Trwa rozbudowa BIK Park Wrocław I Atlas Ward Polska

Trwa rozbudowa BIK Park Wrocław I

FILM
Orzech
Orzech
REKLAMA

Inwestycja realizowana spekulacyjnie dostarczy 22 500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Tym samym powierzchnia całego kompleksu osiągnie docelową wielkość 47 500 mkw. Zakończenie prac budowlanych planowane jest w III kwartale br.

Biuro Inwestycji Kapitałowych, nadzorowane przez Logicenters, w 2021 roku podpisało umowy najmu na prawie 15 tys. mkw. stanowiących ok. 25% oferowanej gotowej powierzchni magazynowej. Wszystkie obiekty są wynajęte praktycznie w całości. Celem poszerzenia portfolio o nowe obiekty w ramach parku logistycznego BIK Park Wrocław budowana jest obecnie nowa hala, która dostarczy 22,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni komercyjnej. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Atlas Ward Polska z Wrocławia.

– Popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe utrzymuje się cały czas na bardzo wysokim poziomie. Widzimy jednocześnie duże zapotrzebowanie na obiekty dostępne od zaraz. Dlatego ruszamy z inwestycją, którą realizujemy na zasadach spekulacyjnych. Równolegle prowadzimy negocjacje z potencjalnymi najemcami. Jesteśmy przekonani, że w kolejnych okresach uda nam się skomercjalizować cały obiekt. Olbrzymim atutem naszej inwestycji jest lokalizacja blisko aglomeracji wrocławskiej oraz w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady zapewniającej szybki i wygodny dojazd – mówi Krzysztof Mucha Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Materiały inwestora

– Wielkość wynajętej powierzchni w minionym roku oceniamy bardzo pozytywnie. Taki wynik potwierdza również, że nasza oferta jest bardzo dobrze przyjmowana przez najemców. Dlatego aktualnie inwestujemy w rozbudowę parku logistycznego BIK Park Wrocław. W tym centrum wybudowana zostanie nowa hala magazynowa o powierzchni najmu liczącej 22,5 tys. mkw. Zakończenie budowy i oddanie jej do użytkowania planujemy w trzecim kwartale 2022 r. Mamy jeszcze dostępne wolne powierzchnie. Inwestycja położona jest w idealnej lokalizacji w Nowej Wsi Wrocławskiej (gmina Kąty Wrocławskie), w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4 – węzeł Pietrzykowice – podkreśla Krzysztof Mucha Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

REKLAMA
Materiały inwestora

Inwestycja BIK Park Wrocław I oferować będzie wysoki standard. Konstrukcja hali przystosowana zostanie pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Podobnie jak w pierwszym etapie zastosowane zostaną innowacyjne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo użytkowania oraz zapewniające ochronę środowiska naturalnego. Obiekt składać się będzie z modułów, których wielkość będzie można elastycznie dopasować do potrzeb najemców.

Materiały inwestora

W ramach zrealizowanego w 2020 r. pierwszego etapu budowy powstało 25 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, która jest obecnie w całości skomercjalizowana. Po zakończeniu prac budowlanych docelowa powierzchnia magazynowa oraz biurowa BIK Park Wrocław I wyniesie 47 500 mkw. Centrum logistyczne położone jest na gruncie o powierzchni 11,7 ha.

Materiały inwestora

BIK jest polskim deweloperem logistycznym należącym do funduszu inwestycyjnego NREP NSF IV. Działalność BIK nadzorowana jest przez Logicenters – platformę logistyczną NREP. Spółka zarządza aktualnie czterema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II, BIK Park Sosnowiec II oraz BIK Park Wrocław I.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA