolei park kieszonkowy, który zastąpi istniejący tu wcześniej parking. Planowany termin zakończenia budowy to I kwartał przyszłego roku.

Most między nowoczesnością a ekologią

The Bridge będzie posiadać najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i proekologiczne. Oprócz certyfikatów SmartScore i WiredScore na najwyższym poziomie Platinium, które uzyskał jako pierwszy projekt w Europie Środkowo-Wschodniej, będzie też certyfikowany w systemach WELL, BREEAM, Green Building Standard i Obiekt bez barier.

Zgodnie ze strategią ESG Ghelamco, The Bridge ma być neutralny energetycznie i zasilany w 100% czystą energią pochodzącą m.in. z farm fotowoltaicznych. Obiekt wykorzystywać będzie ultra-energooszczędny i innowacyjny Building Energy Management System, zainstalowany w celu monitorowania i zarządzania parametrami energetycznymi budynku. Ponadto, w wieżowcu wdrożona zostanie technologia kanalizacji podciśnieniowej pozwalająca na zminimalizowanie zużycia wody w toaletach nawet o 75%.

W The Bridge zastosowany zostanie również autorski system operacyjny Ghelamco – Signal OS, który pozwala m.in. na zrównoważone gospodarowanie wodą i energią oraz kontrolę obróbki powietrza wraz z jego monitoringiem. Elementem systemu jest aplikacja mobilna umożliwiająca najemcom poruszanie się po biurowcu bez karty dostępu czy rezerwację sal i miejsc parkingowych. W wieżowcu wykorzystane będą też specjalne rozwiązania antypandemiczne zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusów, m.in. wirusobójcze lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych.

Na 40 piętrze The Bridge znajdzie się podniebny taras do wyłącznego użytku najemcy. Budynek wyposażony będzie w parking podziemny z punktami do ładowania samochodów elektrycznych, a rowerzyści dostaną do swojego użytku ponad 160 miejsc na jednoślady, w tym 33 dla elektrycznych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w The Bridge

The Bridge

Dostępna powierzchnia: 51480 m2
  • status budynku: w budowie
  • dostępność: 05 2025
  • klasa budynku: A
  • certyfikat: BREEAM - Excellent, WELL - Gold , Obiekt Bez Barier
  • czynsz wywoławczy: 24.50 EUR
  • współczynnik miejsc parkingowych: 1/170
  • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 284
  • podłoga techniczna
  • podwieszany sufit