Zmieniony ruch na ulicy Grudziądzkiej

Zmieniony ruch na ulicy Grudziądzkiej

Toruń
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA
We wtorek 16 kwietnia zmieniła się organizacja ruchu na ul. Grudziądzkiej w Toruniu. Zmiany związane są z budową Trasy Średnicowej Północnej. Tego dnia w ramach budowy Trasy Średnicowej Północnej drogowcy rozpoczęli roboty drogowe na zachodniej części ulicy Grudziądzkiej.

W pierwszej kolejności zostaną rozebrane stare chodniki, krawężniki i zostanie sfrezowana stara jezdnia. Potem ruszą prace ziemne i budowa kanalizacji. Po wzmocnieniu podłoża zostaną ustawione krawężniki. Kolejnym krokiem będzie budowa chodników i ścieżki rowerowej.


– Na czas prowadzonych robót zachodnia jezdnia ul. Grudziądzkiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Jeśmianowicza do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury, zostanie zamknięta dla ruchu kołowego i pieszego. Ruch pojazdów będzie odbywał się na jezdnią wschodnią ul. Grudziądzkiej dwukierunkowo – mówi rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu, Agnieszka Kobus-Pęńsko.

 

REKLAMA
Z powodu prac wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu: zakaz skrętu w lewo z ul. Żwirki i Wigury w ul. Grudziądzką, zakaz skrętu w lewo z ul. Grudziądzkiej w ul. Żwirki i Wigury z wyłączeniem MZK, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Grudziądzkiej i ul. Żwirki i Wigury zostanie wyłączona. W związku z wyłączeniem powyższych relacji ruch zostanie poprowadzony objazdem przez ulice Grudziądzką, Wielki Rów i Legionów.


Trasa Średnicowa Północna leżąca w głównym, szkieletowym układzie drogowym miasta, przebiega od Szosy Bydgoskiej, przez skrzyżowanie z ul. Okrężną, Szosą Chełmińską do ul. Grudziądzkiej i dalej przez skrzyżowanie z ul. Chrobrego, ul. Wschodnią i ul. Olsztyńską do Szosy Lubickiej.


W tym roku rusza budowa prawie półtorakilometrowej długości odcinka od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej. Obejmie ona budowę dwóch jezdni, mających po dwa pasy ruchu, z poszerzeniami w obrębie skrzyżowań. Powstaną także chodniki i ścieżki rowerowe, które pojawią się wzdłuż ulicy, po stronie południowej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Legionów. Prace obejmą także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego. W ramach tego zadania zostaną wybudowane również skrzyżowania Trasy Średnicowej z ul. Grudziądzką, Szosą Chełmińską i Legionów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA