Tor motocyklowo-samochodowy w Krakowie nie będzie realizowanyFot. pexels

Tor motocyklowo-samochodowy w Krakowie nie będzie realizowany

Wojciech Jenda
Wojciech Jenda
REKLAMA

Zgodnie z zapowiedzią pełniącego obowiązki prezydenta Krakowa Stanisława Kracika, miasto nie będzie realizować toru motocyklowo-samochodowego oraz drogi publicznej przy ul. Kosiarzy. To odpowiedź na głosy radnych i mieszkańców, którzy wskazywali m.in. na trudną sytuację finansową miasta, inne priorytety oraz zmianę realiów.

Inicjatywa budowy toru sięga 2015 roku, kiedy została zgłoszona w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa jako projekt ogólnomiejski. Pomysł zyskał poparcie mieszkańców i wygrał w głosowaniu, co umożliwiło zakwalifikowanie go do realizacji.

Od tego czasu jednak znacząco zmieniła się sytuacja, nie tylko w zakresie kosztów projektu (szacowanych obecnie na około 35 mln zł), ale przede wszystkim w zakresie ogólnej sytuacji finansowej Krakowa oraz oczekiwań mieszkańców, dla których ważniejsze stały się inne kwestie m.in. takie jak ograniczenie poziomu hałasu w mieście.

REKLAMA

Warto wiedzieć, że w budżecie miasta nie ma zarezerwowanych środków na realizację pełnego zakresu tego zadania. Zgodnie z szacunkami, mowa o ok. 35 mln zł. Ani radni, ani jednostka odpowiedzialna za tę inwestycję nie zwrócili się o zabezpieczenie pełnej kwoty na ten cel.

Fot. pexels
Fot. pexels

Źródło: UM Kraków

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA