Trwa rewitalizacja Pasażu Schillera w Łodzi. Pojawia się coraz więcej zieleni lodz.pl

Trwa rewitalizacja Pasażu Schillera w Łodzi. Pojawia się coraz więcej zieleni

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Trwa rewitalizacja Pasażu Schillera w Łodzi. Po modernizacji będzie miał charakter rekreacyjno-usługowego pasażu miejskiego. Na pasażu zostanie wydzielony plac miejski, który będzie idealną przestrzenią na plenerowe wydarzenia.

Na co dzień w miejscu obecnego parkingu działać będzie duża fontanna posadzkowa, sprzyjająca odpoczynkowi i zabawie. Fontanny oraz nowe, dające cień drzewa i wygodne ławki znajdą miejsce także w pozostałych częściach Pasażu. Do parku im. H. Sienkiewicza prowadzić będzie aleja drzew. Pojawi się także plac zabaw. Finał inwestycji w planowany jest na czwarty kwartał 2023 roku.

Zaawansowanie robót przekroczyło już 70%. Obecnie trwają przede wszystkim prace związane z układaniem nowej nawierzchni z płyt granitowych. Wykonawca rozpoczął roboty od ul. Piotrkowskiej i przesuwa się w kierunku ul. Sienkiewicza. Od ul. Sienkiewicza wykonywane są podbudowy pod nową nawierzchnię. Trwają również prace związane z zagospodarowaniem zieleńców.

W terenie Pasażu Schillera zasadzono już ponad 50 nowych drzew, m.in. klony i grusze drobnoowocowe. Uzupełnieniem zieleni wysokiej będą krzewy, rośliny i trawy ozdobne, rozmieszczone w rabatach i ozdobnych donicach (niskie sosny i cisy), odporne na zanieczyszczenia powietrza i trudne warunki pogodowe. Zostaną posadzone odpowiednio w miejscach słonecznych i zacienionych.

Główna oś pasażu zostanie podkreślona nasadzeniami kwitnącymi na biało. Liście niektórych roślin, głównie zimozielonych, zabarwią się jesienią na brunatno-czerwono, dając kolorową szatę. Dzięki temu rabaty będą atrakcyjne przez cały okres wegetacyjny. Rośliny, które sadzone są w rabatach, to m.in. cebulica syberyjska, śnieżyczka przebiśnieg, zawilec mieszańcowy, ciemiernik orientalny, barwinek pospolity, jeżówka purpurowa i rozplenica japońska.

lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
REKLAMA
lodz.pl
lodz.pl, lodz.pl
lodz.pl

Jak zmieni się pasaż Schillera?

Pasaż Schillera zostanie poszerzony – zlikwidowane zostaną miejsca parkingowe przed Urzędem Miasta Łodzi. Dzięki temu powstanie tu miejski plac, idealny do organizowania imprez plenerowych. W miejscu obecnego parkingu znajdować się będzie duża fontanna posadzkowa wraz z komorą techniczną i instalacjami zasilającymi, która znajdzie się bliżej ulicy Piotrkowskiej. Obok pojawią się nowe, dające cień drzewa oraz ławki. Pojawi się także plac zabaw, a do parku Sienkiewicza prowadzić będzie aleja drzew. W ramach planowanej przebudowy pasażu Schillera wybudowane zostanie również nowe oświetlenie.

Bezpieczeństwo na terenie całego pasażu zostanie zapewnione dzięki zamontowaniu kamer i podłączeniu ich do systemu monitoringu miejskiego. W ramach inwestycji parking przed Domem Technika będzie zlikwidowany.

Urząd Miasta Łodzi
Urząd Miasta Łodzi
Urząd Miasta Łodzi
Urząd Miasta Łodzi
Urząd Miasta Łodzi

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA