Trasa Średnicowa Północna nabiera kształtu

Trasa Średnicowa Północna nabiera kształtu

Toruń
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Na budowie Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu wciąż wiele się dzieje. W wielu miejscach drogowcy wylali asfalt i wykonali infrastrukturę techniczną i podziemną. W związku z postępem prac, od 4 września część ulicy Wybickiego zostanie zamknięta dla ruchu.

Ulica Wybickiego zostanie zamknięta na odcinku od Szosy Chełmińskiej do ulicy Borowiackiej. Objazd zostanie wytyczony ulicą Grunwaldzką. To nie będą jedyne zmiany na budowie trasy średnicowej.

 

Na ulicy Grudziądzkiej sfrezowano i rozebrano wschodnią jezdnię, a obecnie w tym miejscu budowana jest kanalizacja deszczowa. W tym tygodniu przy zachodniej jezdni, na której obecnie odbywa się ruch, rozpocznie się budowa chodnika i ścieżki rowerowej.

 

Na odcinku między ulicą Grudziądzką i Legionów na obu nitkach ułożono dwie warstwy asfaltu. Podobnie na odcinku od ulicy Legionów do Szosy Chełmińskiej. Równolegle prowadzone są roboty ziemne związane z budową zachodniej jezdni Szosy Chełmińskiej i w tym miejscu wykonano część kanalizacji i gazociąg.

REKLAMA

 

Pierwszy etap budowy Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu obejmuje budowę dwóch jezdni, z czego każda będzie miał po dwa pasy ruchu i poszerzenia na dodatkowe pasy ruchu w obrębie skrzyżowań.

 

Inwestycja zakłada również budowę chodników, ścieżek rowerowych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego. Zadanie przewiduje także wybudowanie skrzyżowania trasy średnicowej z ulicą Grudziądzką, Szosą Chełmińską i ulicą Legionów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA