Trwa budowa nowego stadionu ARENA Zabrze Arena Zabrze

Trwa budowa nowego stadionu ARENA Zabrze

FILM
REKLAMA

Stadion sportowy funkcjonuje na obecnym terenie od 1934 roku i przez kolejne dekady zmieniał swój wygląd, funkcjonalność oraz nazwę. Nowoczesnego kształtu nabrał w latach 2011-2016, kiedy to – w ramach pierwszego etapu jej modernizacji – wybudowane zostały trzy zupełnie nowe trybuny o pojemności 24,5 tysiąca widzów.

Od sierpnia 2022 roku – a więc z chwilą uzyskania finansowania na kontynuowanie przebudowy – powstaje czwarta trybuna, która zwiększy pojemność stadionu do około 32 tysięcy kibiców (obecnie stadion w Zabrzu dysponuje 24 563 miejscami).

Operator obiektuStadion w Zabrzu Sp. z o.o. pozyskała na ten cel 100 milionów złotych z emisji obligacji objętych przez bank Pekao SA., a także wystąpiła do Ministerstwa Sportu i Turystyki z wnioskiem o dodatkowe dofinansowanie budowy czwartej trybuny w ramach rządowego konkursu „Program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2023”.

Obecnie trwająca inwestycja rozłożona jest na etapy, co umożliwia jej przeprowadzenie przy równoczesnym zachowaniu funkcjonalności obiektu w ligowym sezonie piłkarskim.

W pierwszej kolejności ze starej, przeznaczonej do wyburzenia trybuny, przeniesiono na Trybunę Wschodnią całą infrastrukturę telewizyjną. Od strony Pasażu przy ulicy Roosevelta powstało Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży. Następnie wyłoniono firmę, która wyburzyła pozostałość po starej trybunie i dawnych budynkach biurowych, aby stworzyć miejsce dla nowej konstrukcji. Jej budowa ruszyła w lipcu 2023 roku i ma trwać 12 miesięcy.

Arena Zabrze
REKLAMA
Arena Zabrze
Arena Zabrze
Arena Zabrze
Arena Zabrze
Arena Zabrze

Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest Mostostal Zabrze - GPBP S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA