Trakcja PRKiI inwestuje we Wrocławiu. W miejscu swojego biuraźródło: UM Wrocławia

Trakcja PRKiI inwestuje we Wrocławiu. W miejscu swojego biura

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Czołowa polska firma działająca w sektorze budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki już od ubiegłego roku stara się uzyskać zgodę na prowadzenie prac budowlanych na Przedmieściu Oławskim. Chce utworzyć tam mieszkania i lokale usługowe.
Trakcja PRKiI S.A. złożyła 28 marca wniosek o pozwolenie na budowę przy ulicy Kniaziewicza 19 budynku mieszkalnego z usługami w parterze i garażem podziemnym. Ma powstać na działce nr 60/1, o powierzchni ponad 2,1 tys. mkw. W tej lokalizacji znajduje się wrocławskie biuro spółki z Warszawy. Za projekt inwestycji odpowiada architekt Zbigniew Walas. Współpracuje m.in. ze Spectrum Development Sp. z o.o. przy przebudowie zabytkowego Zakładowego Domu Kultury na Psim Polu, o którym pisaliśmy w kwietniu.
Inwestor nie zdradza na razieszczegółów przedsięwzięcia przy ul. Kniaziewicza – czy wiąże się ono z wyburzeniem istniejącego budynku, czy tylko dobudową kolejnego.
W chwili obecnej nie mamy żadnych wiążących ustaleń w zakresie wspomnianej inwestycji – mówi nam Dorota Malinowska z Trakcji PRKiI.
UM Wrocławia

Starania od ubiegłego roku

REKLAMA
Warszawska firma planuje realizację tego przedsięwzięcia już od ubiegłego roku. We wrześniu złożyła wniosek o pozwolenie na budowę. W tym samym miesiącu miała uzupełnić braki formalne. Nie zrobiła tego, dlatego dokument pozostał bez rozpatrzenia.
Trakcja PRKil podjęła kolejną próbę w grudniu. Tym razem uzupełniła formalne braki oraz dokumentację, jednak tydzień później, 22 marca, wycofała złożony wniosek.

Przedmieście Oławskie się zmienia

Inwestorzy i miasto planują obecnie kilka inwestycji w tej części miasta. Wśród nich jest remont oficyn w dwóch lokalizacjach i utworzenie w nich centrów aktywności społecznej, o czym pisaliśmy w maju.
IMS Budownictwo Sp. z o.o. zamierza wybudować osiedle na ponad 300 mieszkań, o którym pisaliśmy w kwietniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA