Ulica Pawia na wrocławskich Wojszycach w końcu doczeka się remontu Wroclaw TV / youtube.com

Ulica Pawia na wrocławskich Wojszycach w końcu doczeka się remontu

FILM
Orzech
Orzech
REKLAMA

Jedna z najbardziej zniszczonych ulic w południowej części Wrocławia – ulica Pawia na wrocławskich Wojszycach w końcu doczeka się remontu. Aktualnie ulica jest wąska, wyboista i niedoświetlona. Chodnik nie dość, że jest wąski to w dodatku piesi musza go jeszcze dzielić z rowerzystami, którzy poruszają się nim, a nie jezdnią, bo ta jest tak dziurawa i zniszczona.

Ma to się jednak wkrótce zmienić. Jak informuje wrocławski magistrat, trwa projektowanie przebudowy kilkusetmetrowego odcinka drogi na południu Wrocławia. Część planowanego remontu sfinansuje miasto, a część deweloper. Według wytycznych konserwatora zabytków na jezdni będzie musiała pozostać kostka brukowa. Przejdzie ona jednak gruntowną renowację.

W ramach planowanej przez miasto inwestycji zostanie przedłużona ul. Pawła Jasienicy. Powstanie również jej wylot w ul. Pawią. Po wschodniej stronie przewidziana jest budowa nowego chodnika. Wykonawca przebuduje też sieci podziemne i oświetlenie. Projekt całej inwestycji będzie gotowy w 2023 roku.

REKLAMA

Mieszkańcy Wojszyc od lat proszą o remont ulicy Pawiej. Jest to jedna z głównych ulic tego z roku na rok bardzo szybko rozbudowującego się osiedla w południowej części stolicy Dolnego Śląska. Ulica Pawia jest także łącznikiem między dwoma budynkami szkoły podstawowej nr 23.

Przypomnijmy, pierwotnie remont został obiecany do realizacji w 2019 roku, następnie przesunięto jego realizację na rok 2021. Tym razem magistrat deklaruje start robót na rok 2023. Czy tym razem się uda dotrzymać tego terminu?

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Raff(gość)
To ulica prz której mieszka Schetyna. Polityk który przez 20!!!lat będąc  w parlamencie nie mógł przyspieszy  budowy tej dramatycznej drogi. Całe PO
Danny(gość)
@
Raff
(gość)
To ulica prz której mieszka Schetyna. Polityk który przez 20!!!lat będąc  w parlamencie nie mógł przyspieszy  budowy tej dramatycznej drogi. Całe PO
To chyba dobrze, ze polityk nie używa swoich wpływów, żeby załatwić prywatę? Pewnie, jakby był z bardziej słusznej partii, to załatwiłby przystanek Intercity obok swojego domu...
REKLAMA