Trei Real Estate Poland otworzył w Lubinie trzeci Vendo Park na Dolnym ŚląskuMateriały prasowe

Trei Real Estate Poland otworzył w Lubinie trzeci Vendo Park na Dolnym Śląsku

Orzech
Orzech
REKLAMA

Trei Real Estate Poland otworzył w Lubinie swój trzydziesty siódmy Vendo Park w Polsce. To trzecia tego typu inwestycja dewelopera w województwie dolnośląskim, po Jaworze i Świdnicy. Na ponad 3 tys. mkw. zlokalizowane zostały sklepy m.in. z asortymentem odzieżowym, artykułami gospodarstwa domowego oraz sprzętem RTV, w tym między innymi debiutujący w 2023 roku w Polsce dyskont Woolworth. Tym samym portfolio parków handlowych w Polsce wzbogaciło się o kolejny obiekt typu convenience spod szyldu Vendo Park.

Vendo Park w Lubinie jest zlokalizowany na działce o powierzchni 7000 mkw., przy ul. Ścinawskiej, stanowiącej fragment Drogi Krajowej 36, łączącej Ostrów Wielkopolski z Prochowicami. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajdują się między innymi sklepy sieci Lidl i Agata Meble, a także lubińskie Zoo.

– Vendo Parki to nasza koncepcja niewielkich obiektów handlowych, którą rozwijamy już od ponad 10 lat. Do tej pory wybudowaliśmy 37 Vendo Parków, z czego 34 są zlokalizowane w miastach poniżej 500 tys. mieszkańców. Parki handlowe realizujemy także w dużych aglomeracjach, jednak to w mniejszych miejscowościach są one znakomitym uzupełnieniem oferty handlowej danego regionu. Co więcej, dla tego typu obiektów ten rok zapowiada się na historycznie rekordowy. Z danych pochodzących z naszego najnowszego raportu opracowanego z firmą doradczą JLL wynika, że do końca bieżącego roku wolumen powierzchni parków handlowych w Polsce może zwiększyć się o dodatkowe 230 tys. mkw. Potwierdza to ich znaczenie na polskim rynku handlu detalicznego, jak również niesłabnącą popularność wśród konsumentów – mówi Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający, Trei Real Estate Poland.

Materiały prasowe
fot. Orzech
REKLAMA

W Vendo Parku w Lubinie swoje sklepy otworzą takie marki jak: Kakadu, Pepco, RTV Euro AGD oraz Woolworth – popularna sieć marketów, która od 2023 r. dynamicznie rozwija się na polskim rynku, oferując szeroką gamę różnorodnych produktów w dyskontowych cenach. Na terenie inwestycji znajdzie się także bankomat sieci Euronet, a do dyspozycji klientów zostanie oddanych 60 miejsc parkingowych. Inwestor zadbał również o to, aby realizacja wpisywała się w założenia zrównoważonego rozwoju.

Na dachu Vendo Parku w Lubinie zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne. W bezpośrednim otoczeniu inwestycji powstanie także łąka kwietna, wyposażona w ule i „domki” dla owadów. Prace budowalne rozpoczęły się na początku II kwartału 2023 r., co oznacza, że cały proces wzniesienia Vendo Parku w Lubinie trwał ok. 6 miesięcy.

fot. Orzech
fot. Orzech

Deweloper, Trei Real Estate Poland w grudniu otworzy jeszcze jeden Vendo Park, w Koninie. Kolejne inwestycje rozpoczną się w tym roku. Według danych zawartych w raporcie JLL i Trei „Parki handlowe i centra convenience w Polsce” parki handlowe stanowią aż 56% nowych powierzchni handlowych oddanych w I poł. 2023 r. To najbardziej dynamicznie rozwijający się sektor rynku w ostatnich latach.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA